Kavurucu Eyyam-ı Bahur sıcakları geliyor! Meteoroloji uzmanları tarih vererek uyardı

Türkiye Afrika sıcaklarının kıskacında geçirdiği bir hafta sonunda Balkanlardan gelen serin havayla bir nebze nefes almıştı. Meteoroloji uzmanlarından Eyyam-ı Bahur sıcakları hakkında kritik uyarı geldi. 2-3 Ağustos tarihleri arasında ülkemizi etkisi altına alması beklenen sıcakların 7-8 Ağustos tarihine kadar sürmesi bekleniyor. İşte haberin tüm detayları!

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Türkiye geçtiğimiz hafta resmen kavruldu. İstanbul Şile'de 44 dereceler ölçüldü. İzmir'de yılların sıcaklık rekoru kırıldı. Yurdun birçok farklı kentinde sıcaklıklar tarihi değerlere yaklaştı.

Balkanlar üzerinden gelen serin hava sonrası bütün yurtta sıcaklıklar 7 ila 12 derece azalırken vatandaşlar da rahat bir nefes aldı. Fakat uzmanlardan yeni bir kritik sıcaklık uyarısı geldi.

AĞUSTOS'UN İLK HAFTASI...

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, Türkiye'yi Ağustos ayının ilk haftasında yeni bir sıcak hava dalgasının beklediğini açıkladı.

Konuyla alakalı Hava Forum adlı sosyal medya hesabı da Eyyam-ı Bahur sıcakları hakkında kritik uyarılarda bulundu.

EYYAM-I BAHUR SONRASI SERİNLEME ARDINDAN AFRİKA SICAKLARI...

2-3 Ağustos'ta karşılayacağımız Eyyam-ı Bahur sıcaklarının 7-8 Ağustos gibi yerini Balkanlardan gelen ılık havaya bırakacağı öngörülüyor.

Fakat Balkanlardan gelen ılık hava atağı sonrasında ise Afrika sıcak hava dalgasının tekrar yurdumuza uğraması tahmin ediliyor.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN