İYİ Partili Nebi Hatipoğlu: AK Parti ya da MHP ile ittifak olabilir

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, yerel seçimde Eskişehir'de AKP, MHP veya Saadet Partisi'yle ittifak yapabileceklerini söyledi: 'Bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AKP, MHP olabilir.'

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, katıldığı canlı yayında İYİ Parti'nin yerel seçimlerde Cumhur İttifakı partileri ile ittifak içerisinde olabileceğini açıkladı. Hatipoğlu, 'AKP ve MHP'yle ittifak' için "Türkiye’de böyle şeyler olabiliyorsa aynı tabandan olan partiler neden bir araya gelemiyoruz?" dedi.

İYİ Parti'nin kuruluş felsefesinin iktidar olmak olduğunu ve bu amaca yönelik ittifaklar kurabileceğini vurgulayan Hatipoğlu, "Bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir" dedi.

'BİR SAĞ PARTİ İLE BELİRLİ PRENSİPLERDE BİZ İTTİFAK YAPABİLİRİZ'

TV100 yayınında konuşan Hatipoğlu, özetle şu ifadeleri kullandı:

"Biz Eskişehir’de de diğer illerde de seçim döneminde CHP’li beraber ittifak yaptığımız arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık. Mesela Eskişehir’de ‘İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP’ye oyunuz verin’ diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir."

İYİ Partili vekil, "Ben, 'olsun' diye söylemiyorum ama olmasını dillendirdiğim zaman insanlar neden bu kadar alınıyor veya tepki veriyor?" diye ekledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN