Instagram ve Facebook'ta ücretli mavi tik dönemi! 15 dolar veren hesabını onaylatacak

Meta, Instagram ve Facebook kullanıcılarının artık mavi tik doğrulaması için ödeme yapabileceklerini duyurdu. iPhone kullanıcıları için 14,99 ABD dolarına mal olacak uygulama, bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda'da satışa sunulacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Twitter'da "mavi tik"in ücretli olmasının ardından Meta da Instagram ve Facebook için yeni bir karar aldı. Buna göre bu uygulamalarda hesabını onaylatmak isteyen kullanıcılar, ödeme karşılığında mavi tik alabilecek.

15 DOLAR BELİRLENDİ

Onaylı hesap internet tarayıcılar için ayda 11,99 ABD dolarına, iPhone kullanıcıları için 14,99 ABD dolarına mal olacak. Uygulama, bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda'da satışa sunulacak.

"ÖZGÜNLÜĞÜ ARTIRACAK"

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, uygulamanın sosyal medya uygulamalarında güvenliği ve özgünlüğü artıracağını söyledi. Karar, Twitter'ın sahibi Elon Musk'ın Kasım 2022'de premium Twitter Blue aboneliğini uygulamaya koymasının ardından geldi.

İŞLETMELER İÇİN HAZIR DEĞİL

Meta'nın ücretli abonelik hizmeti henüz işletmeler için mevcut değil, ancak herhangi bir kişi doğrulama için ödeme yapabilir. Rozetler veya "mavi tikler" yüksek profilli hesapların orijinalliğini belirtmek için doğrulama araçları olarak kullanılıyor.

Meta, internet sitesinde yaptığı bir açıklamada, aboneliğin ödeme yapan kullanıcılara mavi bir rozet, gönderileri için daha fazla görünürlük, taklitçilere karşı koruma ve müşteri hizmetlerine daha kolay erişim sağlayacağını söyledi. Şirket, değişikliğin daha önce doğrulanmış yani mavi tik almış hesapları etkilemeyeceğini söyledi, ancak ücretli özellik sayesinde doğrulanan bazı küçük kullanıcıların görünürlüğünde bir artış olacağını kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN