Hastanelerde randevu sistemi değişiyor! Yeni uygulama pazartesi günü başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Ulusal Sağlık Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı'nın ardından basın açıklaması yapıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Artık onaylı randevu dönemi olacak. Gelinmeyen randevu sayısı 81 milyon. Randevu kapasitesinin yüzde 30'u kullanılamadı.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Sağlık sistemimiz sıradan bir sistem değil. Vatandaşlarına, sosyal güvenlik kapsamında bedelsiz sunabilen ender ülkelerden biriyiz. Sınırlı kaynakla sınırsız talebi karşılamaya çalışıyoruz. En büyük gücümüz sağlık çalışanlarımızdır. Onlara çabaları için teşekkür ediyorum.

Sosyal medya sağlıklı bilgi kaynağı değil. Sağlık koordinasyon kurulu yen dönemdeki en değerli organımızdır. Beyaz reform hekimlerin kamuya geçişi başta olmak üzere pek çok sonucu getirmiştir. Sağlıkta şiddet yasası sonucunda şiddet olayları önemli oranda azalmıştır.

UMKE Atak adını taşıyan yeni bir ekip kurduk. Koruyucu sağlık sistemine verilen önem arttı. Rapor reçete için çevrimiçi hizmet vermeye çalışıyoruz.

Evlilik öncesi SMA testi programı çerçevesinde 1 milyon 400 binden fazla çiftimizi taradık.

Kullanılar her 100 kutu ilacın 91'i artık ülkemizde üretiliyor.

Hedefimiz aşıların tamamının ülkemizde üretilmesi. 2028'de tüm aşılar yüzde yüz yerli olacak. Nadir hastalıklar için hücre ve gen hastanesi kuruyoruz. En güncel tedaviyi kendimiz geliştirerek uygulayacağız.

Sağlıkta istenilen sonucun temelde insan kaynağına bağlı olduğunu biliyoruz. Tıpta uzmanlık talebini artırarak 4 yıl sonra uzman hekim sayısını artmasını garanti altına almamızdır. Uzman hekim sayımız daha rahat hizmet verme seviyesine gelmiş olacak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN