Hasan Can'ın Elazığ Üniversitesi ile ilgili esprisi, AK Parti cephesinden tepki aldı

Hasan Can Kaya'nın programında Elazığ Üniversitesi'yle ilgili 'Elazığ Üniversitesi bilgisayar mühendisliği ama bilgisayar yok. Abaküs var ya çocuklar için onunla yapıyorlar' sözleri AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım'ı sinirlendirdi. Sosyal medya hesabından Kaya'ya yüklenen Yıldırım, 'Fırat Üniversitesi'ne yönelik aşağılayıcı konuşmalarınızdan dolayı sizi esefle kınıyorum. Aziz şehrimiz sahipsiz değildir' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Exxen'de yayınlanan Konuşanlar programının sunucusu Hasan Can Kaya, bir konuğunun Elazığ Üniversitesi bilgisayar mühendisliğinden mezun olduğunu söylemesinin ardından "Elazığ Üniversitesi bilgisayar mühendisliği ama bilgisayar yok. Abaküs var ya çocuklar için onunla yapıyorlar" diyerek espri yaptı. Kaya'nın sözlerine AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım'dan tepki geldi.

"SİZİ ESEFLE KINIYORUM"

Hasan Can Kaya'nın binlerce öğrencinin eğitim gördüğü üniversite hakkında yaptığı espriye tepki gösteren Yıldırım, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak "Aziz şehir Elazığ'ı ve Bilimin Parlayan Yıldız'ı, binlerce mezunu olan Fırat Üniversitesi'ne yönelik aşağılayıcı konuşmalarınızdan dolayı sizi esefle kınıyorum. Aziz şehrimiz sahipsiz değildir!" ifadelerine yer verdi.

Hasan Can Kaya ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN