Güvenlik korucularının emekli aylığına zam yolda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 'Güvenlik korucularımızın emekli aylıklarını yükseltiyoruz. Kahraman güvenlik korucularımızın emekli aylığı 7 bin 500 liradan az olmayacak' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

En düşük emekli maaşlarına yapılan düzenlemeyle 5 bin 500 TL olan en düşük emekli aylığının 7 bin 500 TL’ye yükseltileceği açıklanmıştı. Yapılan düzenlemeyle ilgili bir gruba daha müjdeli haber geldi. Bugün AK Parti grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli güvenlik korucularının da emekliye zam düzenlemesinden yararlanacağını duyurdu. Peki, güvenlik korucusu emekli maaşı ne kadar oldu 2023? Emekli güvenlik korucuları 7 bin 500 TL maaş mı alacak? Emekli güvenlik korucuları bayram ikramiyesi alacak mı? İşte tüm merak edilenler…

EMEKLİ GÜVENLİK KORUCULARINA MÜJDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli güvenlik korucularının maaşlarıyla ilgili müjdeyi paylaştı. Bilindiği gibi en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesiyle ilgili düzenleme TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçmişti. Bu düzenlemeyle en düşük emekli aylığı 5 bin 500 TL'den 7 bin 500 TL'ye çıkacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu düzenlemeden emekli güvenlik korucularının da yararlanacağını açıkladı.

EMEKLİ GÜVENLİK KORUCULARI BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK MI?

Güvenlik korucuları bayram ikramiyesi alacak. Geçtiğimiz günlerde bayram ikramiyesi ile ilgili gündeme gelen düzenleme sonrası gözler ikramiyelerin hesaplara yatacağı tarihe çevrilmişti. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez alınan bayram ikramiyesinin 2 bin TL'ye yükseleceği açıklanmıştı. Henüz bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih açıklanmadı. Ancak ikramiyelerin Ramazan Bayramı öncesi Nisan ayı içerisinde hak sahiplerinin hesaplarında olması bekleniyor.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN