Gökten para yağdı! Rüşvet paralarını pencereden halka dağıttı

Brezilya'nın Candido Mendes şehrinin tanınmış meclis üyelerinden bir tanesi olan Sabaha Filho, belediye başkanının kendisine sunduğu rüşveti reddetti. Bunun ardından oldukça etkileyici bir hamlede bulundu. Filho, toplamda 300 bin Brezilya reali (yaklaşık 1 milyon 663 bin 127 TL) değerindeki bu rüşveti, pencereden aşağıya atarak halka dağıttı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Maranhao eyaletinde yer alan Candido Mendes kentinde belediye meclisi üyesi Sababa Filho, şehrin Belediye Başkanı Jose Bonifacio Rocha de Jesus'un kendisine istifa etmesi için 300 bin Brezilya reali (1 milyon 663 bin 127 TL) rüşvet verdiğini açıkladı.

Daha sonra çantasından çıkardığı banknotları belediye binasının penceresinden atarak halka dağıtan Filho’nun bu hamlesi çevredeki vatandaşların büyük ilgisine neden oldu.

Meclis üyesi Sababa Filho yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Rocha de Jesus’un kendisinin yerine yandaşı olan başka birini getirmeyi planladığını ve hayatının tehlikede olduğunu ifade ederken kendisine rüşvet olarak verildiğini söylediği paraları pencereden atmadan önce ise “Bu para halkındır” dedi.

Sababa Filho ayrıca olay sonrası emniyete giderek resmi şikâyette bulundu.

Amatör kameralara yansıyan görüntülerde ise belediye binasından banknotları atıldığı ve pencerenin önünde toplanan vatandaşların kargaşa içinde atılan paraları yakalamaya çalıştıkları görüldü.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN