GKV bilim şenliğine yoğun ilgi

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 60'ıncı yıl festivali kapsamında törenle açılışı gerçekleştirilen Bilim Şenliği büyük ilgi gördü.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 60’ıncı yıl festivali kapsamında törenle açılışı gerçekleştirilen Bilim Şenliği büyük ilgi gördü.

GKV Bilim Şenliği açılışında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerinin canlandırdığı bilim insanları kendilerini ve buluşlarını anlatarak ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 60’ıncı yıl festivali kapsamında açılan GKV Bilim Şenliği hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Seçil Güldemet, “Bilim şenliğinde yer alan projelerimiz kurumlarımızın bilimsel çalışmalara verdiği önemin en büyük göstergesidir. Bilim Şenliğinde Fen Bilimleri zümresi, Matematik zümresi, Türkçe zümresi, Sosyal Bilimleri zümresi, Yabancı Diller zümresi, İlkokul Robotik kulübü öğrencileri yer aldı. Yarışmalara 33 proje ile katılım sağlayan öğrencilerimiz hazırladıkları afişleri ve tasarladıkları ürünlerle sunumlarını gerçekleştirdi. Bilim Şenliğinde bir yıl boyunca STEM derslerinde gerçekleştirilen çalışmalar sergilendi. Büyük ve küçük kan dolaşımını temsili hazırlanan branda üzerinde Mbot yürüterek kan dolaşım türlerinin vücudumuzda nasıl gerçekleştirildiği etkili bir şekilde öğrenciler tarafından uygulandı” dedi.

“GKV’lilerin bilimsel projeleri her konuya çözüm odaklı”

Bilim Şenliğinde yer alan projelerin doğal yaşamı korumaya yönelik önemli mesajlarda içerdiğine dikkat çeken GKV Özel Ortaokulu Müdürü Seçil Güldemek tarımsal alanlarda gerçekleştirilmesi düşünülen projelerin de yer aldığını ifade ederek, “Topraksız tarım çalışması ile küresel ısınma ve iklim değişikliği sonucunda ortaya çıkan daralan toprak alanlarına dikkat çekilerek bireylerde farkındalık oluşturularak gerçek yaşam sorunlarına çare bulunması amaçlandı” şeklinde konuştu.

Her konuda farklı bir proje dikkat çekti

Çözüm odaklı projelerin yer aldığı şenlikte öğrencilerin bir çok konuyu gündeme getirdiklerine de dikkat çeken Güldemet, “Küçük Dostlarımıza Yuva, Temel Köprü, Basit Uçak, Mancınık, Depreme Dayanıklı Yapılar, Deprem Simülatörü, Yeşil AVM, Ayak Numaramızı Biliyoruz, Da Vinci Köprü, Ozon Tabakasına Kişisel Bakım Önerisi, Sele Yönelik Araç Tasarımı, Güneş Fırını, Hidrolik Sistemler adlı çalışma örnekleri sergilendi. Yıl boyunca öğretmenlerinin rehberliğinde öğrenciler yaparak, yaşayarak, kullanarak ortaya çıkardıkları projeler sayesinde bilgili, düşünceli, prensipli, dengeli ve açık fikirli becerilerini pekiştirme adına önemli adımlar atmışlardır. Bizlerden büyük desteklerini esirgemeyen başta GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanımız Nüket Ersoy olmak üzere Genel Müdürümüz Fevzi Gürsel ve etkinliklerimizde emeği geçen öğrencilerimize, idareci ve öğretmenlerimizle velilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN