Geleneksel Siirt Kitap Fuar 11 Aralık'ta Açılıyor

Bu yıl 8'inci düzenlenen Geleneksel Siirt Kitap Fuarı, 11-17 Aralık tarihleri arasında Siirt Park AVM'de yapılacak. Fuarın ana sloganı 'Yüz Yıllar Boyu Oku' olarak belirlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Geleneksel Siirt Kitap Fuarı 11-17 Aralık'ta 8'inci kez kitapseverlerle buluşacak. Onlarca yayınevinin ve onlarca yazarın okurlarla buluşacağı fuarda, Siirt'in ve bölgenin kültürel zenginliğine önemli katkılar sağlayacak.

11 Aralık Pazartesi günü Siirt Park AVM’de açılacak olan fuar, her gün 10:00 – 21:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Fuar 17 Aralıkta son bulacak.

Geleneksel Siirt Kitap Fuar 11 Aralık'ta Açılıyor

Siirt Valiliğin yazılı olarak duyurduğu fuar programı;

"

GELENEKSEL SİİRT KİTAP FUARI 8. KEZ AÇILIYOR
Geleneksel Siirt 8. kitap fuarı, 11 Aralık’ta kitapseverlerle buluşuyor.
  “Yüz Yıllar Boyu Oku”
Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında bu yıl sekizincisi düzenlenen Siirt Kitap Fuarı her yıl daha kapsamlı ve zengin bir içerikle büyüyerek gelenekselleşme yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Siirt Valiliği ev sahipliğinde, Siirt Belediyesi’nin destekleri ile organize edilen 8. Siirt Kitap Fuarı, 11-17 Aralık 2023 tarihleri arasında kapılarını kitapseverlere açıyor.
Siirt’in sosyal, kültürel ve sanat yaşamına çok önemli bir katkı sunan Kitap Fuarı,  tam anlamıyla bir kitap ve kültür şölenine dönüşüyor.
Binlerce yıllık tarihi mirasından aldığı ilhamla, "Bir kitaptır Siirt, üç dilde yazılan" sloganıyla 2013 yılında kitapların dünyasına başlatılan yolculukta büyük mesafeler kat eden Siirt Kitap Fuarı, kutlu yolculuğunu bu yıl da   “Yüz Yıllar Boyu Oku”  diyerek sürdürüyor.
Fuar boyunca edebiyat ve düşünce dünyasından yazarlar kentte konuk olacak.
Siirt'in ve bölgenin kültürel zenginliğine önemli katkılar sağlayan fuarda, binlerce çeşit kitapla, 75 seçkin yayınevi ile 57 yazar ilimize gelerek, okuyucularıyla söyleşecek ve kitaplarını imzalayacaklar.
Öte yandan binlerce öğrenciyi de kitapla buluşturacak olan Kitap fuarında, öğrencilere hediye çekleri verilecek. Öğrencilerimiz aldıkları bu hediye çekleri ile beğendikleri kitapları alabilecekler. 

Siirt’te gerçekleştirilecek Kitap Fuarı ile okuma kültürünün yaygınlaştırılması, vatandaşların okumaya teşvik edilmesi ve geleceğimizi kitapla kurma bilincinin oluşturulması ve okuyan bir gençlik hedefleniyor.
Siirt’te gerçekleşecek kitap fuarımızın, çocuklarımıza, gençlerimize ve herkese yeni ufuklar açmasını diliyor, tüm halkımızı Siirt Kitap Fuarı’na davet ediyoruz.
11 Aralık Pazartesi günü Siirt Park AVM’de açılacak olan fuar, her gün 10:00 – 21:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.
SİİRT VALİLİĞİ"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN