Gaziantep'te kalkan operasyonu: 19 düzensiz göçmen ile 3 organizatör yakalandı

Gaziantep'te jandarma ekiplerinin kaçak göçmen organizatörlerine yönelik kalkan operasyonunda 3 organizatör ile 19 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan organizatörler tutuklanırken, kaçak göçmenler ise sınır dışı işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Gaziantep’te jandarma ekiplerinin kaçak göçmen organizatörlerine yönelik kalkan operasyonunda 3 organizatör ile 19 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan organizatörler tutuklanırken, kaçak göçmenler ise sınır dışı işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik kalkan operasyonu yaptı. Adli makamların koordinesiyle Nurdağı ilçesinde takibe alınan 3 araç içerisinde yapılan kontrolde geçerli kimlik belgesi bulunmayan ve ülkeye yasadışı yollarla geçtiği tespit edilen toplam 19 düzensiz göçmen ile göçmenlerin ülkeye geçişini sağlayan 3 organizatör yakalandı.

Yakalanan A.B., İ.K. ve İ.E. isimli 3 göçmen kaçakçılığı organizatörü çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilirken suçta kullanılan 3 araca ise el konuldu. Yakalanan 19 düzensiz göçmen de sınır dışı işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN