Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Bilgen ANKA'da

Gaziantep Özel ANKA Hastanesi, hekim kadrosuna uzman isimler katmaya devam ediyor. Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ali Bilgen Gaziantep Özel ANKA Hastanesi kadrosuna katılarak, hasta kabulüne başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Gaziantep Özel ANKA Hastanesi, hekim kadrosuna uzman isimler katmaya devam ediyor. Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ali Bilgen Gaziantep Özel ANKA Hastanesi kadrosuna katılarak, hasta kabulüne başladı.

Mersin’in Erdemli ilçesinde doğan Dr. Ali Bilgen ilk, orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamladı.2010 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Bilgen, İstanbul’da pratisyen hekim olarak göreve başladı. Ardından Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Dr. Bilgen, 2012 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları (Dahiliye) uzmanlığı eğitimine başladı. 2016 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Adıyaman Gölbaşı ve Hatay Devlet Hastaneleri’nde görev yapan Dr. Bilgen, 2018 yılında yan dal uzmanlık sınavını kazanarak İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji uzmanlığı eğitimini tamamladı. Dr. Ali Bilgen, 2021 yılından itibaren Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim Araştırma Hastanesi ve Gaziantep Şehir Hastanesi’nde görev yaptı. Türk Gastroenteroloji Derneği ve Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği üyesi olan Dr. Ali Bilgen; yurt içi ve yurt dışında birçok kongre, konuşma, bilimsel araştırma ve sunumlarda görev almıştır. Uluslararası kabul görmüş dergilerde vaka takdimleri ve bilimsel çalışmaları yayınlanmış Dr. Bilgen’in 2023 yılında yayımlanmış Gastroenteroloji ve Geriatri isimli kitabı bulunmaktadır. Bilgen’in mesleki ilgi alanları arasında endoskopi, kolonoskopi, ERCP (kapalı yöntemle safra yolu taşı ve hastalıkları tanı ve tedavisi), mide balonu, mide botoksu uygulamaları, PEG, mide beslenme tüpü takılması, özofagus (yemek borusu)-mide, karaciğer, safra yolları-pankreas-ince bağırsak, kalın bağırsak, rektum ve anal bölge hastalıkları; sindirim sistemi kanserleri teşhisi, sindirim sistemi kanamalarına müdahale, kolon ve mide polipleri, hepatit enfeksiyonları, siroz, karaciğer yağlanması, Crohn-Ülseratif kolit gibi iltihabi bağırsak hastalıkları, çölyak hastalığı, demir eksikliği- kansızlık, yutma zorlukları, şişkinlik, hazımsızlık, reflü, mide ve duodenum ülseri tanı ve tedavileri yer almaktadır.

Gastroenteroloji, sindirim sistemi hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek amacıyla ağızdan itibaren özofagus (yemek borusu), mide, karaciğer, safra kesesi ve safra yolları, pankreas, ince bağırsak, kalın bağırsak, rektum ve anal kanal problemleri ile ilgilenen tıpta önemli bir uzmanlık alanıdır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN