Fadıloğlu: 'Hepimizin bulunduğu yerde sorumlulukları var'

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, TÜGVA İleri Düzeyde Liderlik Programı kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Hayat deneyimlerinden örnekler vererek öğrencilere kariyer planlamasında nelere dikkat etmeleri konusunda çeşitli tavsiyeler veren Başkan Fadıloğlu, kendisine yöneltilen soruları samimiyetle cevapladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, TÜGVA İleri Düzeyde Liderlik Programı kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Hayat deneyimlerinden örnekler vererek öğrencilere kariyer planlamasında nelere dikkat etmeleri konusunda çeşitli tavsiyeler veren Başkan Fadıloğlu, kendisine yöneltilen soruları samimiyetle cevapladı.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep İl Temsilciliği tarafından düzenlenen TÜGVA İleri Düzeyde Liderlik Programı ile ilgili gerçekleştirilen programın konuğu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu oldu. Tecrübe aktarımına dayalı programa, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, TÜGVA Gaziantep İl Temsilcisi Veysel Karakuş, yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler katıldılar. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, öğrencilere kariyer deneyimlerini anlattı. Öğrencilere kariyer planlamaları konusunda dikkat etmeleri gereken konuların yanı sıra çok önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Fadıloğlu, öğrencilerin hem çalışma hayatı hem de özel hayatıyla ilgili sordukları soruların tamamını da yanıtladı.

“İnsan, yalnızca işinde başarılı olursa gerçekten başarılı sayılmaz”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bizler de sizden gibi bu sıralardan geçtik. Allah; kısmet etti, bugün yönetici vasfıyla bu memlekete hizmet etmek imkânı bulduk. Tabii bu işler, geceden sabaha olmuyor. Emek istiyor. Hepimizin bulunduğu yerde sorumlulukları var. Bugün öğrenci olarak sorumluluklarınız var. Yarın ebeveyn olarak sorumluluklarınız olacak, iş insanı olarak, yönetici olarak sorumluluklarımız olacak ama bunun özünde esas olarak sorgulamamız gereken dünyaya geliş gayemiz nedir? Bundan sonraki hayatımıza yönelik olarak ne tür etkinliklerde bulunacağız? Bu fani dünyadan baki âleme göçerken öbür tarafa elimiz nasıl dolu gideceğiz? Tabii şu anda sizler eğitim sistemi içerisinde her birimiz değişik bölümlerde eğitim görüyorsunuz. Yarın inşallah mezuniyetin sonunda bir yerlerde görev yapacaksınız. Bizim buradaki başarı noktasında da üzerinde durmamız gereken önemli hususlar var. Bir insan yalnızca işinde başarılı olursa gerçekten başarılı sayılmaz. Hakiki başarı hem sosyal hayata hem aile hayatında hem de iş hayatında başarılı olmaktır” dedi.

“En kalbi şükranlarımızı sunuyoruz”

Programda konuşan TÜGVA Gaziantep İl Temsilcisi Veysel Karakuş, “Her birimizin gönlümden, yüreğinden akan teşekkürler var. Ben, bunu hissedebiliyorum. Sizlerin namına ben Başkan Bey’e bizzat teşekkür etmek isterim. Şu süreçte çok yoğun programları arasında bizlere zaman ayırdılar. Bizlerle beraber oldular. En kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar” ifadelerini kullandı.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, program sonunda öğrencilerin talebi üzerine hatıra fotoğrafı çektirdi ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN