Fadıloğlu: 'En kaliteli hizmeti, en ekonomik şekilde sunuyoruz'

Göreve geldikten hemen sonra yapılan hizmet alımlarında dışa bağlılığı minimuma indirmek adına attıkları adımların bugünlerde meyvesini topladıklarını kaydeden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 'Milletimizin kaynağını en verimli şekilde kullanmaya büyük özen gösterdik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz, kendi ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapı oluşturmaktı. Ekip arkadaşlarımızla birlikte bunu başardık. Halkımıza, en kaliteli hizmeti, en ekonomik şekilde sunuyoruz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Göreve geldikten hemen sonra yapılan hizmet alımlarında dışa bağlılığı minimuma indirmek adına attıkları adımların bugünlerde meyvesini topladıklarını kaydeden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Milletimizin kaynağını en verimli şekilde kullanmaya büyük özen gösterdik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz, kendi ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapı oluşturmaktı. Ekip arkadaşlarımızla birlikte bunu başardık. Halkımıza, en kaliteli hizmeti, en ekonomik şekilde sunuyoruz” dedi.

Kamu adına yapılan harcamalarda dışarıya olan bağımlılığı azaltmak ve kendilerine yetecek sürdürülebilir bir yapı oluşturmak adına çok önemli yatırımlar gerçekleştiren ve zaman içerisinde özellikle ekonomik olarak çok büyük tasarruflar elde etmeyi başaran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturdukları fidanlık ve atölyelerde elde edilen kazanımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Rıdvan Fadıloğlu, daha etkin ve ekonomik hizmet üretimi ile ilgili 2017 yılında tamamladıkları Şehitkamil Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün ihtiyaçları doğrultusunda 12 bin 989 metrekare alan üzerine inşa edilen yapı içerisinde 2 kat idari personel teknik alanları ve donatıları, şehir mobilyaları bakım, onarım, imalat, boya ve depo alanlarının yer aldığı bilgisini verdi.

“Kurumsal yapı ve sistematik işleyişin sağlanması adına ekip arkadaşlarımızla önemli başarılar elde ettik. Şu anda şahıslara değil, sisteme bağlı çalışma noktasında her taş yerine oturdu. Teknolojik imkan ve yenilikleri kullanarak vatandaşımıza verdiğimiz hizmet kalitesini artırma hedefiyle çalışmaya devam ediyoruz” diyen Fadıloğlu, kaynakların verimli, etkin ve ekonomik kullanılmasına büyük özen gösterdiklerini vurguladı.

“Giderlerimiz çok büyük oranda azaldı”

Elde edilen kazanımlara vurgu yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Göreve geldiğimizde belediyenin neredeyse tüm işleri dışarıdan hizmet alımı yoluyla yapılıyordu. Ekip arkadaşlarımızla yaptığımız istişare sonrası farklı müdürlüklerimizi ilgilendiren çalışmalar yaptık. Zamanı ve milletimizin emaneti olan kaynaklarımızı, en verimli şekilde kullanıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz atölyelerimizde, kent mobilyalarımızı kendimiz üretiyoruz. Ayrıca eskimiş ve yıpranmış tüm kent mobilyalarımızı da kendi tesisimizde yeniliyoruz. Yaklaşık 6 yıl önce inşa ettiğimiz Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz fidanlık ve atölyelerde çok nitelikli alanlar oluşturduk. Yaptığımız çalışmalarla giderlerimiz çok büyük oranda azaldı. Şu anda dışarıdan hemen hemen hizmet almadan her türlü işlemlerimizi kendi tesisimizde yapabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Her ihtiyacımızı karşılayacak bir yapı oluşturduk”

Fadıloğlu, ürettikleri hizmetlere ilişkin, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğumuz atölyelerimizde, kent mobilyalarımızı kendimiz üretiyoruz. Kurduğumuz tesiste uygulanan emprenye işlemi sayesinde kullandığımız ahşap malzemeler, en ağır şartlarda bile yüksek hizmet ömrüne sahip oluyor. Zamanla yıpranan kent mobilyalarını da gerekli revizyon işlemlerinden geçirerek tekrar kullanılabilir hale getiriyoruz. Kullandığımız tüm malzeme ve parçalar, barkod sistemi ile kayıt altına alınarak kullanılıyor. Normal bank, masalı bank, çatılı bank, çöp kovası, pergole, ağaç çevresi oturma bankı yapımını gerçekleştiriyoruz. Ofis masası ve ofis dolabı; kazma, kürek, çapa, fırça sapı ve herek imalatı; hediyelik çiçek kasası, oyun grubu ve fitness montaj ve tamiratı da yapıyoruz. Ayrıca köpek parkı için egzersiz oyun aletleri ile kuş yuvası ve kedi evi imalatı da gerçekleştiriyoruz. Geri dönüştürülmüş materyallerden normal bank, masalı bank, çatılı bank, çöp kovası, oyun grubu imalatı gerçekleştirmekteyiz. Atölyelerimizde bunlar dışında korkuluk, bayrak direği, rögar kapağı vs. yapımı, futbol kalesi, basket potası, voleybol direği yapımı, okullarda sıra, oyun ve spor alanı çizimi, emprenye boyama ve fırınlama, bank, trafo binası, aydınlatma direği, park levhası, duvar vs. boyama hizmetleri sunmaktayız. Kısacası, her ihtiyacımızı karşılayacak bir yapı oluşturduk” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN