Seçim Haberleri

Seçim Haberleri

ORC'den 'erken seçim' anketi: Hangi parti, ne kadar oy alıyor?

ORC Araştırma Şirketi’nin Türkiye Genelinde yaptığı “Bu Pazar seçim olsa kime oy verirsiniz?” anketinde çıkan sonuçlar kamuoyuyla paylaşıldı.

Taraftarlar çılgına dönecek! Dubois'ten Galatasaray'a zehir zemberek sözler

Geçtiğimiz sezonu Başakşehir'de kiralık geçiren ve sarı-kırmızılı takıma geri dönen Leo Dubois, ayrılık süreciyle ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Artık kulüpte olmayan birinin adaletsiz bir kararına kurban gittiğini belirten Dubois, ''Ya bu adaletsizlik karşısında kulübe hukuki yollardan saldıracak ve çatışma yaşayacaktım, ya da Türkiye'de sportif bir seçim yaparak bir çözümü kabul edecektim. Başakşehir devreye girdi'' ifadelerini kullandı.

Vatandaş erken seçim istiyor mu? İşte anket sonuçları

Erken Seçim tartışmaları gündemdeki yerini korurken, ASAL Araştırma ‘‘Türkiye Siyasi Gündem Mayıs 2024 Araştırması’’nı yayımladı. Araştırmaya göre katılımcıların yüzde 68.3’ü erken seçim istemiyor.

Macron meclisi feshetti: Erken seçim çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ülkesinde aşırı sağın açık farkla ilk sırada çıkması üzerine parlamentoyu feshederek erken genel seçim kararı aldı.

İmamoğlu'nun seçilmesi sonrası Erdoğan talimat verdi: O isimleri bul, ya da istifa et

İmamoğlu'nun TBB başkanı seçilmesi, AK Parti içindeki gerilimi artırdı. Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na oy vermesinin ardından inceleme talimatı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını indiren DEM Partili belediye başkanına soruşturma

Seçim sonrası makam odasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını kaldırdığı gerekçesiyle Tatvan Belediyesi Eş Başkanı Mümin Erol hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan soruşturma başlatıldı. Kadın eş başkan olarak da Siirtli Belkıza Beştaş Epözdemir görev yapıyor.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları: Türkiye derhal erken seçime gitmelidir

Yerine kayyım atanan Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış’la ilgili açıklama yapan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "Türkiye derhal erken seçime gitmelidir" dedi.

Son seçim anketi: Tüm partilerin oy oranları bir yılda altüst oldu

Yöneylem, 31 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında yaptığı seçmen eğilimleri araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Buna göre CHP, AKP'nin 2 puan önüne geçti. Sıralamadaki değişiklikler dikkat çekti.

Türkiye Belediyeler Birliği'nin yeni Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu

Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) yeni başkanı Ekrem İmamoğlu seçildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçimde 515 oy alırken rakibi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç 250 oyda kaldı. 

Erdoğan'ın kendisiyle ilgili sözlerini hatırlatan Oğan'a zor soru: Peki niye gittin de yamandın ona?

Geçen yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine yarıştan çekilen Sinan Oğan, esnaf ziyaretinde yaptığı konuşmada seçimden önce Erdoğan'ın kendisi için kullandığı "Onu saymaya bile gerek yok" sözlerini hatırlattı. Bu sözler üzerine kendisini dinleyen vatandaşlardan birinin "Peki niye gittin de yamandın ona?" diye sorduğu Oğan "Bizim veremeyeceğimiz hesap yoktur" yanıtını verdi.

Maliyeti dudak uçuklatıyor! İşte Mourinho'nun kazanacağı ücret

Seçime hazırlanan Fenerbahçe, teknik direktörlük koltuğuna dünya ünlü teknik adam Jose Mourinho'yu getirdi. Mourinho'nun sarı-lacivertli kulübe ne kadar maliyeti olacağı merak edilirken, alacağı ücret de belli oldu.

Veteriner hekimden kurbanlıklarda yaş ve küpe uyarısı

Siirt Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Hüseyin Aktaş, kurbanlık seçimi için uyarılarda bulunarak, Koyun ve keçilerde kurban yaşı 1'dir. Büyük başların ise 2 yaşında olması gerekiyor. Koyunlarda şöyle bir istisna vardır. Dinimize göre fiziki olarak eğer 6 aylık olmasına rağmen 1 yaşındaymış gibi gösteriyorsa kurban edilebiliyor. Diğer önemli bir husus ise hayvanın kayıtlı olmasına dikkat etmemiz lazım dedi.

3 ilçe ve 4 beldede bu hafta sonu seçim var: 50 binden fazla seçmen sandığa gidecek

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'nin ardından sonuçlara yapılan itirazlar sonucu 2 Haziran'da 3 ilçe ve 4 beldede tekrarlanacak seçimlerde 50 binden fazla seçmen sandığa gidecek.

Seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı! AK Parti ikinci sırada, İYİ Parti'deki çöküş devam ediyor

26 ilde 24-28 Mayıs tarihleri arasında yapılan seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı. CHP'nin yüzde 31.5 ile birinci parti çıktığı ankette AK Parti yüzde 30.6 ile ikinci sırada kaldı.

Kredi kartı kullananlar dikkat: Bankalardan yeni karar!

Özel bankalar, Ekim ayında pos cihazı kullanan işletmelere uygulanan komisyon oranını %3.5'e yükseltti. Faiz artışlarının ardından bankalar yeniden komisyon oranlarını artırmaya hazırlanıyor. Geçen yıl seçimlerin ardından ekonomi politikalarında köklü değişiklikler yapılırken, Türkiye'de sıkı para politikalarının etkisi her geçen gün daha fazla hissediliyor.

Aziz Yıldırım'dan Jose Mourinho müjdesi: 'İnşallah hafta sonu...'

Fenerbahçe Kulübü'nün 30-31 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceği olağan seçimli genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıklayan Aziz Yıldırım basın mensuplarına konuştu. Yıldırım, Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ile görüşeceğini duyurdu.

Mahsum Altunkaya DEİK Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi

Altunkaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen 37. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Olağan Seçimli Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreninde DEİK Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Gaziantep Kent Konseyi'nin 6'ncı seçimli genel kurul toplantısı yapıldı

Gaziantep Kent Konseyi'nin 6'ncı Dönem Seçimli Olağan 1'inci Genel Kurul Toplantısı düzenlendi.

Siirt'te Türkiye Belediyeler Birliği Üye Seçimi Yapıldı! Siirt’teki Tüm Belediye Başkanları Bu Toplantıda Bir Araya Geldi!

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisinde Siirt'i temsil edecek olan 3 asil, 2 yedek üyenin seçimi Siirt belediyesi konferans salonunda gerçekleştirildi. 

Siirt ‘te O Belediye Başkanı Hayalini Gerçekleştirdi!

Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Beğendik Belediye Başkanı Gürgün Özdemir, seçimlerden önce verdiği vaatler arasında yer alan ve hayali olan projeyi gerçekleştirdi.

GTB'den belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyareti

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları ile Meclis Başkanlık Divanı Üyeleri, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

DEM Partili belediye duyurdu: Maaş ödemelerinde problem yaşıyoruz

31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti'nin 143 milyon 228 bin TL borçla devraldığı Diyarbakır'ın Sur Belediyesi, personel maaşının ödenmesinde sorun yaşandığını açıkladı.

Başkan Doğan, seçim döneminde uzman çavuşlara verilen sözlerin tutulmasını istedi

Tüm Uzmanlar ve Emeklileri Derneği (TUZED) Genel Başkanı Ömer Doğan, seçim döneminde uzman çavuşlara verilen sözlerin takipçisi olduklarını belirterek, verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: '(Seçim sonuçları) Birilerine fatura etmek gibi bir kolaycılığı seçmeyeceğiz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Adıyaman'da teşkilatlarla düzenlediği toplantıda seçim sonuçlarını birilerine fatura etmek gibi bir kolaycılığı seçmeyeceklerini vurguladı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı görevine Muhsin Şentürk'ü seçti. Karar, Resmi Gazete'nin 16 Mayıs 2024 tarihli sayısında yer aldı. 4 yıl boyunca görevini sürdürecek olan Şentürk, 37 turda tamamlanan Yargıtay Başkanlığı seçiminde adaylıktan çekilerek düğümün çözülmesinde önemli rol oynamıştı.

Kabine değişiyor mu? Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Erdoğan, iktidar krizine dönüşen Ayhan Bora Kaplan'a ilişkin suç örgütü soruşturmasına ilişkin konuşarak dikkatle takip ettiklerini söyledi: "Çetin mücadeleler sonucu gerilettiğimiz bürokratik vesayetin tekrar nüksetmesine fırsat vermeyiz, vermeyeceğiz."

Ekmeleddin İhsanoğlu, 10 yıl sonra konuştu

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, 10 yıl sonra 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi'deki adaylık sürecini anlattı.

Bomba iddia: Asgari ücrete ara zam gelecek! Zam yapılacak ay belli oldu...

31 Mart yerel seçimlerinde de belirleyici olan ekonomik sıkıntıların giderilmesi için iktidar kanadından hamle üstüne hamle gelirken, Ankara kulislerine düşen bir iddia büyük ses getirdi. Doğalgaz ve elektrik gibi kamu zamlarının ertelendiğine dikkat çeken kaynaklar zamların kamuoyuna yansıtılması durumunda eylül ayı gibi asgari ücrete bir ara zam gelebileceğini öne sürüyor.

Seçime emekliler mi yön verdi? Metropol'den yeni anket: Sizce emekli maaşlarına zam yapılsaydı AK Parti yerel seçimden birinci parti olarak çıkar mıydı?

MetroPOLL Araştırma'nın 'Türkiye'nin Nabzı Nisan 2024' anketinde seçim öncesi zam bekleyen emeklilerin maaşında artış yapılmaması araştırıldı.

36. tura gidiliyor! Yılan hikayesine dönen Yargıtay başkanlığı seçiminde o isim yarıştan çekildi

35 tur boyunca adayların yeterliliği sağlayamadığı Yargıtay başkanlığı seçiminde Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanı Muhsin Şentürk adaylıktan çekildi. Şentürk, mevcut başkan ve aday olan Siirtli Mehmet Akarca'yı destekleyecek.