Seçim Haberleri

Seçim Haberleri

HDP'nin 14 Mayıs seçimlerine Yeşil Sol Parti ile gireceği kesinleşti

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, konuk olduğu programda 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere Yeşil Sol Parti ile gireceklerini açıkladı. Sancar, "Yeşil Sol Parti hızla örgütlenmesini tamamladı. Seçime katılma için yeterliliğe sahibiz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu mu, Erdoğan mı? 53 ilde yapılan anketlerde 4 puan fark var

14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere sayılı günler kala, MAK Danışmanlık Araştırma, 8-15 Mart tarihleri arasında 53 ilde 5 bin 750 kişiyle yüz yüze görüşerek yaptığı anketin sonuçlarını aktardı. Ankete katılanlara, "Cumhurbaşkanı adayına oy vereceksiniz?" sorusu yöneltildi. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 46.5 tercihini Kılıçdaroğlu'ndan yana kullanacağını ifade ederken, yüzde 42.4 ise Erdoğan'a oy vereceğini belirtti.

52 gün kala son seçim anketi! TİP yükseldi, Memleket Partisi ve Yeniden Refah Partisi'nin oy oranı dikkat çekti!

14 Mayıs için son seçim anketinin sonuçları yayımlandı. Yöneylem Araştırma tarafından paylaşılan seçim anketinde AK Parti'nin birinci parti olduğu görüldü. 18-20 Mart tarihleri arasında yapılan ankette Muharrem İnce'nin genel başkanlığını yaptığı Memleket Partisi (MP), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Yeniden Refah Partisi'nin (YRP) oy oranları ise dikkat çekti. İşte 52 gün kala yapılan son seçim anketinin sonuçları...

Gökhan Zan İYİ Parti'den aday adayı oldu! Ünal Karaman da bu sloganlarla karşılandı!

Son dakika haberi: 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere doğru geri sayım sürerken, siyaset kulislerindeki hareketlilik giderek artıyor. Partiler milletvekilliği listelerini hazırlarken, İYİ Parti cephesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Trabzonspor'un efsane ismi Ünal Karaman ve eski futbolcu Gökhan Zan siyasete girme kararı aldı. İki isme rozetlerini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

Emek ve Özgürlük İttifakı: Aday çıkartmayacağız

Emek ve Özgürlük İttifakı, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkartmayacaklarını açıkladı. İttifak, konuyla ilgili bir deklarasyon yayınladı.

AYM, HDP'nin “sözlü savunma seçim sonuna bırakılsın” talebini reddetti

Anayasa Mahkemesi, HDP’nin başvurusunu gündeme aldı. “Sözlü savunma seçim sonuna bırakılsın” talebini reddetti.

Siirtli Özgecan Sırma, İstanbul’dan Milletvekili Aday Adayı Oldu

Siirtli Öğretim Görevlisi Avukat Özgecan Sırma, İYİ Parti'den İstanbul milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Siirt’te AK Parti’nin Aday Adayı Sayısı 28 oldu

14 Mayıs 2023 yılında yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvuru sayısı bugün itibari ile 28 oldu.

YSK, seçmen listelerini askıya çıkardı! Adresinizde kimler nerede oy kullanacak hemen öğrenin!

Yüksek Seçim Kurulu, seçmen listelerini bugün askıya çıkardı ve seçmen kayıtlarını "www.ysk.gov.tr" adresinden sorguya açtı. Vatandaşlar, kendi evlerindeki ve yaşadıkları binadaki seçmen kayıtlarını bu adres üzerinden kontrol edebiliyor. Seçmen listelerine itiraz süresi 2 Nisan'da dolacak.

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na neden katılmadı?

Seçimlere parti olarak katılacaklarını açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, kendisinin de Cumhurbaşkanı adayı olacağını duyurdu.

Şubat'ta yapılan 7 seçim anketinin ortalaması! İşte partilerin oy yüzdeleri

Şubat ayında 7 farklı anket şirketinin gerçekleştirdiği araştırmanın ortalaması alındı. Tabloda AK Parti'nin yüzde 34.3 ile birinci parti olduğu görülürken, CHP yüzde 25.3 ile ikinci sırada yer aldı. İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 13.5, HDP'ninki yüzde 10.3 olurken, şubat ayı ortalamasında MHP yüzde 6.9'da kaldı.

Kılıçdaroğlu'ndan HDP ziyareti sonrası açıklama: Kürt sorununun çözüm adresi TBMM'dir

Millet İttifakı'nın 13. cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanlarına yaptığı ziyaret sonrası, "Kürt sorunu dahil bütün sorunların çözüm adresinin TBMM olduğunu" söyledi.

Erbakan resmen açıkladı: Yeniden Refah'tan Cumhur İttifakı'na Ret

Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılıp katılmayacağı konusuna Fatih Erbakan son noktayı koydu. Genel merkez önünde konuşan Erbakan, "14 Mayıs seçimlerine hiçbir ittifaka dahil olmadan yolumuza devam edeceğiz" dedi. Erbakan ayrıca Cumhurbaşkanı adayı olacağını da resmen ilan etti.

Siirtli vatandaşlar dikkat! Seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde oy kullanacak seçmenlerin listesi Siirt'te muhtarlık binalarında askıya çıkarıldı. Güncelleme işlemleri 2 Nisan'a kadar yapılabilecek.

Seçim süreci başlarken ilginç iddia: Erdoğan miting yapmayacak

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu seçim döneminde miting yapmayacağı iddiasını köşesine taşıdı.

Seçim takvimi işliyor! Seçmen listeleri bugün askıya çıkarılacak

14 Mayıs seçimleri öncesi seçim takvimi işliyor. Buna göre seçmen listeleri, güncellenmek üzere bugün ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılacak. Askı listeleri 2 Nisan'da askıdan indirilecek ve itiraz süreci sona erecek.

DEVA Partisinin Siirt Milletvekili Aday Adayları Belli Olmaya Başladı!

DEVA Partisi Siirt Kurtalan ilçe başkanı Mehmet Zakir Tuna, 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

AK Partide Adaylık İçin 4 Kriter Belli Oldu!

AK Parti'de, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için başvurular sürüyor. 22 Mart'a uzatılan aday adayı başvuruların ardından gözler açıklanacak Milletvekili adaylarında.

Oyuncu Filiz Taçbaş siyasete atılıyor! CHP'ye başvurusunu yaptı

Türkiye, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne kilitlendi. Milletvekili aday adayı olmak isteyenler başvurularını yapmaya devam ediyorlar. O isimlerden biri de ünlü oyuncu Filiz Taçbaş oldu. Taçbaş, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

İttifaklar için süre başladı

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi takviminin bugün itibarıyla başlamasıyla ittifak yaparak seçime katılma kararı alan siyasi partilerin genel başkanlarının imzalarını içeren ittifak protokolünün Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) teslim edilmesi sürecine de geçildi.

7 parti bir araya gelip cumhurbaşkanı adayını duyurdu!

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken seçim yarışı da hızlanmaya başladı. Cumhurbaşkanı adayları bir bir açıklanırken son haberler Türkiye İttifakı’ndan geldi. 7 partinin bir araya gelerek oluşturduğu Türkiye İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Teknoloji Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ahmet Özal olarak açıklandı.

Siirtli İki Kardeşten Biri AK Parti Biri İYİ Parti'den Aday Adayı Oldu!

14 Mayısta gerçekleştirilecek milletvekilliği seçimlerinde Siirt Belediye Başkan yardımcılığı görevinden istifa ederek AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adayı olan Hıfzullah Canpolat'ın kardeşi Metin Canpolat İYİ Parti'den İstanbul 2. Bölge milletvekili aday adayı oldu.

AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adaylığı İçin Başvuranların Listesi!

14 Mayıs 2023 yılında yapıcak genel seçimlerde AK Partiden Milletvekili Aday Adaylığı başvuru sayısı bugün itibari ile 23 oldu.

Türkan Elçi CHP’ye katıldı, rozeti Kılıçdaroğlu taktı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisine katılan Türkan Elçi’ye parti rozeti taktı.

Siirt'te İlk Kadın Milletvekili Aday Adayı Belli Oldu!

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine günler kala siyaset arenasında isimler netleşmeye başladı. Siirt'te ilk kadın milletvekili aday adayı belli oldu.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan istifa etti

AK Partili Ağrı Belediye Başkanı seçilen Savcı Sayan, 2023 Genel Seçimlerinde milletvekili adayı olmak için Ağrı Belediye Başkanlığından istifa etti.

Son ankette sürpriz sonuçlar! Hem iktidar hem de cumhurbaşkanı...

Türkiye 14 Mayıs'ta sandık başına gidiyor. Seçimlere günler kala anketler de peş peşe geliyor. Son anket EuroPoll Araştırma'dan geldi. Anket sonucuna göre iktidar da cumhurbaşkanı da değişiyor...

Emek ve Özgürlük İttifakı seçim için kararını verdi! Seçime ittifak olarak tek liste ile girilecek

Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleri, seçime, Emek ve Özgürlük İttifakı olarak girme kararı aldı. İttifak, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili kararını ise henüz açıklamadı. Bugünkü toplantının ardından yapılan açıklamada, "Tutumumuzu en kısa zamanda bir basın toplantısıyla kamuoyu ile paylaşma kararı aldık” denildi.

Menzil, seçim kararını açıkladı

Menzil tarikatına bağlı Semerkand Vakfı, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğini açıkladı

Siirt'te DEVA Parti'sinden Milletvekili Aday Adayı Olan İsimler Belli Oldu!

DEVA Partisi Siirt İl Başkanlığına, 14 Mayıs 2023 yılında yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için başvuruda bulunan aday adayları belli olmaya başladı.