Erdoğan Haberleri

Erdoğan Haberleri

Süleyman Soylu'dan ilk paylaşım

Yeni kabinenin açıklanmasıyla İçişleri Bakanlığı görevi son bulan Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından açıklama yaptı

Koltuğunu Ali Yerlikaya'ya devreden Süleyman Soylu'dan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de gerçekleştirilen Göreve Başlama Töreni'nin ardından yeni Kabine'yi açıkladı. Eski Kabine'de İçişleri Bakanı olarak görev alan Süleyman Soylu'nun yerine, Ali Yerlikaya atandı. Yeni Kabine'nin açıklanmasının ardından eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter'dan açıklama yaptı.

Yeni kabinede hangi bakan nereli: Hangi il listeye damga vurdu...

Yeni açıklanan kabinenin ardından ise bakanların memleketleri merak konusu oldu. Konya 5 bakanla listeye hakim olan il olarak dikkat çekti.

Yeni kabine belli oldu… İşte yeni bakanlar

Merakla beklenen yeni kabine belli oldu, hangi isimler hangi bakanlıkların başına geçecek sorusu cevap buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabinede yer alacak bakanları açıkladı.

Erdoğan Meclis'te yemin etti! Yeni dönem başladı

Seçimlerin ardından dün, TBMM Genel Kurul'u ilk kez toplanmış ve yeni dönem milletvekilleri TBMM'de yemin etmişti. Bugün de Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'den mazbatasını aldı ve yemin etti. Böylece Erdoğan'ın yeni dönemi resmen başladı. Erdoğan, Genel Kurul'da düzenlenen yemin töreni için geldiği Meclis'te ilk olarak çiçeklerle ve törenle karşılandı. Yemin töreninin ardından Erdoğan, Anıtkabir'i ziyaret etti ve Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün TBMM'de yemin edecek, kabine akşam açıklanacak

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan da bugün saat 15.00'te TBMM’de yemin edecek. Törene yabancı ülkelerden 20 lider ve 45 bakan katılacak. Erdoğan'ın merakla beklenen yeni kabinesini bu akşam Çankaya Köşkü'nde açıklaması bekleniyor.

Siirt Milletvekilleri Mervan Gül, Tuncer Bakırhan ve Sabahat Erdoğan Sarıtaş Mecliste Yemin Etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 28'inci yasama dönemi resmen başladı. İlk oturumu en yaşlı üye sıfatıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Geçici TBMM Başkanı olarak yönetiyor. Milletvekilleri, illerin alfabetik sıralamasına göre yemin ediyor. Siirt Milletvekilleri de yemin etti.

Mal varlığında dikkat çeken detay! İşte Erdoğan'ın 5 milyon TL borçlu olduğu isim

28 Mayıs seçimlerinin resmi sonuçlarının açıklamasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güncel mal varlığı da açıklandı. Açıklanan listede Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan'a 5 milyon 390 bin lira borçlu olması dikkat çekti.

Erdoğan'ın mal varlığı Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı seçimi sonuçları Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. YSK kararında Erdoğan’ın malvarlığına da yer verildi.

Yeni bakanlık mı kuruluyor? AK Partili isim ilk sinyali verdi

28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminin ardından Recep Tayyip Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı seçilmişti. Erdoğan'ın seçilmesinin ardından gözler yeni kabineye çevrildi. AK Parti İstanbul Milletvekili seçilen Serkan Bayram, TBMM'deki kayıt işlemleri sonrası yaptığı açıklamada, "İnşallah bundan sonraki 'Türkiye Yüzyılı'; engelli valimizi de büyükelçimizi de engelliler bakanlığımızı da göreceğimiz bir yüzyıl olacak." ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları...

Seçim sonucu kesinleşti! İşte YSK verilerine göre Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun oy oranı

YSK, cumhurbaşkanı seçimi kesin sonuçlarını açıkladı. Buna göre yeniden cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52.18, Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.82 oy aldı.

Kılıçdaroğlu seçimlerden sonra ilk kez konuştu! İstifa sorusuna yanıt verdi

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra ilk kez konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "YSK seçim sonucunu onayladı ama bu sonucun ahlaki meşruiyeti yoktur" dedi. CHP lideri, istifa edip etmeyeceği konusunda da, "MYK’da, Parti Meclisi’nde incelemeler, değerlendirmeler, tartışmalar yapılacak ve hep birlikte karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.

28 Mayıs seçimlerinin resmi sonucu açıklandı

Erdoğan ile Kılıçdaroğlu'nun yarıştıkları cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turunun resmi sonuçları Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklandı.

Ankara kulisleri bu iddia ile çalkalanıyor! Bakan Soylu yeni kabinede yok, işte yerine geçeceği konuşulan isim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2. tur seçimlerinden zaferle ayrılmasının gözler yeni kurulacak kabineye çevrildi. Kulislerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yeni dönemde kabinede olmayacağı yerine ise Ankara Valisi Vasip Şahin'in geçeceği konuşuluyor.

Beştepe'de Erdoğan-Bahçeli zirvesi! Gündemlerinde iki konu başlığı vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleşen görüşmede Cumhur İttifakı'nın yeni dönemde atacağı adımlar ve yeni kurulacak kabine ile ilgili görüş alışverişinde bulunduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığından internete düşen yeni Kabine listesiyle ilgili açıklama: Asılsızdır, haberler dezenformasyondur

Seçimden zaferle ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni Kabine merak konusu olurken, dolaşıma sokulan bir isim listesi sosyal medyada büyük ses getirdi. Kabine üyelerinin isimlerinin yer aldığı iddia edilen listeyle ilgili açıklama yapan İletişim Başkanlığı, "Sahte görseller eşliğinde dolaşıma sokulan 'kabine listeleri' asılsızdır, bu türden haberler dezenformasyondur" ifadelerini kullandı.

Miktarı belli oldu: Bayram ikramiyesinde artış

Ara dönemde 1100 TL uygulanan bayram ikramiyesi yüzde 82 artışla 2000 TL düzeyine çıkarıldı. Sabah gazetesinden Mete Dirice'nin haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli ikramiyesi için talimatını verdi. Erdoğan, bayram ikramiyesi için "Bu rakamı daha da yukarı çıkarmanın hesapları içindeyiz" ifadesini kullandı.

Mesut Barzani Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

KDP Genel Başkanı Mesut Barzani, yapılan seçim sonrasında tekrar Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak tebrik etti.

Gözler Erdoğan'ın açıklayacağı yeni Kabine'de! İşte kulislerde konuşulan isimler

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimini kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Kabine'yi cuma günü açıklaması bekleniyor. Milletvekili seçilen bakanlara görev verilip verilmeyeceğinin netleşmesiyle şekillenecek olan listede; İçişleri Bakanlığı için Süleyman Soylu, Hakan Fidan, Fuat Oktay ve Seyfullah Hacımüftüoğlu isimleri öne çıkarken, Hazine ve Maliye olarak ayrılması gündemde olan Hazine ve Maliye Bakanlığı içinse Cevdet Yılmaz ve Lütfü Elvan'ın ismi geçiyor. İşte kulislerde konuşulan tüm isimler.

Yeni Kabine öncesi kritik gelişme: Erdoğan, Mehmet Şimşek'le görüştü

Dün sandıktan zaferle ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ekonomiden sorumlu eski bakan Mehmet Şimşek'le bir görüşme gerçekleştirdi. Yeni Kabine öncesi, dikkat çeken görüşmeye ilişkin açıklama yapılmadı.

Dolar, adım adım tarihi zirveye yürüyor: 20,42 TL’yi de gördü!

Seçimin ardından piyasalarda artan belirsizlik ortamının ardından yükselişe geçen döviz kurları tarihi zirvelerine doğru ilerliyor. Dolar/TL 20,42 lira seviyesine ulaşarak tarihi zirvesinin bir adım gerisinde seyrederken Euro/TL de 22,0312 seviyesinde işlem görüyor.

Demirtaş'tan Erdoğan'a 'idam' tepkisi: Günü geldiğinde, hepinize adil davranacağım

Selahattin Demirtaş'tan Erdoğan'a: Siz benim ceketimi bile asamazsınız” diyeceğim ama buna bile değmezsiniz... Günü geldiğinde, hepinize adil davranacağıma söz veriyorum.

İddia: Mehmet Şimşek, Erdoğan’a 'Ülkem için, vatanım için, göreve hazırım' diyerek ekonominin başına geçme teklifini kabul etti

Patronlar Dünyası yazarı Toygun Atilla, eski Hazine Bakanı ve eski Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in ekonominin başına geçmeyi kabul ettiğini yazdı.

Cumhurbaşkanı Seçimi kesin sonuçları 1 Haziran'da ilan edilecek

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylamasının kesin sonuçları, 1 Haziran'da Resmi Gazete'de ilan edilecek.

Emekliye ve memura verilen zam vaadi gerçekleştirilecek mi?

Seçimin ardından gözler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim öncesinde verdiği asgari ücret ile memur ve emekli maaşlarına zam vaatlerine çevrildi.

Erdoğan'ın seçimi kazanması sonrasında gözler yeni kurulacak Kabine'ye çevrildi! İşte adı geçen isimler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kazanması sonrasında gözler yeni kurulacak Kabine'ye çevrildi. Erdoğan'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yerine Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği görevini yürüten Seyfullah Hacımüftüoğlu'nu göreve getireceği konuşulurken, ekonominin başına Mehmet Şimşek'i, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yerine Necdet Ünüvar'ı getirmeyi planladığı öne sürüldü. Erdoğan'ın Hulusi Akar'ın yerine de Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'i göreve getirmesi gündemde.

Kılıçdaroğlu '2. turda kaybederseniz görevi bırakır mısınız?' sorusuna bakın ne yanıt vermiş

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'a karşı kaybeden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti genel başkanlığını bırakıp bırakmayacağı merak ediliyor. Seçimden önce katıldığı bir programda Kılıçdaroğlu'na "Seçimi kaybederseniz bırakır mısınız?" sorusu yöneltilmiş, CHP lideri de bu soruya iddialı mı iddialı bir çıkışla karşılık vermişti.

Hollandalı siyasetçiden skandal paylaşım: Erdoğan'a oy verenler çantalarınızı toplayın, güle güle

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün gerçekleşen seçimden zaferle ayrılması, tüm dünyada manşet oldu. Birçok lider Erdoğan'ı tebrik ederken; ırkçı çıkışlarıyla tanınan Hollandalı Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders ise skandal bir paylaşım yaptı. Wilders, "Erdoğan'a oy veren tüm Türklerin artık çantalarını toplayıp Türkiye'ye taşınmasını temenni ediyorum. Güle güle!" dedi.

Dünyada ‘Türkiye’deki seçimler’ ve ‘Erdoğan’ aratıldı

Türkiye, 28 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerini geride bıraktı. Google Trends verilerine göre Türkiye’deki seçimler birçok ülkede en çok aratılan kelimeler olurken, Türkiye’de ise ‘euro’, ‘Pirus Zaferi ne demek’ ve ‘döviz’ ilk üçte yer aldı.

Seçimin kaderini belirleyen 10 il

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 52 oy ile rakibi Kemal Kılıçdaroğlu'nu geride bırakarak yeniden cumhurbaşkanı seçildi. Erdoğan, sonuçların netleşmesinin ardından yaptığı balkon konuşmasında önemli mesajlar verirken, seçimin kaderini ise en yüksek oy aldığı 10 il belirledi.