Emekli sandığı kapsamındakilerin zam farklarının yatacağı tarih belli oldu

Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların 2023 Temmuz zam farkı ödemeleri 28 Temmuz Cuma günü yapılacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Emeklilere verilecek olan zam temmuz- aralık için yüzde 25 olarak duyuruldu. Vatandaşlar zamlı ve yeni aylıklarını temmuz ayı itibarıyla almaya başladı. Bu kapsamda emekli maaş farkı ödeme tarihleri de gündeme geliyor.

Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların 2023 Temmuz zam farkı ödemeleri yarın (28 Temmuz Cuma) günü yapılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, bu aylıkları alan toplam 2 milyon 393 bin 142 kişinin 1 Temmuz itibarıyla oluşan aylık farklarının banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına yatırılacağı belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Aylıklarını her ay alanlara, temmuzda 1 aylık tutarında aylık farkı ödenecek. Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan; mayıs-haziran-temmuz dönemindekilere temmuzda 1 aylık tutarında, haziran-temmuz-ağustos dönemindekilere temmuz ve ağustosta 2 aylık tutarında, temmuz-ağustos-eylül dönemindekilere ise temmuz, ağustos ve eylülde olmak üzere 3 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirildi."

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN