Ekipler taşıyamadı ikiye böldü… Enkazdan çıkan altın dolu çantanın sahibi belli oldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından başlatılan enkaz çalışmaları devam ederken ekipler bir çanta fark etti. Çantayı açan ekipler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Altın kemer dolu çanta polis ekipleri tarafından tutanakla teslim alındı. 78 kilo ağırlığındaki altın dolu çantayı taşıyamayan ekipler, altınları ikiye böldü. Her biri 10 bin dolar olduğu tahmin edilen altın kemerlerin kimin olduğu da ortaya çıktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 40 binden fazla kişi hayatını kaybederken 13 milyondan fazla kişi felaketten etkilendi. Türkiye Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarını sarmaya çalışıyor. Sabah gazetesinde yer alan habere göre; depremde yıkılan 12 Şubat İlçesi Binevler Mahallesindeki Pentapark Apartmanındaki kurtarma işlemlerinin adından ekipler enkaz kaldırma işlemine geçti. Enkazda ekskavatör ile çalışan operatör, moloz yığınlarını kamyona doldurduğu sırada bir çanta fark etti.

Ekipler taşıyamadı ikiye böldü… Enkazdan çıkan altın dolu çantanın sahibi belli oldu

ALTIN DOLU ÇANTAYI TAŞIYAMADILAR

Çantayı açan operatör ve işçiler onlarca altın kemer gördü. Altın kemer dolu çantanın bulunduğu anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Çantayı bulanların şaşkınlıkları konuşmalarına yansıdı. 78 kilo ağırlığındaki altınlar iki çantaya bölünerek taşındı. Kepçe operatörü tarafından bulunan altın kemer dolu çanta polis ekipleri tarafından tutanakla teslim alınarak emniyete götürüldü. Altınların Kahramanmaraş'ın ünlü kuyumcusu İbrahim Zabun'a ait olduğu öğrenildi.

Ekipler taşıyamadı ikiye böldü… Enkazdan çıkan altın dolu çantanın sahibi belli oldu

HER BİRİ 10 BİN DOLAR DEĞERİNDE

Pentapark Apartmanında oturduğu öğrenilen İbrahim Zabun ve çocuklarının ise enkazdan sağ çıkıp çıkmadığı ise bilinmiyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kuyumculara altın verdiği öğrenilen İbrahim Zabun'un dairesinin bulunduğu apartmanın enkazından çıkan altın kemerlerin her birinin ise 10 bin dolar olduğu öğrenildi. Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nde bulunan altınlar yaşaması durumunda İbrahim Zabun'a aksi durumda ise mirasçılarına verilecek. Mirasçılarının da çıkmaması durumunda ise altın kemerlerin 5 yıl sonra Milli Emlak'a devredileceği öğrenildi.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN