e-Reçete sistemine eklenen 5 dil arasında Kürtçe yer almadı! HDP'den sert tepki geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, e-Reçete sistemine İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça dillerinin eklendiğini açıkladı. Bu dillerin arasında Kürtçe'nin bulunmamasına tepki gösteren HDP'den yapılan açıklamada ise, ''Hayırlı olsun tabii ama, bu toprakların kadim dili olan Kürtçe nerede, neden sisteme eklemediniz? Hani Kürt sorunu yoktu, hani Kürtlere ayrımcılık yapmıyordunuz?'' denildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, e-Reçetem sistemine 5 dil eklendiğini duyurdu. İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça dillerinin arasında Kürtçe'nin olmamasına ise tepki geldi. HDP'den yapılan açıklamada, "Hayırlı olsun tabii ama, bu toprakların kadim dili olan Kürtçe nerede, neden sisteme eklemediniz? Hani Kürt sorunu yoktu, hani Kürtlere ayrımcılık yapmıyordunuz?" ifadeleri yer aldı.

BAKAN KOCA: HAYIRLI OLSUN

Koca, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "e-Reçetem sisteminde test işlemi tamamlanan diller, dün sabah saatlerinde canlı ortama alınmaya başlanmış olup, tüm dillerin (İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça) canlı ortama alınması bugün tamamlanmıştır. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

HDP'DEN TEPKİ GECİKMEDİ

HDP'nin resmi sosyal medya hesabından ise bu duruma tepki gösterildi. Kürtçe'nin olmamasına dikkat çekilen açıklamada, "Hayırlı olsun tabii ama, bu toprakların kadim dili olan Kürtçe nerede, neden sisteme eklemediniz? Hani Kürt sorunu yoktu, hani Kürtlere ayrımcılık yapmıyordunuz?

AK Parti'yi destekleyen Kürtler siz de bu soruları sormuyor musunuz? Sayın Fahrettin Koca, dilinize hiçbir zaman hakim olamadınız." ifadeleri yer aldı.

e-Reçete sistemine eklenen 5 dil arasında Kürtçe yer almadı! HDP'den sert tepki geldi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN