DSİ'den Siirt İçin Su Tahliyesi Uyarısı! Can ve mal kaybı yaşanmaması uyarısında bulunuldu

Siirt Valiliğince, barajlardan zorunlu ve kontrollü olarak su tahliye edilmesi sırasında can ve mal kaybının önlenmesi için vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Siirt Valiliği tarafından barajlardan zorunlu ve kontrollü olarak su tahliye edilmesi sırasında can ve mal kaybının önlenmesi için vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

Valilikten yapılan açıklamada, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan, Siirt ili sınırları içerisinde işletmeye açılan barajlarda gelebilecek yüksek akımlar nedeniyle baraj işletme programları çerçevesinde bazı barajlardan zorunlu ve kontrollü su tahliyesinin söz konusu olabileceği bildirildi. Tahliye çalışmaları nedeniyle vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bölgemizde baraj havzalarına düşen yağışın yoğunluğu ve dolayısıyla gelen yüksek akımlara bağlı olarak, zaruri hallerde yapılacak tahliye işlemleri esnasında muhtemel can ve mal kaybının önlenmesi ve geçmiş yıllarda yaşanan sorunların tekrar yaşanmaması için vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekmektedir. Ayrıca Nehir yatağında kurulmuş olan kum-çakıl ocaklarının, bu husustaki işletme esas ve usullere işletilmesi gerekmektedir.”  İfadelerine yer verildi.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN