Dosso Dossi konseri iptal edildi: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden kısa açıklama

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, 18 Mayıs'ta Diyarbakır'da düzenleyecekleri konserin iptal edildiğini duyurdu. Konu hakkında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ise 'Biz bu konu hakkında açıklama yapmak istemiyoruz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, 18 Mayıs’ta Diyarbakır'da düzenleyecekleri konserin iptal edildiğini duyurdu. Konu hakkında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ise “Biz bu konu hakkında açıklama yapmak istemiyoruz” dedi.  

Hikmet Eraslan, 18 Mayıs’ta Diyarbakır'da Newroz Alanı'nda yapmayı planladıkları açık hava konserinin iptal edildiğini açıkladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir etkinliği uygun bulmadığını belirten Eraslan, X hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“18 Mayıs tarihinde Diyarbakır’da yapmayı planladığımız festivalimizde başta Diyarbakırlı hemşerilerimle ve tüm müzik severlerle birlikte olmayı çok arzuluyorduk, maalesef yerel yönetimin uygun bulmaması nedeniyle konserimiz iptal edilmiştir. Yeni festival şehrini, tarihini ve sanatçıları en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız.”

“Amacım Diyarbakırlılara ve dışarıdan gelecek misafirlere unutulmaz bir an yaşatmaktı”

Rûdaw’a konuşan Eraslan, “Bu konser için aylar öncesinden hem valilikten gem de belediyeden gerekli izinlerimizi almıştık. Kısa bir süre önce yapmayı planladığımız konserle ilgili Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Doğan Hatun ile görüştüm, konserin yapılmasının uygun olmayacağını söyledi. Konser yeri olarak Newroz Alanını tercih etmiştik, belediye izin vermeyince üzülerek iptal etmek zorunda kaldık” dedi.

İptal gerekçesinin belediyeye sorulması gerektiğini belirten Eraslan, “Bize sadece uygun olamdığını söylediler. İptal gerekçesini kendilerine sorun, benim amacım sevdiğim Diyarbakır’da turizm sezonu da açılmışken hem Diyarbakır halkına hem de dışarıdan gelecek misafirlere unutulmaz bir an yaşatmaktı. Bu konser için dışarıdan 50-100 bin insan gelecekti, cok üzgünüm. Belediye fikrinden vazgeçer diye bir kaç gün bekledim ama fikirleri değişmeyince bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım” diye ekledi.

Büyükşehir Belediyesi’nden tek cümlelik yanıt

Öte yandan Rûdaw, iptal gerekçesini Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basınına sordu.

Belediye, “Biz bu konu hakkında açıklama yapmak istemiyoruz” yanıtını verdi.  

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN