Diyarbakır'da yaralı sürücüye, yoldan geçen Siirt'te görevli ambulans müdahale etmedi

Diyarbakır'da bir BinBin Scoteer sürücüsü, seyir halindeyken dengesini kaybederek kaldırıma çarptı, sürücü olay yerinde yaralandı, sürücüye ilk müdaheleyi yapan vatandaşlar iddiaya göre yoldan geçen ambulansı durdurmak istedi, Siirt'te görevli ambulansın durmaması üzerine vatandaşlar tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Diyarbakır, Yenişehir Elazığ Caddesinde bir BinBin Scoteer sürücüsü, seyir halindeyken dengesini kaybederek kaldırıma çarptı, sürücü olay yerinde yaralandı. Yaralan sürücüye ilk yardımı vatandaşlar yaparken, vatandaşlar aynı güzergahta geçen, Siirt'te görevli bir ambulansı durdurmak istedi fakat ambulans içindeki ekipler, nakil yaptıklarını ve müdahale edemeyeceklerini belirterek olay yerinden uzaklaştı. Vatandaşlar müdahele etmeyen ambulansa tepki gösterdi.

Yerde yaralı yatan ve kan kaybeden yurttaşı gören çevredeki bireyler, sık sık 112 acil servisi ararken, Diyarbakır Selehaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nin ek binasını yaklaşık 5 dakika uzakta olan hastaneden ambulans gelmemesine de ayrıca tepki gösterdi.

Yaralanan sürücü ise 15 dakika sonra olay yerine gelen başka bir ambulans tarafından, yoğun kan kaybı nedeniyle bölgede ki en yakın Selehaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne tedavi altına alınmak üzere kaldırıldı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Mehmet | 23 Temmuz 2022 18:04

    Dün vefat etti adam ne yazık ki

BUNLARA DA BAKIN