Diyarbakır'da profesörlere 'özel muayene' baskını!

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi Diş Hastanesi'nde aralarında dekan ve 2 profesörün mesai saatlerinde başka bir özel muayenede çalıştıklarını tespit etti. Rektörlük inceleme başlattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Diyarbakır ve bölge illerinden hasta kabul eden Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Diş Hastanesi, skandal uygulamalar ile gündeme gelmeye devam ederken, İl Sağlık Müdürlüğü’nün hastanelerdeki denetimleri aralıksız sürüyor.

Özel muayenede oldukları belirlendi

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde bazı diş hekimlerine ait özel muayenelerde inceleme yaptı. Müdürlük, inceleme sırasında hastanede olması gereken ve Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde görevli B.G., Y.D ve C.E.T'nin hastanede olmadığını tespit etti. Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 3 ismin özel muayenede olduklarını belirledi. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri doktorlar hakkında tutanak tuttu ve durumu üniversite yönetimine bildirdi. Rektörlük adı geçen profesörlerle ilgili inceleme başlattı.

'Sağlık Müdürlüğü yoğun şikayet alıyoruz'

Soruşturma sonucuna göre dekan ve 2 profesöre cezai işlemin uygulanacağı belirtilirken, Sağlık Müdürlüğü yetkilileri yoğun şikayetler nedeniyle denetimlerin artarak devam edeceğini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN