Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin borcu belli oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, kayyımın 2 milyar 438 milyon TL borç bıraktığını ve 31 Mart-8 Nisan tarihleri arasında 411 milyon ödeme yaptığını açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin borcu belli oldu! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, kayyımın 2 milyar 438 milyon TL borç bıraktığını ve 31 Mart-8 Nisan tarihleri arasında 411 milyon ödeme yaptığını açıkladı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, Sümer Park’ta gazetecilerle bir araya geldi.

Programda konuşan Eşbaşkan Serra Bucak, envarteer sayımları ve taşınmazlara dair incelemelerinin devam ettiğini ifade etti. Hukuki süreçlere dair çalışmalarının da sürdüğünü belirten Bucak, “8 yıllık kayyım sürecinde belediye hizmet binamız ve bütün çalışmalarımız başta basın olmak üzere tüm dinamiklere kapalıydı. Bu hali değiştireceğiz. Belediyemizin bütün kapıları basın başta olmak herkese sonuna kadar açıktır” dedi.

Bucak, kent konseyleri ve kent danışma meclisleriyle tüm alanlarda çalışma yürüteceklerini belirtti. 

Bucak, kayyımdan geriye kalan borçlara dair de şunları söyledi: “Bugün itibariyle tespit ettiğimiz iç denetim tablosu var. Genel borç 2 milyar 438 milyon TL.”

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN