Dicle ilçesi ile köyleri yakınlaştıran köprü yapılmayı bekliyor

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi ile bağlı köyleri 20 kilometre yakınlaştıracak olan köprünün yapılmasını talep eden vatandaşlar, bu köprü ile hayatlarının çok daha rahatlayacağını dile getirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Diyarbakır’ın Dicle ilçesi ile bağlı köyleri 20 kilometre yakınlaştıracak olan köprünün yapılmasını talep eden vatandaşlar, bu köprü ile hayatlarının çok daha rahatlayacağını dile getirdi.

Dicle ilçesi Tepebaşı Mahallesi ile Üzümlü Mahallesi’ne bağlı Göze mezrası arasında Dicle Nehri aktığı için vatandaşlar ulaşımlarını 20 kilometre uzatarak sağlıyor. Bölgeye köprü yapılmasını isteyen çevre sakinleri, ilçeye gidip gelmelerinin kolaylaşacağını, hem vakit hem de daha ekonomik kazanç sağlayacaklarını ifade etti.

Köprünün olmayışı yüzünden, nehrin diğer tarafında yer alan Üzümlü Mahallesi ve çevre mezra ile yerleşim sakinleri ilçeye gelmek için yaklaşık olarak 35 kilometrelik yolu kat etmek zorunda kaldıklarını, köprünün yapılması durumunda bu mesafenin 15 kilometreye ineceğini söyleyen vatandaşlar, yetkililerden köprü yapımı için destek istediklerini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN