Demirtaş ses kaydı paylaştı: Kimse merak etmesin, devran halen dönüyor

Maraş merkezli depremlerle ilgili bir ses kaydı paylaşan Selahattin Demirtaş, 'Kimse merak etmesin, devran hiç durmadı, halen dönüyor. Hiç kimseden de korkmayın' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Edirne Cezaevi'nde 2016 yılından beri tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Maraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle ilgili bir ses kaydı paylaştı.

Demirtaş'ın ses kaydını, eşi Başak Demirtaş, sosyal medya hesabından "Selahattin’den mesaj var" diyerek paylaştı.

 

 

'HİÇ KİMSEDEN KORKMAYIN'

Demirtaş'ın ses kaydında söyledikleri şöyle:

"Depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Herkese, hepimize büyük geçmişler olsun diyeceğim ama bu acıların öyle kolay geçmesi mümkün değil.

Enkaz altında insanlarımız canlı ya da cansız halen çıkarılmayı beklerken sözlerime dikkat ederek konuşuyorum. Doğrusu kendimi zor tutuyorum. Deprem öncesinde ve sonrasında yaşanan yönetim rezaletini günlerce konuşsak yine de eksik kalır. Fakat şu anda acilen sürdürmemiz gereken bir şey var, o da dayanışmayı ve yardımlaşmayı kesmemek, sürekli büyütmek.

Bunca tarifsiz acının içinde içimi ısıtan bir şey var ki, kimin kim olduğuna bakmadan, herkesin birbirini insan olarak görüp milyonlarca kişinin yardım için seferber olmasıdır. Umut, tam da buradadır işte. Birbirimize sarılıp, el ele verip bu enkazın altından beraberce çıkacağız.

Hatay, Maraş, Adıyaman, Malatya, Antep, Diyarbakır, Urfa, Kilis, Osmaniye, Adana’ya kadar ağır travma ve büyük yıkım yaşayan halkımıza tüm kalbimle selam, sevgi, saygılarımı iletiyorum. Günlerdir acılar içinde onların mücadelesini izliyor ve dua ediyorum. Kalbim deprem bölgesindeki halkımızla, elinden geleni yapanlarla birlikte atıyor. 

Bu arada sessizce köy köy dolaşıp yardım organize eden, malzeme dağıtan bütün gönüllülere, özellikle HDP’li, partili arkadaşlarıma, sanatçılara, belediyelere, meslek odaları ve sendikalara da selam gönderiyorum. Hepsini yürekten kutluyorum. Büyük bir dayanışma gösteren ayırımsız herkese minnet duymamız gerekir.

Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından yardıma koşan, kurtarma ekipleri başta olmak üzere tüm gönüllülere, karşısındakinin siyasi görüşüne bakmadan elini uzatan ülkemizin güzel insanlarına, umutlarımızı diri tuttukları için teşekkür ediyorum.

Kimse merak etmesin, devran hiç durmadı, halen dönüyor. Hiç kimseden de korkmayın. Özgürlük, hepimiz için her zamankinden yakındır. Yılmadan, yorulmadan dayanışmaya, kötülüğe karşı mücadele etmeye devam edelim.

Elbet refaha, düze çıkacağımız günler de gelecek. Allah büyüktür."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN