Cristiano Ronaldo'nun tercümanı: Bir Kürt olarak gurur duyuyorum

Afrinli Mahmud Henan, Suudi Arabistan'da oynamaya başlayan futbolcu Cristiano Ronaldo'ya tercümanlık yapıyor. Henan, 'Bir Kürt olarak Ronaldo'nun sözlerini tercüme etmekten gurur duyuyorum' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Cristiano Ronaldo, Al Nassr takımıyla geçtiğimiz günlerde sözleşme imzaladı. Kulüpte çalışan Mahmud Henan,  Ronaldo'nun mesajlarının kamuoyuna ulaştırılmasında büyük rol oynadı.

Rudaw'da yer alan habere göre, Mahmud Henan, Efrin’in Raco ilçesine bağlı Cebliya köyünden 1973 doğumlu bir Kürt. Spor alanında büyük bir deneyime sahip ve Suudi Arabistan futbolu ile güçlü bağları var. Henan, Sırpça, Hırvatça, İngilizce, Boşnakça, İspanyolca, Rusça, Arapça ve Kürtçe biliyor ve başarılı iş yaşamı var.

Rûdaw'a konuşan Henan, “Bir Kürt olarak Nassr salonunda Cristiano Ronaldo'nun sözlerini tercüme etmekten ve dünyanın en büyük yıldızını yakından tanımaktan büyük gurur duyuyorum" dedi.

Mahmud Henan, 1999'da Al-Nassr ile çalışmaya başladı. 2002 Dünya Kupası elemelerinde Suudi Milli Takımıyla çalıştı, ardından Etihad Cidde'ye katıldı ancak 2007 yılında yeniden Al-Nassr’a döndü. Hanan'ın hem Al-Nassr ile uzun bir geçmişi hem de Fransız teknik direktör Rudi Garcia ve tüm oyuncularla güçlü bir ilişkisi var.

 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • mete | 07 Ocak 2023 13:30

    türkçe bilmedikten sonra isterse elli dil bilse ne yazar

BUNLARA DA BAKIN