Çanakkale Şehitleri Siirt'te Anıldı

Siirt'te 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolaysıyla Mevlid-i Şerif okundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt Merkez Hacı Abdulhakim Sancak Çarşı Camisi'nde düzenlenen mevlit programına, Vali Vekili Muhammed Sait Baytok, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün, Kültür ve Turizm İl Müdürü İrfan Tekin, Siirt Şehit ve Gazi Aileleri Federasyon Başkanı Abdulbaki Olğaç, kurum müdürleri,  bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Siirt kent merkezinde kuran kursu öğretmen ve öğrencileri ile vatandaşlarımızın Çanakkale Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında okudukları 1150 hatmi şerifin duası İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu tarafından yapıldı.

Şehitlik Mertebesinin önemine değinen İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, ‘Birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaparak, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle andıklarını belitti.

Mevlit programı çıkışında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşlara, lokum ve gül suyu ikram edildi.

Program sonunda, Vali Vekili Muhammed Sait Baytok, vatandaşlarla sohbet ederek, vatandaşlara hayırlı cumalar temennisinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN