Baykanlı Vatandaşlardan AKSA Doğalgaz'a Ayrım Yapma Eşit Ol Çağrısı

Siirt'in Baykan ilçesinde bir apartman önünden doğalgaz hattı geçmesine rağmen gaz verilmemesi, tepkiye neden oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Baykan ilçesi Erol Apartmanı önünde doğalgaz hattı bulumasına rağmen, apartmana gaz verilmemesi, apartman sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Erol Apartmanı sakinlerinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız'a, Sayın Enerji Bakanımıza, Sayın Siirt Valimize, Sayın Baykan Kaymakamımıza ve Keyfi davranan AKSA yetkililerine Haklı ve Acil Çağrımızdır.

Baykan ilçemizde yaklaşık 4- 5 ay önce AKSA Doğalgaz Şirketi tarafından 5-6 km olacak şekilde Doğalgaz hattı çekildi. Ancak ikametgah ettiğimiz EROL Apartman 'ın dibinde ana hat geçmesi hatta projede EROL Apartman olmasına rağmen ve hatta daha sonra projeye eklemeler yapılarak proje dışında olan 1 km den fazla uzak yerlere ekleme yapılarak Doğalgaz hattı çekilmesine rağmen bizim binanın önünde hat geçmesine ve projede olmasına rağmen binamıza her hangi bir sebep gösterilmeden gaz verilmemesi ne insanlığa nede halkın, vatandaşların hizmetlerde eşit bir şekilde yararlanma ve yaşam hakkı olan bu ayırma, ötekileştirme kimsenin hakkı ve keyfi davranmasına yetkisi yoktur, olmamalıdır. Talebimiz olmasına rağmen sürekli yapacağız denilip adım atılmamıştır.
Haklı bu talebimizin derhal araştırılması ve İVEDİ olarak düzeltilmesi biz bina sakinlerinin talebidir. Projede binamız olması ve binamız önünde ana şebeke hattı geçmesine rağmen bizlere bu haksızlığı yapanlar derhal bizden özür dileyip hatalarını düzeltmelerini İVEDİ olarak bekliyoruz.
Sonuç olarak; burada yetkilileri, "Eşit davranmaya davet ediyoruz. Bizler EROL APARTMAN Sakinleri olarak, bu haklı talebimizin derhal çözülmesi ve hizmetin bize de sunulmasını kendimize bir hak olarak görüyoruz. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

EROL APARTMAN SAKİNLERİ" 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN