Aylar Oldu Yıllar Oldu Siirt'te Verilen Sözler Hep Unutuldu!

Siirt'te her seçim zamanında, siyasi isimler ve bürokratlar tarafından verilen sözler, seçim sürecinin bitmesiyle beraber tekrardan unutulmaya başlandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Özellikle Siirt’in kalkınmasına öncü olacak yatırım projelerin, gündemden uzaklaşması Siirt’e verilen sözler unutuldu mu sorusunu akıllara getiriyor.

Siirt’in kalkınması için önemli yatırım projelerinden biri olan termal kaplıca tesisi, Siirt Çinko İzabe Tesisi, Tekstil Fabrikaları gibi verilen onca söz yarıda kaldı.

Veysel Eroğlu Ilısu Baraj gölü altına kalan ve Siirtlilerin yoğun ilgi gösterdiği Siirt’in termal kaplıcası Billoris Kaplıcası (Garnave) yatırım projesine için 4 yıldır atılan adım yok.

Ilısu Barajı altında kalan Siirt’in termal kaplıcası Billoris Kaplıcası (Garnave) için Kezer Mesire alanı bölgesine taşınacağı söylenmiş, Ilısu Baraj Göleti’nin altında kalan Biloris (Garnave) Kaplıca suyunun Kezer’e çekilmesi amacıyla sondaj çalışması başlatılmıştı.

Siirt Üniversitesi Kezer yerleşkesi kenarına taşınması planlanan Termal Tesis hakkında yetkililerin sessizliğe bürünmesi üzerine vatandaş da Siirt’te verilen sözlerin tekrardan unutulduğunu anımsattı.

Son olarak, Mart 2021yılı içinde İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü jeoloji mühendisleri, firma yetkilileriyle merkeze bağlı Zorkaya köyü yakınlarında termal tesisin yapılacağı alanda zemin etüt çalışması yapmıştı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın katılı ile açılan ve binlerce kişiye istihdam oluşturulacağı belirten Çinko İzabe Tesisinde de herhangi bir gelişme yok

Artı Siirt olarak verilen sözlerin bir an önce yerine getirilmesini bekliyor ve Siirtlilerin önemli ihtiyacının karşılanması için birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirtiyoruz.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Adil | 19 Nisan 2024 00:03

    Siirt artı gazetesine sesleniyorum Siirt Kurtalan yolu beş on km yolu yirmi yılda bitmedi ise bu kaplıca projesi dört yılda mı bitecek? Allah aşkına siz bir basın gôrevlisi olarak her gün bu yolu dile getirin. Siirt in iktidar millet vekili her kim ise adını zikredip neden memleket için çalışıyorsun deyin.....

BUNLARA DA BAKIN