Askerlikle ilgili tüm işlemler artık e-Devlet üzerinden yapılacak! İşte detaylar

Bütün vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bir gelişme e-Devlet'te yaşandı. Buna göre askerlik çağı, yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik dönemlerini içeren tüm işlemler artık sistemdeki 'Askerliğim' kategorisi altında kolayca yapılabilecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), askerlik çağı, yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik dönemlerini içeren tüm işlemlerin "Askerliğim" bütünleşik hizmetiyle e-Devlet üzerinden hizmete sunulduğunu bildirdi.

"TEK NOKTA ÜZERİNDEN YAPILABİLECEK"

MSB'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Askerliğim bütünleşik hizmeti e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden hizmete sunulmuştur. Vatandaşlarımız e-Devlet portalında 'Askerliğim' sekmesine giriş yaptığında, ilgili bölüme otomatik olarak yönlendirilecektir. Bu kapsamda, askerlik çağı, yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik dönemlerini içeren tüm işlemlere kolaylıkla erişebilecektir. Söz konusu hizmet ile askerlik çağına gelmiş gençlerimizden terhis olmuş vatandaşlarımıza kadar tüm süreci kapsayan askerlikle ilgili iş ve işlemler dijital ortamda tek nokta üzerinden yapılabilecektir."

Askerlikle ilgili tüm işlemler artık e-Devlet üzerinden yapılacak! İşte detaylar

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN