Anneler Babalar Dikkat! Bakan Koca Uyarıda Bulundu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan Strep-A ile ilgili yaptığı açıklamada eylülden beri bazı Avrupa ülkelerinde A grubu Beta-Hemolitik Streptokok vakaları bildirildiğini vurgulayarak 'Ülkemizde de az sayıda vaka bildirilmiştir. A grubu beta-hemolitik streptokok enfeksiyonlarının çoğu boğaz iltihabı veya ciltte enfeksiyon şeklinde ve kısmen hafif enfeksiyonlardır.' dedi. İşte son dakika haberinin detayları...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Son dönemde tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye'nin de gündeminde Strep-A bakterisi kaynaklı enfeksiyonlar var. Özellikle çocukların sağlığını tehdit etmemesi açısından ailelere, belirtilere ilişkin önemli uyarılar yapılırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da Strep-A açıklaması geldi.

Bakan Koca açıklamasında "Eylülden beri bazı Avrupa ülkelerinde A grubu Beta-Hemolitik Streptokok vakaları bildirilmektedir. Ülkemizde de az sayıda vaka bildirilmiştir. A grubu beta-hemolitik streptokok enfeksiyonlarının çoğu boğaz iltihabı veya ciltte enfeksiyon şeklinde ve kısmen hafif enfeksiyonlardır." ifadelerini kullandı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN