AK Parti Siirt Milletvekili Adayının Açıklaması Türkiye Gündemine Oturdu! 

AK Parti'den milletvekili adayı olan Mervan Gül, 'Bazıları diyor ki 'Biz MHP'ye vereceğiz.' Bunu hiçbir zaman unutmayın MHP'ye giden her bir oy diğer partiye giden oydur' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

AK Parti Siirt birinci sıra milletvekili adayı Mervan Gül, Cumhur İttifakı’nda yer alan MHP’ye verilen her bir oyun diğer partiye giden bir oy olduğunu söyledi.

 Reklamlara Tıklayarak Bize Destek Olabilirsiniz! Artı Siirt :) 

Baykan ilçesine yaptığı ziyarette konuşan Gül, “Ben özellikle bunu söylemek istiyorum. Bazıları diyor ki ‘Biz MHP’ye vereceğiz.’ Bunu hiçbir zaman unutmayın MHP’ye giden her bir oy diğer partiye giden oydur. Bunu herkes böyle bilsin. Gidiyorlar geziyorlar diyorlar ki ‘Yok zaten biz ittifakız.’ Yok kardeşim kusura bakmayın. MHP’ye giden her bir oy diğer partiye giden oydur. Bunu iyi bilin. Diğer bir şey de söyleyeyim, biz evimizde oturduğumuz zaman da bilin ki biz diğerlerine destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN İÇİN İSTİFA ETMİŞTİ

Mervan Gül, 2002 yılında Erdoğan’ın siyasi yasak nedeniyle seçilememesi nedeniyle milletvekilliğinden istifa ederek 8 Mart 2003’te Siirt’te yapılan yenileme seçimi için Erdoğan’ın yolunu açmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan için sembolik değeri olan Siirt Meclis’e 3 vekil gönderiyor. 2018 Genel Seçimlerinde AK Parti Siirt’te yüzde 38 oy ile 1 milletvekili çıkarırken, HDP yüzde 51 oy ile 2 milletvekili kazandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • bahçeci | 04 Mayıs 2023 23:05

    MHP'de tam tersini söylüyor. :)) ne yapacağız şimdi :)))))) BIRAK DÜNYAYI, ÜLKEYİ SADECE SİİRT OLARAK GÖREBİLİYORLAR AMA SEÇİM ÇOK RENKLİ GEÇECEK, ÖYLE GÖRÜNÜYOR.KOMEDİ Bu arada, BEN SAYIN DEVLET BAHÇELİ'nin YERİNDE OLSAM BU SÖZLERDEN SONRA İTTİFAKI BOZARDIM. Hani akıl,teşvik,gaz vermek gibi olmasın ama öyle nedir bu eziyet, nedir bu zulüm, nerede sümerbanklı çizgili pijamalarım ::))))

BUNLARA DA BAKIN