AK Parti'den başıboş köpek açıklaması! 'Herkes mutabık'

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, sokak hayvanlarıyla ilgili olarak toplumun her kesiminden gelen önerileri dinlediklerini ve bu konuda önemli bir sorun olduğu konusunda herkesin mutabık olduğunu belirtti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, sokak hayvanları sorununa duyarlılık ve çözüm odaklı bir yaklaşımın önemine dikkat çekti.

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir kişinin sokak köpeği tarafından ısırılması sonucu ortaya çıkan kuduz vakası nedeniyle Yolbaşı Mahallesi'nin 6 ay süreyle karantinaya alındığını belirten Yenişehirlioğlu, bu tür olayların sokak hayvanları konusunu daha da önemli hale getirdiğini ifade etti.

Yenişehirlioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sokak hayvanları sorununa yönelik çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ve bu süreçte birçok farklı kesimle görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti. Bakanlar, siyasetçiler, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, hayvanseverler ve diğer kanaat önderlerinden gelen önerileri değerlendirerek bir rapor oluşturduklarını ifade eden Yenişehirlioğlu, soruna taraflı değil, duyarlı ve çözüm odaklı bir şekilde yaklaşmanın her vatandaşın görevi olduğunu vurguladı.

AK Parti'den başıboş köpek açıklaması! 'Herkes mutabık'

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN