Ahmet Ercanlar: Diyarbakır Lice büyük depremler üretebilir

Deprem uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan Diyarbakır'ın kuzeyinde gerginlik boşalmaları var. Lice büyük depremler üretebilir. Ercan, olası Marmara depreminin 2045'e kadar zamanı olabileceğini dile getirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

20 binden fazla kişinin ölümüne neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Ece Üner’in sunduğu tv100 deprem özel yayınına konuk olan Jeofizik Yüksek Mühendisi Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan başta İstanbul olmak üzere Marmara ve Trakya bölgesini etkilemesi beklenen olası Marmara depremine yönelik uyarılarda bulundu.

Ercan, “Adıyaman’ın Arap Kalkanı’ndan çekinmeye başladım. Oradan Çüngüş’e, Gerger’e doğru gidiş başladı. Eğer o gidiş sürerse oralarda bir şeyler yapabilir. Diyarbakır’ın kuzeyinde gerginlik boşalmaları var. Lice büyük depremler üretebilir” dedi.

Ahmet Ercan Marmara depremi için “Marmara’da deprem için çok çok erken. Marmara şu anda çok yorgun bir boksör gibi. Çok dinlenip gücünü yeniden toplaması için gereken zaman en azından 2045’e kadar. Gücünü toplama olayı 2075 hatta 2150 yılına kadar gecikme olasılığı var.” dedi.

Ahmet Ercanlar: Lice büyük depremler üretebilir

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN