AFAD acı rakamı açıkladı: Depremde can kaybımız 44 bin 374'e yükseldi

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yitirdiğimiz canların sayısının 44 bin 374 olduğunu açıkladı. Afet bölgesinde 10 bine yakın artçı sarsıntı meydana geldiğini belirten Sezer, 8 bin 182 arama kurtarma personelinin çalışmalara devam ettiğini belirtti. Öte yandan Sezer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla şu ana kadar 918 bin depremzedeye 10 bin liralık yardım ödemesinin yapıldığını duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

AFAD Başkanı Sezer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 44 bin 374 olduğunu açıkladı.

AFAD Başkanı Sezer'in açıklamalarından öne çıkanlar:

Şu ana kadar 10 bine yakın artçı sarsıntı gerçekleşmiş durumda. 21 bine yakın binada arama kurtarma çalışmaları tamamlandı.

Bu süreçte 44 bin 374 insanımızı kaybetmiş durumdayız. Şu anda 8 bin 182 arama kurtarma personeli çalışmalara eşlik etmektedir.

Barınma ile ilgili olarak hem çadır kentleri yoğunlukla kuruyoruz. Günlük ortalama 10 binin üzerinden bölgeye çadır sevk ediyoruz.

Şuan 287 tane çadır kentimiz var bölgede. Hedefimiz 100 bin üzerinde konteyneri faaliyete geçirmek.

Bununla ilgili 143 alan tespit edildi 97’sinde alt yapı çalışmaları devam ediyor.

Hem barınma hem de diğer ihtiyaçların karşılanması şeklinde çalışmalarımız devam ediyor. Bölgede Kızılayımızın koordinesinde beslenme olarak bakanlıklarımızla 80 milyon 965 bin sıcak yemek ve 14 milyon 965 bin kumanya paketi bölgede dağıtılmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 10 bin lira ödeme yapılması kararlaştırılmıştı. Şu anda 918 bin vatandaşımıza ödemeler yapıldı.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN