6'lı Masa Ortağı, Aday İçin Tarih Verdi

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, muhalefetin merakla beklenen cumhurbaşkanı adayına dair önemli ifadeler kullandı. Aydın, 'Seçim sath-ı mailine girdikçe, ısındıkça ocak ayından sonra cumhurbaşkanı adayımız açıklanır' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Muhalefetin 2023 seçimlerinde kimi Cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceği konusu, soru işareti olarak kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 7'nci toplantısını gerçekleştiren altılı masa partilerinin bu toplantıda adayla ilgili konuşup konuşmadığı çok merak edilirken, Saadet Partisi'nden konuyla ilgili sürpriz bir çıkış geldi.

ADAYIN AÇIKLANMASI İÇİN TARİH VERDİ

Duvar'dan Serkan Alan'a konuşan Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, "Seçim sath-ı mailine girdikçe, ısındıkça ocak ayından sonra cumhurbaşkanı adayımız açıklanır" ifadelerini kullandı. Kulislerde bu tarihin nisan ya da mayıs olduğu ifade ediliyor.

"ADAYIMIZ, 13'ÜNCÜ CUMHURBAŞKANI OLACAK"

Belirleyecekleri adayın 13'üncü cumhurbaşkanı olacağını söyleyen Aydın, adayı, "Başından itibaren masada liderlerin konuştukları, ortaya koydukları ilkelere ve prensiplere bağlı kalabilecek, samimi, dürüst, ülkeyi ve milleti düşünen, masayla istişareden kopmayan ve kopmayacak olan bir isim" olarak tarif etti.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN