2023 Market Poşet Fiyatı Belli Oldu! Bakan Kurum Açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'Poşet fiyatını 2023 için 25 kuruş olarak belirledik, artışa gitmiyoruz' açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

2022 yılı zamlarla anılmaya devam ediyor. Market ve pazarlara gelen zamlar herkesin bütçesini etkiledi. Gıda ürünleri gibi marketlerdeki poşet fiyatları da gündem olmuştu. Paralı kullanıma geçişten itibaren 25 kuruştan satılan poşetlerin zamlanacağı iddia ediliyordu. Konuyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı harekete geçti ve tartışmalara son noktayı koydu.

POŞETLERİN 2023 FİYATI BELLİ OLDU

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TBMM Genel Kurulunda Bakanlığının 2023 yılı bütçesine ilişkin yaptığı konuşmada, "Plastik poşet kaynaklı 550 bin ton plastik atığın oluşumunu ve 23 bin ton sera gazı salınımını engelledik. Bu yıl da aldığımız kararla, poşet fiyatlarını 25 kuruş olarak belirliyor ve herhangi bir artışa gitmiyoruz." dedi.

Bakan Kurum ayrıca, "Şimdi poşette gösterdiğimiz başarıya, inşallah, Depozito Yönetim Sistemi’mizle de ulaşacağız. 2023’ün sonuna kadar ülkemizin her yerinde 7 bin depozito iade noktasıyla milletimize hizmet verecek; ekonomimize katkı verecek ve en önemlisi de doğamızı koruyacağız.” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN