2023 KYK Yurt Ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

2023 KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlıyor? KYK yurt başvuruları ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2023-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı. Ailelerinden uzaktaki şehirlerde üniversite eğitimi alacak gençler, şimdi ise KYK yurt başvurusu ve bunun yanı sıra burs/kredi başvurularına odaklandı. İşte, 2023 KYK burs/kredi ve yurt başvuru takvimine dair son bilgiler...

GENÇLİK VE SPOR BAKANI'NDAN KYK AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Twitter hesabı üzerinden 2023- YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanması hakkında, "Sevgili gençler, YKS2023 yerleştirme sonuçlarınız hayırlı olsun. Türkiye’nin dört bir yanındaki GSB yurtlarımız, gençlik merkezlerimiz, genç ofislerimiz ve spor tesislerimizle yanınızdayız" dedi.

2023 KYK YURT BAŞVURUSU NE ZAMAN?

 2022-2023 eğitim dönemi için KYK yurt başvuruları 24 Ağustos 2022 tarihinde başlamıştı. Bu yılki başvuruların da ilk yerleştirme işleminin sonuçlarının ilan edilmesinin ardından yine Ağustos ayının son haftası başlayabileceği tahmin ediliyor.

KYK BURS/KREDİ BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği kredi ve burs başvuruları geçtiğimiz eğitim döneminde 15-17 Kasım 2022 tarihleri arasında alınmıştı. Bu yılki başvuruların da ÖSYM'in yapacağı yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından yine Kasım ayı içinde yapılması bekleniyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN