Suriyeliler Haberleri

Suriyeliler Haberleri

Suriyelilerin Dönüşü İçin Hazırlıklar Başladı: Türkiye'den İki Kritik Şart

Suriye yönetiminin "güvenli geri dönüş" ve "mülk iadesi" garantisi vermesi durumunda, Türkiye'deki Suriyeli göçmenlerin büyük bir kısmının ülkelerine geri gönderilmesi gündeme gelecek.

Yerlikaya açıkladı! Suriyelilere yönelik eylemlerde yüzlerce kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Suriyelilere yönelik başlayan eylemlerde 474 kişinin gözaltına alındığı duyurud.

Avrupa Birliği’nden Türkiye’deki Suriyeliler için 1 milyar avroluk destek taahhüdü

Avrupa Birliği (AB), Türkiye'deki Suriyeliler ve ev sahibi topluluklar için 1 milyar avroluk destek taahhüdünde bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türk vatandaşlığına geçen Suriyeli sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde, Türk vatandaşlığına geçen Suriyelilerin sayısını açıkladı.

Siirt’te, geçici koruma kapsamındaki Suriyelilerin sayısı belli oldu!

Göç İdaresi Başkanlığı, Geçici koruma kapsamındaki Suriyelilerin illere göre dağılımını açıkladı.

Haber yapan gazeteciye, Suriyeliler saldırdı

Mersin'de 'girilmesi yasak' tabelası bulunan sahilde denize giren Suriyeli göçmenlerin fotoğraflarını çeken yerel gazeteci İsa Çakıcı, saldırıya uğradı.

Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığını mı teklif etti? Ümit Özdağ'ın attığı tweet kafaları karıştırdı

2. turda hangi cumhurbaşkanı adayını destekleyeceği merak konusu olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, adaylardan Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün bir açıklama yapacak. Kılıçdaroğlu'nun yanında durması beklenen Özdağ'ın, hangi şart ile destek vereceği merak konusu olurken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Özdağ sosyal medya hesabından mültecilerin gitmesini isteyen gençlere seslenerek, "Söz ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım" dedi.

Hulusi Akar: Suriyeli kardeşlerimizi zora sokacak bir karar almamız mevzu bahis değil

Bakan Akar, toplantının ardından Vnukova Havalimanı'nda, toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Fatih Altaylı'dan Şok İddia: Boşalan adreslere Suriyelilerin kaydedildiği iddia ediliyor

"Bu adreslerde Suriyeli göçmenlerin ikamet eder gibi göründüğünü iddia ediyor, bunu gösteren ekran görüntüleri paylaşıyorlar''

Erdoğan: 550 bin sığınmacı Suriye'ye döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyindeki güvenlik ortamı iyileştikçe ülkemizdeki Suriyelilerin evlerine dönüşleri hızlanmaktadır. 550 bin sığınmacı Suriye'ye geri dönmüştür" dedi.

Borç kavgası kanlı bitti! Suriyeli baba, oğula pompalı tüfekle kurşun yağdırdı, ikisi de hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ta, Suriyeliler arasında çıkan borç-alacak tartışmasında Ahmet S., pompalı tüfekle Alaa Alsaid ile oğlu Alaaddin Alsaid'i öldürdü, 1 kişiyi de yaraladı. Polis ekipleri, kaçan Ahmet S.'nin yakalanması için çalışma başlattı.

İç savaşın sürdüğü Suriye'de Noel vakti! Kutlama yapıyorlar

Yıllardır iç savaşla mücadele eden Suriye'den Noel kutlamaları görüntüleri geldi. Sokakların süslendiği ve bazı Suriyelilerin Noel baba giysisi ile bando çaldığı görüldü.

2023 seçimlerinde kaç Suriyeli oy kullanacak? Bakan Süleyman Soylu yanıtladı

Suriyeli sığınmacılarla ilgili önemli açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sığınmacıların mutlaka ülkelerine döneceğini belirterek, "Türkiye, bu süreci bir politikayla yönetiyor. Şu anda ülkemizde 3 milyon 650 bin Suriyeli sığınmacı var. Araştırmalarda Suriyelilerin yüzde 70'i dönmek istiyor" ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, 2023 seçimlerinde oy kullanabilecek Suriyeli sayısının da 120 bin olduğunu açıkladı.

Parkta oturan Suriyelileri ‘ülkemizden defolun’ deyip bıçakladılar!

4 Türk vatandaşı, parkta oturan Suriyelilere “Niye oturuyorsunuz burada, defolun gidin ülkemizden” dedikten sonra darbedip bıçakla saldırdı.

Suriyeli muhalifler, Çavuşoğlu'nun açıklamalarına karşılık Türk bayrağı yaktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "muhalif olan Suriyelilerle rejim arasında bir barışın olması gerektiğine" ilişkin açıklaması Azez'de protesto edildi. ÖSO bayrağının bulunduğu protestoda Türk bayrağı yakıldı. Göstericiler "Ne uzlaşı ne teslimiyet, rejimi devireceğiz” şeklinde slogan attı.

Türkiye'de Bulunan Suriyelilerle İlgili Yeni Veriler Açıklandı! Türkiye'de Kaç Suriyeli Var?

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, ülkesine geri dönen Suriyeli sayısının 514 bin 358'e ulaştığını bildirdi. Çataklı, "Bugün itibarıyla ülkemizde kayıt altına alınan Suriyeli sayısı ise 3 milyon 652 bin 633 kişidir" bilgisini paylaştı.

"Suriyelilerin misafirliği bitmiştir" diye paylaşım yapan Mustafa Sandal'a, emniyetten telefon

Suriyelilerin, bir çocuğun yüzüne kezzap attığı iddiasıyla ilgili paylaşımda bulunan ve "Suriyelilerin misafirliği bitmiştir" diyen Mustafa Sandal, olayın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü'nün kendisini aradığını ve olayın takipçisi olduklarını ilettiklerini anlattı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: 122 bin Suriyeli kayıp; aradık, taradık, hiçbir yerde bulamadık

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, 2016’dan bu yana Türkiye’ye göç eden Suriyelileri kontrol ettiklerini belirtti. "Aralarında askıya aldığımız kişilerde var" diyen Çataklı 122 bin Suriyelinin kayıp olduğunu açıkladı. Çataklı, "İki yıldır aradık, taradık, hiçbir yerde bulamadık, adreslerine gidip baktık, yoklar" dedi.

"113 bin Suriyeli oy kullanabilecek"

Göç İdaresi Uyum ve İletişim Genel Müdürü: Devletin kasasından, milletin cebinden Suriyelilere tek kuruş verilmiyor.

Siirt'te Kaç Suriyeli Var? Göç İdaresi Başkanlığı Açıkladı

Siirt'te hayatına devam eden Suriyelilerin sayısı açıklandı.

Soylu seçimlerde oy kullanacak Suriyeli seçmen sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Seçim gelince Suriyeliler her şeyi değiştirecek" dedi.

Çavuşoğlu: Suriyelilerin gönüllü şekilde dönüşü konusunda çalışıyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başka ülkelere sığınan Suriyelilerin ülkelerine gönüllü dönüşü konusunda Ürdünlü mevkidaşı Eymen es-Safedi'yle birlikte çalıştıklarını belirterek, "Bu konuda bakanlar düzeyindeki bir konferansa da Türkiye'de ev sahipliği yapmak istiyoruz." dedi.

'Seyreltme' projesi: Türkiye'de 16 il Suriyelilere kapatıldı

Hürriyet yazarı Hande Fırat, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun medyanın Ankara temsilcileriyle buluşmasında açıkladığını söylediği 'seyreltme' projesinin ayrıntılarını yazdı.

Fatih Altaylı: 15-20 kişilik Suriyeli aileyi Nagehan Alçı'nın oturduğu apartmana taşıyabilirsiniz

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "İstanbul’da da bir gettolaşmayı engellemek şart" görüşünü dile getirerek, "Ama mesela şöyle 15-20 kişilik bir Suriyeli aileyi Nagehan Alçı’nın oturduğu apartmana, yine böyle kalabalık bir aileyi Nevşin Mengü’nün yanındaki daireye taşıyabilirsiniz" yorumunda bulundu.