Ödeme Haberleri

Ödeme Haberleri

Komşu ilimiz Mardin'i karıştıran devasa dolandırıcılık olayı! 140 Milyon dolarla kayıplara karıştılar

Mardin'de akılalmaz bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Bir şebeke, yüksek kar vaadinde bulundukları vatandaşlardan para toplamaya başladı. Şebeke üyeleri, vatandaşları ikna etmek için kısa vadeli faizlerle ödemeler yaptı. Vatandaşların güvenini kazanan şebeke 140 milyon dolarla kayıplara karıştı.

TOKİ Taksit Ödemeleri İçin Dev İndirim! Bakan Açıkladı | Yüzde 50 İndirim Yapıldı | İşte Yapılan İndirim ve Oranı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "TOKİ aylık taksitlerini memur maaş artışına göre düzenliyorduk. Ama bu kez TÜFE oranını referans aldık. Artış oranını yüzde 49 yerine yüzde 24 olarak belirledik. Böylece taksit ödemelerinde vatandaşımıza yüzde 50 oranında katkı sağlamış olduk" dedi.

Oranlar Değişti! 1 Milyon Liralık Konut Kredisinde Geri Ödeme Ne Kadar?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararları konut kredisi maliyetlerinde önemli değişikliklere neden oluyor. Eğer 1 milyon 250 bin liralık konut kredisi çekerseniz, ne kadar geri ödersiniz?

En düşük emekli maaşına zam kararı! 1.8 milyon emeklinin maaşına ek zam yapılacak

Emeklilerin merakla beklediği 2024 Temmuz zammı belli oldu. Zam sonucunda kök maaşlar ve ek ödemeler de artacak. Peki, ek ödemeler ne kadar artacak? Emeklilere refah payı verilecek mi, SGK ve Bağkur emeklisinin kök maaşı zamlanacak mı?

Araç sahipleri unutmayın! Ödemeler başladı ve e-Devlet üzerinden yapılacak

2024 yılına ait motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) ikinci taksit ödemeleri 1 Temmuz itibarıyla başladı ve 31 Temmuz'da sona erecek.

Temassız Ödeme Limiti Yüzde 100 Arttı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartlarında temassız işlem limitini 2 yıl sonra güncelleyerek bugünden itibaren 1500 liraya yükseltti. Temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti, 1 Temmuz 2022'de 750 liraya çıkarıldıktan sonra yüzde 100 artırıldı.

Kredi Kartlarında Yeni Dönem Resmen Başladı! Temassız Ödeme Limitleri Artırıldı

Milyonlarca kredi kartı ve banka kartı kullanan yurttaşı ilgilendirecek yeni düzenleme bugün yürürlüğe girdi.

Elden kira ödemelerine ceza geliyor

Vergi paketinde yeni ayrıntılar belli oldu. Pakete göre hizmet işletmelerinde günlük hasılat tespitleri dikkate alınacak. Kayıt dışı çalışma, banka hesabı ve POS cihazı paylaşımı, faturasız hizmet ve elden kira ödemelerine ceza uygulanacak.

Emekli zammında yeni formül ortaya çıktı: Taban maaş + enflasyon farkı + refah payı + seyyanen ödeme

Milyonlarca emekli Temmuz zamlarına kilitlenmiş durumda. Zam oranları ile ilgili yeni gelişmeler vatandalar tarafından yakından takip ediliyor. Ocak döneminde SSK, Bağ-Kur ve memurlar için emekliye zam oranı yüzde 49,25'te eşitlendi. Taban aylıklar Hazine desteği ile 10 bin TL oldu. Emekli zammı Temmuz 2024 için düzenlemeler yapılacak. İşte detaylar…

Ezgi Mola’ya, Musa Orhan Davası Nedeniyle Ceza Verdi!

Mahkeme, Ezgi Mola’ya, Batman’da intihar eden İpek Er’e tecavüz etmekten suçlu bulunup serbest bırakılan eski uzman çavuş Musa Orhan’a 10 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etti.

AFAD duyurdu: Depremzedeye kira yardımı kesildi, peki kimler yardım almaya devam edecek?

6 Şubat 2023 tarihinde Maraş merkezli depremin etkilediği 11 ilde evleri yıkılan ya da ağır-orta hasar alan kiracılara kira yardımı ödemesi sona erdirildi. Aynı durumdaki ev sahiplerine ise kira yardımı devam edecek.

Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Bankalar harekete geçti

Merkez Bankası’nın raporuna göre kredilere olan borç tutarı artarken, faize bırakılan borçların oranı tarihsel ortalamayı aştı. Bankalar ise bu durumu yakın takibe aldı.

Kamu işçilerine ek ödeme tarihleri belli oldu

Kamu işçilerine bu yılki ek ödemenin ilk yarısı 14 Haziran'da, ikinci yarısı 13 Aralık'ta verilecek.

Siirtli Çiftçilere Tarımsal Destekleme Ödemesi Yapıldı

Siirt Valiliği, Siirt’teki çiftçilere yönelik tarımsal destekleme ödemelerinin yapıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, toplamda 1 milyon 539 bin lira tutarında tarımsal destekleme ödemesinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Kamu işçilerine yapılacak ek ödeme tarihleri belli oldu

Kamu işçilerine 2024 yılında yapılacak tediye ödemelerinin tarihleri belirlendi. Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, bu ödemeler 14 Haziran ve 13 Aralık tarihlerinde iki taksit halinde gerçekleştirilecek.

Toprak Mahsulleri Ofisi hububat alım fiyatları ve fark ödemesi destekleri açıklandı

2024 yılı Toprak Mahsulleri Ofisi hububat alım fiyatları ve fark ödemesi destekleri açıklandı. Buna göre makarnalık buğdaya ton başına 10 bin lira, ekmeklik buğdaya ton başına 9 bin 250 lira, arpaya ton başına 7 bin 250 lira verilecek.

Baykan’da Esnaflar İban Yolu İle Ödeme Konusunda Bilgilendirildi

Baykan Esnaf ve Sanatkâralar odası başkanlığı tarafından esnaflar iban yolu ile ödeme konusunda bilgilendirildi.

Bakan Işıkhan duyurdu: Çalışan annelere 325 avro verilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için çalışan annelere 325 euro destek sağlanacağını belirtti.

Yargıtay'dan kredi çekenlerle ilgili kritik karar

Yargıtay'dan kredisini erken kapatan binlerce vatandaşı ilgilendiren karar geldi. Kredi kullanırken alınmayan istihbarat ücretinin erken ödeme nedeniyle alınması dava konusu oldu. Son sözü ise Yargıtay söyledi. Alınan kararda bu ücretin alınmasının mümkün olmadığı belirtildi.

3 ay peş peşe asgari ödeme yapılan kredi kartı kapanacak

Kredi kartlarında 3 ay peş peşe asgari ödeme yapan kullanıcıların kartlarının kapanacağını iddia edildi.

Dicle Elektrik’in Kaçak Elektrik Tüketimiyle Mücadelesi Engelleniyor: Yollar Kesildi, İş Makinalarına Saldırıldı, Ekipler Tehdit Edildi!

Dicle Elektrik, bir süredir gündemde olan ve tarımsal sulama alanlarında halen ?’in üzerinde seyreden kayıt dışı tüketimi engellemek, yıllardan bu yana ödenmeyen ve 30 milyar TL’yi aşan alacağını tahsil edebilmek için mücadele ederken, bir grup çiftçi kesinti bahanesiyle Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde devlet karayolunu kesti. Aynı ilçede, kullandığı elektriğin bedelini ödemeyen ve kaçak elektrik kullanmakta ısrar eden bazı çiftçiler, kayıt dışı trafoya el koymaya giden vincin tekerlerini bıçakla kesti. Mardin Nusaybin’de ise kaçak kontrolüne giden ekibe karşı halkı kışkırtan muhtar hakkında kaymakamlık tarafından işlem başlatıldı.

Bakanlık duyurdu: O kronik rahatsızlığı olan kişilere yardım ödemesi yapılacak!

Kronik hastalıklardan mustarip vatandaşlar için müjde! Aile Bakanlığı, tüberküloz ve SSPE gibi ciddi sağlık sorunları yaşayan bireyler için aylık 7.600 TL yardım ödemesi yapılacağını duyurdu.

7 milyon sürücü için süre doluyor: Fazladan 5 bin lira ödemek zorunda kalabilirsiniz

Yeni tip ehliyete geçiş için süre yıl sonunda dolacak. Ehliyetini yenilemeyen, eski tip sürücü belgesi sahibi 7 milyon kişinin, 31 Aralık 2024 tarihine kadar yeni tip ehliyete geçiş yapması gerekiyor. Bu tarihe kadar yeni tip ehliyete geçiş için 15 lira ödenecek. 31 Aralık’a kadar yeni tip ehliyete geçiş yapmayanlar için maliyet artıyor. Yıl sonuna kadar başvuruda bulunmayan sürücüler, ehliyetlerini yenilemek için fazladan 5 bin liranın üzerinde ödeme yapmak zorunda kalacak.

Öğretmenleri üzen haber geldi

Öğretmenlerin ek ders ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapılmasına imkan tanıyan ÖMK'nın son maddesine Maliyeden ret geldi.

Siirt Belediyesi'nden vergi ödemeleriyle ilgili duyuru

Siirt Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergisinin 2024 yılı ilk taksit ödeme süresi 31 Mayıs 2024 tarihinde sona erdiğini duyurdu.

Siirt Belediyesi Duyurdu! Son gün 31 Mayıs

Siirt Belediyesi, emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergisi için ilk taksit ödemesinin son günü 31 Mayıs olduğunu duyurdu.

Araç muayenesini kredi kartıyla ödemek isteyenlerden tahsilat farkı alınıyor

Araç muayenesinde özel bir şirket olan TÜVTÜRK'ün "kredi kartı tahsilat farkı" adı altında 77 lira ek ücret alması tartışma yarattı.

DEM Partili belediye duyurdu: Maaş ödemelerinde problem yaşıyoruz

31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti'nin 143 milyon 228 bin TL borçla devraldığı Diyarbakır'ın Sur Belediyesi, personel maaşının ödenmesinde sorun yaşandığını açıkladı.

Memur Sen'den 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetler sınıfı ve memurlara bayram ikramiyesi açıklaması

Memur Sen'den 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetler sınıfı ve memurlara bayram ikramiyesi açıklaması

Ziraat Bankası et ürünleri için 700 TL indirim yapacak! Başvuru tarihi ve şartları neler?

Ziraat Bankası, düzenlemiş olduğu iki kampanyasıyla birlikte kırmızı et ve diğer gıda ürünlerinde toplam olarak 700 TL indirim yapacağını duyurdu. Peki, başvuru için gerekli şartlar neler, son başvuru tarihi ne zaman? İşte haberin detayları...