Ödeme Haberleri

Ödeme Haberleri

Siirt’te 21 Bin 295 Çiftçiye, 179 Milyon 515 Bin TL Destek Verildi!

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 2023 yılında 21 bin 295 çiftçiye toplam 179 milyon 515 bin lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını açıkladı.

Çiftçilere tarımsal destek ödemeleri bugün yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 1 milyar 659 milyon 505 bin 379 lira tutarındaki tarımsal desteğin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını açıkladı.

SSK, Bağ Kur, Emekli Sandığı ve EYT'li tüm emeklileri kapsıyor! Emekliye yapılacak o ödemeler yükseldi! 10 bin lirayı buluyor…

EYT yasasının yürürlüğe girmesiyle beraber emekli olması beklenen 2 milyon 250 bin kişinin banka tercihleri de belli olmaya başladı. Emekli maaşını alacakları bankayı seçerken yüksek promosyon oranlarına dikkat eden birçok vatandaş, bankalardan gelen yüksek promosyon teklifleri karşısında kafa karışıklığı yaşıyor.

Türkiye Tek Yürek olmuştu: Bağış şovu yapıp parayı ödemediler! İfşa edilecekler...

Türkiye Tek Yürek kampanyasında canlı yayında taahhüt edilen 115 milyar 146 milyon 528 bin liranın şu ana kadar 74 milyar 200 milyon lirası yatırıldı. Televizyonda canlı yayına bağlanıp bağış sözü veren birçok kişi sonradan “Yanlışlıkla eski parayı telaffuz etmişim”, “Ani ödemem çıktı, ödeyemiyorum” gibi bahanelere sığındı. Ödeme yapan kurum ve kuruluşlarının listesinin önümüzdeki günlerde yayınlanacağı, böylece söz verip ödeme yapmayanların “ifşa” edileceği belirtildi.

EYT'liye 25 bin 523 lira avans yatacak

EYT’liler Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine akın etti, e-Devlet’ten başvurularda yoğunluk yaşandı. Yoğun emeklilik başvuruları nedeniyle SGK mesai saatleri değişirken, işlemleri Mart ayı içerisinde yetişmeyecek kişiler için toplu ödeme ya da avans formülü devreye girebilir.

AFAD acı rakamı açıkladı: Depremde can kaybımız 44 bin 374'e yükseldi

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yitirdiğimiz canların sayısının 44 bin 374 olduğunu açıkladı. Afet bölgesinde 10 bine yakın artçı sarsıntı meydana geldiğini belirten Sezer, 8 bin 182 arama kurtarma personelinin çalışmalara devam ettiğini belirtti. Öte yandan Sezer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla şu ana kadar 918 bin depremzedeye 10 bin liralık yardım ödemesinin yapıldığını duyurdu.

Konut kredisinde değişiklik! İşte yeni taksitler

Konut kredi limitlerinde değişikliğe gidildi. Orta gelirliler için hazırlanan konut kampanyasını cazip hale getirmek için özellikle sıfır konutta kredi oranları artırıldı. Ancak fiyatlar bütçeleri zorluyor. Değeri 1.5 milyon lira olan ikinci el bir evde ise peşinat 450 bin lira, aylık ödeme de 17 bin liranın üzerinde. Evi olmayan ve gelir şartını sağlayanlar için ise farklı bir yol izlendi. İşte detaylar.

Yurt Ücretleri Ödenecek mi? Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Yurt ücretlerine ilişkin şubat ayı ve bahar yarı yılında yurtta kalmayan öğrencilerimizin elbette herhangi bir ücret ödemeleri söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

Instagram ve Facebook'ta ücretli mavi tik dönemi! 15 dolar veren hesabını onaylatacak

Meta, Instagram ve Facebook kullanıcılarının artık mavi tik doğrulaması için ödeme yapabileceklerini duyurdu. iPhone kullanıcıları için 14,99 ABD dolarına mal olacak uygulama, bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda'da satışa sunulacak.

Temassız kartlar için yeni düzenleme! Şifre istenecek

BDDK, banka ve kredi kartı kullanan müşterilerin güvenliği için, temassız ödeme işlemlerinin ilkinde şifre girilmesi şartı getirdiğini açıkladı.

Depremden etkilenen illerde banka işlemlerinde kimlik belirleme uygulamaları düzenlendi

MASAK, depremden etkilenen illerde maaş ödemelerinde sıkıntı yaşanmaması için kimlik belirleme uygulamalarını düzenledi. Buna göre, OHAL ilan edilen 10 ilde depremzedeler maaş ödemelerinde kimliklerini gösterir herhangi bir belgeyle işlem yapabilecek. Bunun mümkün olmaması durumunda kişinin beyan ettiği kimlik bilgilerinin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kimlik paylaşım sistemi veri tabanı üzerinden kimlik tespitinde gerekli bilgilerden en az dördünün kontrol edilmesi istenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Depremzedelere 1 yıllık kira yardımı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlere ilişkin bilgi almak için Adıyaman'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çadırlarda kalmak istemeyen vatandaşlarımıza da kira bedelini ödemek suretiyle konutlara geçmelerini sağlayacağız. İster Adıyaman'da ister farklı illerde bir yıl benim vatandaşlarım kalabilecek" diye konuştu.

Danıştay yürütmeyi durdurma kararı verdi! 13 ilaç tekrar ücretsiz olacak

Danıştay, Türk Eczacıları Birliği'nin başvurusu üzerine 2021'de SGK'nın geri ödeme listesinden çıkarılan 13 ilaç için yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Öğrencilere 8.500 TL'ye vatan destek ödemesi yapılacak! Başvurular dernekten yapılıyor

8.500 TL'ye varan ödemeler ihtiyaç sahiplerinin ve istenen şartları taşıyanların hesaplarına yatacak. Konunun detayları belli oldu. Destek programına başvuru yapmak isteyenler, ikamet ettikleri ilin sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üzerinden başvurularını tamamlayacak. İşte tüm detaylar...

Memur emeklisinin zam farkı ödeme tarihi açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memur emeklileri ve hak sahiplerinin aylık ve ek gösterge farklarının 27 Ocak'tan itibaren ödenmeye başlanacağını açıkladı

Vatandaşın borcu siliniyor! İşte Cumhuriyet tarihinin en büyük yapılandırma paketinin detayları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketini açıkladı. Buna göre vergi borcu cezaları kalkacak, taksitli ödeme imkanı getirilecek. Ayrıca 2 bin lirayı aşmayan icralık durumdaki borçlar ve trafik ceza puanları silinecek. İşte pakete dair tüm detaylar...

14 gün kaldı! MTV ödemelerine taksit imkanı… İşte bankaların taksit sayıları

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni ödemek için son 14 gün kaldı. Ay sonunda ödeme süresi dolacak olan MTV için bankalar taksit kampanyaları düzenledi. MTV ödemelerini kredi kartıyla ödemelerde 4 taksite kadar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ev sahibi olmak isteyen milyonların beklediği haber! Başvurular yarın başlıyor

Orta gelirli vatandaşları 81 ilde uygun vade yapısıyla ev sahibi yapmayı amaçlayan "Yeni Evim Konut Finansman Programı" kapsamındaki başvurular yarın başlıyor. Başvurular yarından itibaren açılacak bir internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Kampanyada, yüzde 0,69'dan başlayan vade farkı, 15 yıl vadeli, yüzde 10 peşinat, hane gelirinin yüzde 30'unu geçmeyecek taksit oranı ve ilk 3 yıl ödeme kolaylığı sağlanacak.

Küçük üreticiyi koruyacak adım…Bozulan gıda için geri ödeme yapılacak

Son dakika: Zincir marketler ve e-ticaret platformlarında küçük üreticinin korunması için yeni bir yasa teklifi Meclis’e sunuldu. Buna göre 30 günde bozulan tarım ve gıda ürünlerine ilişkin ödemeler 30 günde yapılacak.

Diyarbakırlı iş insanından 3 bin işçisine 2 bin TL’lik doğalgaz desteği

Ünteks Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Ünver, 1150’si Diyarbakır’da olmak üzere totalde 3 bin çalışanına 2 bin TL’lik doğalgaz için ek yardımda bulundu. Aralık ayında alınan karar, 5 Ocak’taki işçi ödemelerinde çalışanların hesabına yattı.

Elektrik, doğal gaz faturası... E-Devlet'te bir yeni özellik daha! PTT'ye gitmeye gerek kalmayacak

PTT iş yerlerindeki kurum ödemeleri artık e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Hak sahipleri, doğal gaz ve elektrik tüketim destekleri ile sosyal yardım ödemeleri işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Askerliği uzatanın cebi dolacak! 6 ay daha fazla askerlik yapana 51 bin lira ek ödeme!

6 ay daha fazla askerlik yapana 51 bin lira ek ödeme! Askerliği uzatanın cebi parayla dolacak! Tecili biten ve yaşı gelen her erkek vatani görevi olan askerliği yapmakla yükümlü oluyor. Erbaş ve erler için 6 aya indirilen askerlik isteğe bağlı olarak uzatılabiliyor. Askerlik süresi 6 ay daha uzatıldığında askerlik yapana maaş veriliyor ve 51 bin lira ek ödeme sağlanıyor.

Zamlı emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak?

Zamlı emekli maaşlarının belli olmasıyla SSK Bağkur emeklilerinin gözleri, maaşların hesaplara yatacağı tarihe çevrildi. Bilindiği üzere TÜİK Aralık ayı enflasyon oranı yüzde 16,47 olarak açıklandı. 2022'nin son 6 aylık enflasyon oranlarının belli olmasıyla birlikte emekli maaşlarına yapılacak zam da ortaya çıktı. Peki zamlı emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak? 2023 SSK Bağ-kur zamlı emekli maaş ödemeleri ne zaman, hangi gün? İşte ödeme takvimi!

'Yeni Evim' Konut kampanyasında örnek ödeme planı

Orta gelirlinin konut sahibi olmasını kolaylaştırmak ve inşaat stokunu değerlendirmek üzere planlanan "Yeni Evim" projesinde alınacak kredi ve geri ödeme planı açıklandı.

EYT'liler ilk maaşını ne zaman alacak, hesaplarına ne kadar maaş yatacak? İşte düzenlemeyle ilgili merak edilen 20 sorunun yanıtı

Milyonlarca EYT'lii ocak ayında yasalaşması beklenen düzenlemeyi beklerken, yaş şartı aranmadan 2.2 milyon vatandaşın emekli olma hakkına kavuşacağı düzenlemesinde emeklilik işlemleri nasıl yapılacak? EYT'de ilk maaş ödemesi hangi tarihte ve ne kadar olacak? İşte düzenlemeyle ilgili merak edilen 20 soru ve cevabı.

Yüzde 122 zam geldi: Telefon ve internet kullanan herkes ödemek zorunda!

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Özel İletişim Vergisi'ne yüzde 122.93 oranında zam yapıldı. Yapılan değişiklikle birlikte telefon kullanan ve evinde internet olan herkesin faturasına 21.67 TL eklenecek.

'Dijital Türk Lirası' İlk Kez Kullanıldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital Türk lirası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, dijital Türk lirası ile ilk ödemenin resmen yapıldığı belirtildi.

Avukatlara yüzde 122,93 CMK (Ceza Muhakemesi Kanunu) zammı

Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) gereğince görevlendirilen avukatlara yapılacak ödemelere yüzde yüzde 122,93 oranında artış yapıldı

KYK burs ve öğrenim kredisi ödemeleri başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, 531 bin 468 öğrenciye verilecek olan 3 aylık KYK burs ve öğrenim kredisi ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı.

Doğal gaz hizmet bedellerine yüzde 84 zam! 1 Ocak 2023 itibarıyla geçerli olacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, doğal gaz hizmet bedellerine yüzde 84 zam yaptı. 1 Ocak 2023 Pazar günü itibarıyla geçerli olacak zamla birlikte abone bağlantı bedeli 2 bin 135 TL'ye, ön ödemeli sayaç değişim bedeli ise 684 TL'ye çıkacak. İşte KDV hariç olarak tespit edilen tavan fiyatlar ve yükseliş oranları.