Ne Oldu Haberleri

Ne Oldu Haberleri

Uykusunda deprem oluyor sandı, kendini ikinci kattan aşağıya bıraktı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin en çok etkilediği illerin başında gelen Hatay’da rüyasında deprem olduğunu gören kadın 'deprem oluyor' diyerek kalktı. Paniğe kapılan kadın ikinci kattan kendini aşağıya bıraktı. Hastaneye kaldırılan kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kızının 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden çok etkilendiğini belirten anne Lütfiye Çeler, “Kızım Ayşe birden bağırarak uyandı. ‘Anne deprem oluyor dışarı çıkalım’ dedi. Baktım balkona doğru koştu, kızım orası balkon dememe rağmen tutamadım ve ikinci kattan aşağı atladı. Ben de ne olduğunu anlayamadım. Balkondan aşağıya baktığımda kızım cansız yatıyordu.” dedi.

Demirtaş'tan 'Yeşil Sol Parti' paylaşımı: Bilmeyen kalmasın

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yeşil Sol Parti'nin logosunu paylaşarak, "Ne olduğunu bilmeyen kalmasın, lazım olacak" dedi.

Dünya 2023 yılına merhaba dedi

Yeni Zelanda her sene olduğu gibi yeni yılı ilk karşılayan ülke oldu, Avustralya Sydney'de takvimler değişmeden üç saat önce gökyüzünü havai fişekler aydınlattı.

Siirt'te Traktörlerden Oluşan Düğün Konvoyu Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Siirt'in Kurtalan ilçesinde damat çiftçi olunca onlarca traktörle düğün konvoyu oluşturuldu.

Ankara'da iki oğlunu sevgilisine öldürten anneye 48 yıl hapis

Ankara'da 10 yıl önce iki oğlunun öldürülmesi için azmettiren anne Fahriye Ertürk Güler ile çocukları öldüren sevgilisi İbrahim Terzioğlu ve onun oğlu Arman Terzioğlu'nun yargılandığı davada karar açıklandı.

Farkında değilsiniz ama kanserin ilk belirtisi! Hemen doktora koşun

Kanser belirtileri ne kadar erken tespit edilirse hayat kalma oranı da o kadar artar. Bu da semptomların farkında olmanın ne kadar önemli olduğu durumunu ortaya çıkarır. Bu farkındalık sayesinde on binlerce hayat kurtulabilir. Yemek borusu kanseri, birçok kanser türü gibi tespit edilmesi zor belirtilere sahiptir. İngiliz bir doktor yemek borusu kanseri belirtisi olabilecek ilk önemli semptomun ne olduğunu paylaştı.

Sinyal Kanunu yasalaştı! IMEI atma-klonlama bitiyor mu?

Geçtiğimiz ay TBMM'ye sunulan Sinyal Kanunu bugün yasalaştı. IMEI atma-klonlama işlemlerinin ömrü artık tükeniyor.

Taksim'deki eşek şakasına 1 gözaltı

İstiklal Caddesi'nde ellerindeki poşeti gösterip Arapça konuşarak "bomba" imasında bulunan üç kişiden biri gözaltına alındı.

Gram altında 1600 ₺ beklentisi! Yatırımcılar ellerini ovuşturmaya başladı

Gram altındaki ani yükseliş devam ederken Kuyumcu Altan Ünverdi, gram altının bin 500- bin 600 TL’yi önümüzdeki aylarda göreceğini açıkladı. Ünverdi ayrıca, “Geçtiğimiz 2 senede ne oldu ise önümüzdeki 1-2 yıl da aynı yükselişi devam ettirecektir” dedi.

8 yıldır Türkiye'de yaşayan Suriyeli adamdan gündem olacak sözler: Türk vatandaşı olursam rezil olurum

8 yıldır Türkiye'de yaşayan Suriyeli bir mültecinin sokak röportajındaki sözleri, sosyal medyada gündem oldu. Kendisine Türk vatandaşlığı verildiğini söyleyen Suriyeli sığınmacı, "Bana vatandaşlık geldi ama ben istemedim. Türk vatandaşı olursam rezil olurum" dedi. Şahsın, Türk vatandaşlığını reddetme nedeninin ne olduğu sorulduğunda "Maaşım kesilir" yanıtını vermesi dikkat çekti.

Bu 20 TL'nin değeri 23 bin 500 lira. 20 lira madeni paranın ne olduğu ortaya çıktı. 20 TL madeni para mı basıldı?

Sosyal medyada son günlerde dolaşıma sokulan bir videoyla birlikte Merkez Bankası tarafından yeni bir madeni para basıldığı yönündeki iddialar gündeme geldi. O görüntülerin ne olduğu ortaya çıktı. Bu paranın değeri 23 bin 500 lira. -

Siirt'te Yıkılan Okulların Son Durumu Ne Oldu! Milli Eğitim Müdürü Açıkladı

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Artı Siirt Haber Ajansı'na kentte yıkılan okulların son durumu hakkında bilgi verdi.

Siirt'te Üst Geçide Elleriyle Tırmanan Çocuk Ölüme Meydan Okudu! O Anlar Kamerada

Siirt'in göbeğindeki ve altından yüzlerce araç geçen  üst geçit, çocukların tehlikeli oyununa sahne oldu.

Tüm öğrencilere 1650 lira yardım parası veriliyor! İlkokuldan üniversiteye kadar herkes faydalanıyor

Her sene olduğu gibi bu senede tüm öğrencilere nakit yardım veriliyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılının hemen öncesinde ilkokul 1. sınıftan üniversite öğrencisine kadar 1650 liraya kadar yardım dağıtılıyor. İşte, tüm öğrenciler için yardım parası başvurusu…

Kurtalan'dan Siirt'e Uzanacak Demiryolu Projesi Sözü Ne Oldu?

Siirt için önemli bir proje olan Siirt-Kurtalan demiryolu projesi henüz hayata geçmedi.

Akşener, Ethem Sancak'ın Devrettiği Tank Palet Fabrikası’nın Önünden Seslendi! Ne Oldu O Vaatler

İYİ Parti lideri Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafından temeli atılan, ilçede "10 bin kişiye istihdam sağlayacağı" vaatleri verilen ancak söküm işlemlerinin başlatıldığı Tank Palet Fabrikası önünden seslendi. "Apaçık bir yalan eylemiyle karşı karşıyayız" diyen Akşener, "İnşallah iktidarımızda bu yatırımı devlet olarak biz yaparız" ifadelerini kullandı.

Passat fiyatları 2 ayda 200 bin TL’den fazla zam gördü

Son zamların ardından 1,7 milyon TL barajını geride bırakan Volkswagen Passat Sedan fiyatları, 2 ayda düşündürücü boyutta artışa sahne oldu.

Memur ve emeklinin enflasyon zammı ne oldu? İşte beklenen zam oranları

Milyonlarca emekli ve memur Temmuz ayında alacağı enflasyon farkını bekliyor.

Son yılların en kalabalık düğünü oldu! Damada 4.1 milyon TL, geline 3 kilo altın takıldı

Van'da yapılan aşiret düğünü son yılların en kabalık düğününe sahne oldu. Gevdan Aşireti'nin düğününde Mehmet Aslan'ın oğlu Ceyhun Aslan'a 4.1 milyon TL takılırken, geline de 3 kilo altın takıldı.

Özdağ'dan Davutoğlu’na: Gar’ın önüne o bomba nasıl geldi?

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, 7 Haziran-1 Kasım seçimleri arasında yaşanan şiddet olaylarına ilişkin Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu’na 'Bu süreçte ne oldu?' sorusunu yöneltti.

Erdoğan, Suriyeli sığınmacılar hakkında çok net konuştu: Göndermeye hiçbirinizin gücü yetmez

Kabine Toplantısı'ndan sonra açıklamalar yapan Erdoğan, son dönemde tartışma konusu olan sığınmacılarla ilgili konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "Hepsini tekrar Suriye'ye süreceğiz" ifadelerine cevap olarak "Bunları yapamayacaksın, bunları yapmaya da hiçbirinizin gücü yetmez. Zira biz Ensar kültürü ile yetişmişiz. Muhacir kültürünün ne olduğunu iyi biliriz. Biz sizler gibi bu toprakları hüdainabit bulmadık" dedi.

16 ülkede ortaya çıktı: "Gizemli hepatit" can almaya devam ediyor

16 ülkede 200'den fazla çocukta görülen, "gizemli hepatit' sonucu 4 çocuk hayatını kaybetti. Gizemli hepatitin etkeninin ne olduğunu henüz tespit edilmediğini ifade eden uzmanlar, Türkiye'de henüz görülmeyen hastalığa dair önlemlerin sıkı tutulması çağrısında bulundular.

Yeni iddia bilim dünyasını karıştırdı: Meteor değil, uzay aracı

ABD Uzay Komutanlığı Ocak 2014’te Dünya’ya çarpan bir meteorun başka bir Güneş sisteminden geldiğini ve bu nedenle bilinen ilk yıldızlararası nesne olduğunu doğruladı. Ancak Harvard fizikçisi Avi Loeb çarşamba günü, nesnenin bir uzaylı teknolojisi parçası olduğunu iddia etti.

Siirt Valiliğinde Koltuk Değişti! Bakın İlk Talimatı Ne Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu koltuğuna 4. sınıf öğrencisi Esma Nur Berber'i oturttu.

Siirt-Kurtalan Demiryolu Projesi Ne Oldu?

Siirt için önemli bir proje olan Siirt-Kurtalan demiryolu projesi henüz hayata geçmedi.

Siirt Başladı Batman Bitiriyor! Siirt’te Tıp Fakültesi’nden Ses Seda Yok...

Siirt’te 2018’den beri kurulmasına karar verilen Siirt Tıp Fakültesi ile ilgili gelişme bile yaşanmazken komşu ilimiz Batman’da yapılacak hastanenin yer teslimi yapıldı.

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun!

14 Mart Tıp Bayramı her sene olduğu gibi bu senede büyük önemle kutlanıyor.  Tıp alanında çalışanlar için bir anma ve kutlama günü olan 14 Mart sağlık çalışanlarının sorunlarının da dile getirildiği bir gündür. İlimiz protokolü de yayımladıkları mesajlarla 14 Mart Tıp bayramını kutladı.

Siirt'te Yıkılan Okulların Son Durumu Ne Oldu! Milli Eğitim Müdürü Açıkladı 

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Artı Siirt Haber Ajansı'na kentte tadilat için  yıkılan okulların son durumu hakkında bilgi verdi.