Nasıl Haberleri

Nasıl Haberleri

Doğu Perinçek'ten zehir zemberek HÜDA PAR yorumu: Bahçeli bunu nasıl hazmediyor?

HÜDA PAR'ın seçimlere AK Parti listelerinden katılacağını açıklamasının ardından Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek'ten dikkat çeken bir yorum geldi. Perinçek katıldığı canlı yayında, "HÜDA PAR kim? Şeyh Said, Seyid Rıza. Bu nasıl milliyetçilik oluyor? Devlet Bahçeli, BBP bunu nasıl hazmediyor? HÜDA PAR çıkınca ilk biz tavır aldık." ifadelerini kullandı.

Öğretmen atama takvimi belli oldu! 45 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? İşte başvuru tarihleri ve kontenjan dağılımı

45 bin öğretmen atamasında beklenen gelişme yaşandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 45 bin yeni öğretmen atama takvimi ile branş bazında kontenjan dağılımını bugün itibarıyla ilan ettiklerini duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 45 bin yeni öğretmen ataması için ön başvuruların 27 Mart-1 Nisan tarihlerinde alınacağını bildirdi.Peki, 45 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak, kontenjan dağılımı nasıl olacak?Öğretmen ataması hakkında beklenen haber geldi. Bakan Mahmut Özer, sosyal medya hesabından binlerce öğretmen adayının beklediği atama takvimini ilan etti. Atama takvimi içerisinde ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihi, sözlü sınav tarihi, sonuç tarihi, tercih ve sonuçların ilan edileceği tarihler yer alıyor.

Kiracıda 'temmuz' gerginliği! Yüzde 25 düzenlemesinin bitmesine 3 ay kaldı

Milyonlarca kişinin ortak sorunu hızla artan kiralar. Yeni ev arayanlar bütçesine göre ev bulamıyor, kiracılar ise zam baskısı ile mücadele ediliyor. Kira artışlarına yönelik olarak geçtiğimiz yıl getirilen yasal düzenleme ise yaklaşık 3 ay sonra sona erecek. O tarihten sonra kira artışlarının nasıl gerçekleşeceği ise bilinmiyor.

Kentsel dönüşüm kredisinin faiz oranı kaç, kimler yararlanabilir? 10 soruda kentsel dönüşüm kredisi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kentsel dönüşüme yönelik destek paketini duyurdu. Peki bu krediden kimler nasıl yararlanabilecek. Vade ve faiz oranları ne olacak?

Bir Neslin Çocukluğunu Çalan Efsanevi Oyun Metin 2 Nasıl Battı?

Şimdilerde sayısız oyuna erişebiliyor olsak da bir dönem neredeyse hepimiz aynı oyunları oynuyorduk ve bu oyunlardan biri de Metin 2’ydi. Hepimizi bilgisayar başına hapseden bu MMORPG, zaman içinde gelişmek yerine hep daha geriye gitti ve adeta battı.

Kılıçdaroğlu: Ucu nereye gidiyorsa gitsin, 418 milyar doların her kuruşu geri alınacak

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Bu ülkenin 418 milyar doları çalınmış. Kim çaldı, nasıl çaldı ortaya çıkacak ve her kuruşu geri alınacak” dedi.

Altında sert hareket! Fed'in verdiği mesajlar piyasaları nasıl etkileyecek?

Altın fiyatlarında yaşanan sert dalgalanma yatırımcının dikkatini çekmeye devam ediyor. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarının tahmin edilenden daha yükseğe çıkarılabileceğinin sinyalini verdi. Peki Fed'in verdiği mesajlar piyasaları nasıl etkileyecek? İşte detaylar...

Siirtli Vatandaşlar Meral Akşener'in 6'lı Masadan Kalkmasını Nasıl Değerlendirdi? HDP 6'lı Masada yer alacak mı?

Artı Siirt Haber Ajansı Meral Akşener'in çıkışını vatandaşa sordu. Meral Akşener'in masadan kalkmasını doğru bir karar olarak değerlendiren vatandaşların olmasıyla birlikte bazı vatandaşlar Akşener'den böyle bir hareket beklediklerini belirtti.

Depremzede öğrencilere burs verilecek! Bakan Özer duyurdu! Şartları taşıyanlar alabilecek

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından deprem bölgesindeki illerde yaralar sarılmaya çalışılıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı son dakika açıklamasında şartları taşıyan öğrencilere burs verileceğini duyurdu. Peki depremzede burs başvurusu nasıl yapılacak? İşte detaylar

EYT'de süreç nasıl işleyecek? İşte emeklilik hakkı kazananların yapması gerekenler

Emeklilikte yaşa takılanlar yasa düzenlemesi, TBMM Genel Kurulu'ndan geçmesiyle birlikte Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek ve düzenleme çerçevesinde emeklilik başvurularıyla ilgili süreç başlayacak. Peki bu süreç nasıl işleyecek? İşte SSK, Bağ-Kur, memur ve çalışmayan EYT'lilerin yapması gerekenler.

EYT yasalaştı, süreç başladı... Kimler yararlanır, başvuru nasıl yapılır?

EYT düzenlemesi Meclis'te kabul edildi ve yasalaştı. Kanun Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra başvurular SGK ve e-Devlet üzerinden yapılacak.

EKPSS sonuçları açıklandı! EKPSS sonuçları nereden, nasıl görüntülenir?

ÖSYM üzerinden EKPSS tercih sonuçları açıklandı. Binlerce adayın merakla beklediği 2023 EKPSS sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından ilan edildi. Peki 2023 EKPSS sonuçları nereden, nasıl görüntülenir?

WhatsApp 'tutulan mesajlar' özelliğini kullanıma sundu

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp yeni bir özellik daha sundu. Kullanıcılar için yayınlanan yeni özellik tutulan mesajlar. Bu yenilik kaybolan mesaj modu açıldığında faydalı olacak ve kaybolan mesajların aslında kaybolmamasını sağlayacak. Peki, WhatsApp tutulan mesajlar nedir, nasıl kullanılır?

Deprem bölgesinden ayrılanlar nasıl oy kullanacak? Herkesin merak ettiği soruya Bakan Bozdağ'dan yanıt

Türkiye'yi yasa boğan depremler sonrası seçimlerin yapılıp yapılmayacağı merak edilirken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Seçimlerin yapılması durumunda deprem bölgesinden ayrılanların nasıl oy kullanacağı sorusuna yanıt veren Bakan Bozdağ, "Herkes bulunduğu yerde oy kullanacak ve kullandığı ile sayılacak" ifadelerini kullandı.

WhatsApp bunu da yaptı: Artık haberleri verecek

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sosyal medya ağı olma yolunda ilerliyor. Teknoloji devi Meta'ya ait olan platform, bülten özelliği üzerinde çalışıyor. Peki, WhatsApp bülten nedir, nasıl kullanılır? İşte ilk ayrıntıları...

Risk raporu nasıl alınır? Kiracı da oturduğu bina için risk tespiti isteyebilir

Deprem felaketinin ardından birçok ilde risk tespit talepleri ciddi ölçüde arttı. Ancak tespit kurumlarına sadece mülk sahiplerinin başvuru hakkı olması kiracıları tedirgin ediyor.

Afetzede barınma desteği başvurusu nasıl yapılır? Afedzede barınma desteği başvuru şartları neler? İşte e-Devlet başvuru ekranı!

AFAD geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından, 'Afetzede Barınma Desteği' başvurularının alınmaya başladığını duyurdu. Depremden evi etkilenen kiracılar ve ev sahiplerine yönelik olan afetzede barınma desteği başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Peki afedzede barınma desteği başvurusu nasıl yapılır? Afetzede barınma desteği başvuru şartları neler? İşte e-Devlet başvuru ekranı!

Deprem bölgesinde eşya tahliyesi için genelge! Hasarlı evlere nasıl girilecek?

AFAD deprem bölgesindeki evlerden eşya tahliyesiyle ilgili genelge yayımlandı. Uzmanlarca oluşturulacak tahliye raporuna uygunluğuna göre karar verilecek. Bazı yapılara sadece 30 dakika izin verilecekken bazı binalardan eşya tahliyesi yapılamayacak. İşte detaylar…

Üniversitelerde uzaktan eğitim nasıl olacak? YÖK'ten merak edilen 16 soruya cevap

YÖK, üniversitelerde 2022-2023 bahar yarıyılı eğitim ve öğretimine ilişkin sıkça sorulan 16 soruyu yanıtladı. YÖK'ün yanıtladığı sorular arasında "Deprem nedeniyle sınavlara katılamamış öğrencilerin durumu ne olacak?", "Bahar yarıyılında kayıt dondurma hakkından kimler faydalanabilir?", "Uygulamalı eğitimler hangi programları kapsamaktadır ve bunlar nasıl verilecektir?" gibi merak edilen başlıklar yer aldı.

Evlat Edinmek Caiz mi, Evlat Edinmede Mahremiyet Nasıl Kalkar, Nelere Dikkat Edilmeli? Siirtli Vaiz Nergis'ten Önemli Açıklamalar

Siirt İl Müftülüğünde görevli vaiz Murat Nergis, evlat edinmenin İslam dinindeki yerini ve kurallarını ayet ve hadislerle açıkladı.

Zekatlarımızı Siirt'e Gelen Depremzedelere Nasıl Verebiliriz? Siirtli Hoca Açıkladı

Siirt İl Müftülüğünde görevli vaiz Nergis, Siirtli vatandaşların zekâtlarını depremzedelere verilebileceğini açıkladı.

Karot deprem testi zararlı mı? Karot testi başvurusu nasıl yapılır? Karot testi ücreti

Yaşanan büyük depremin ardından karot testi hakkındaki araştırmalar arttı. Vatandaşlar bulundukları binaların güvenilirliğinden ve sağlamlığından endişe duymaya başlayınca çareyi yapının dayanıklılık gücünü ölçen testlerde aradı…

Gelir İdaresi, Deprem Bağışlarında Vergi İndiriminin Nasıl Olacağını Açıkladı

Gelir İdaresi Başkanlığı, "Deprem bağışları vergiden düşülecek" haberleri sonrası deprem nedeniyle toplanan yardımların vergiden nasıl düşüleceği hakkında detaylı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada bağış tutarının vergiden değil, vergi matrahından düşeceği belirtildi. Peki bu ne demek?

Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasında olması gerekenler

Dünyadaki önemli deprem kuşaklarından birinde yer alan Türkiye'de depremlere her zaman hazırlıklı olmak gerekiyor. Yıkıcı etkilere sahip bu doğal afetten en az hasarla kurtulabilmek için herkesin evinde mutlaka bir deprem çantası bulundurması büyük önem arz ediyor. Peki deprem çantası nasıl hazırlanır, içine neler konulur?

Sürekli deprem olacakmış gibi hissetmek! Deprem korkusu nasıl yenilir?

Asrın felaketinin ardından birçok kişi deprem korkusuyla baş başa kaldı. Deprem fobisinde kişi sadece kendisinin değil aynı zamanda ailesi ve yakın çevresinin de zarar göreceği endişesine kapılır. Peki, deprem fobisi nasıl yenilir?

Siirt'te Depremzede Çocuklara Koruyucu Aile Olmak İçin Kaç Aile Başvurdu? Koruyucu Aile Nasıl Olunur, İşte Aranan Şartlar...

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem felaketinde Siirt'te yüzlerce aile, çocuklara koruyucu aile olmak için başvuruda bulundu.

İnan Kıraç 45 Milyon Euro'sunu Dolandırıcılara Kaptırdı! Nasıl Kaptırdığı Ortaya Çıktı

Kıraça Holding’in sahibi İnan Kıraç’ın 4.1 milyon euro olarak açıkladığı dolandırıcılık vakasında kaptırdığı paranın çok daha fazla olduğu ortaya çıktı.

WhatsApp hata veriyor! Kullanıcıları çıldırtan sorun Türkiye'de de yaşanıyor... WhatsApp çöktü mü, sorun nasıl düzeltilir?

WhatsApp, gizlilik ayarlarındaki sorunla gündemde. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar gizlilik ayarlarının çalışmadığından şikayetçi. Sorunun Türkiye'deki cihazlarda da bulunduğu ortaya çıktı. Peki, WhatsApp gizlilik hatası nasıl düzelir? WhatsApp gizlilik hatası nedir? İşte merak edilen soruların cevapları...

Eşekler insanlık tarihinin akışını nasıl değiştirdi?

Eşekler en çok ağır yükleri taşıyabilme kabiliyeti ve zorlu çalışma koşullarına olan inatçı tahammüleri ile tanınıyor.

Altılı Masa'nın adayı ne zaman açıklanacak? İYİ Parti ve CHP'den kafaları karıştıran açıklamalar

Seçimler yaklaşırken Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı merak edilmeye devam ediyor. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "13 Şubat tarihinde adayın belirlenmesini bekliyoruz" ifadelerini kullanmıştı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta da yaptığı açıklamada, "13 Şubat'ta bir ismin çıkacağını öngörmüyorum. 13 Şubat'ta yapılacak olan şey, geçiş yol haritasının haritasının açıklanması ve aday belirlemedeki sürecin nasıl olacağına ilişkin mutabakat olacaktır." şeklinde konuştu.