Memur Haberleri

Memur Haberleri

14 yaşındaki çocuğu darp iddiasında 5 polise uzaklaştırma

Diyarbakır Valiliği, Lice ilçesinde 14 yaşında bir erkek çocuğun darbedilmesi iddialarıyla ilgili olarak 4 polis memuru ile 1 komiserin görevden uzaklaştırılarak, gözaltına alındığını ve haklarında idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Konya'da kadın mahkumla ilişki yaşayan infaz koruma memuru hakkında soruşturma başlatıldı

Konya Kapalı E tipi cezaevinde görevli bir gardiyanın iddiaya göre kadın mahkumla yaşadığı ilişkinin ortaya çıkmasının ardından 3 gardiyan açığa alındı. Kadın mahkum ise başka bir cezaevine gönderildi

Milyonlarca emeklinin yeni zam oranı netleşti

Milyonlarca SSK Bağ-Kur emeklisine yeni zam tablosu ortaya çıktı. Yaklaşık 14 milyon emekliye Temmuz ayında bir zam daha yapılacak. Emekli maaş zammı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak 6 aylık enflasyona göre belirleniyor. Şubat ayı enflasyon verisiyle birlikte emekli maaş zammına göre ilk detaylar belli oldu. Memurlar ve emekliler yılbaşında yüzde 30 zamma hak kazanmıştı. Peki, SSK Bağ-Kur emeklisi Temmuz’da ne kadar zam alacak?

EYT'de süreç nasıl işleyecek? İşte emeklilik hakkı kazananların yapması gerekenler

Emeklilikte yaşa takılanlar yasa düzenlemesi, TBMM Genel Kurulu'ndan geçmesiyle birlikte Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek ve düzenleme çerçevesinde emeklilik başvurularıyla ilgili süreç başlayacak. Peki bu süreç nasıl işleyecek? İşte SSK, Bağ-Kur, memur ve çalışmayan EYT'lilerin yapması gerekenler.

THY 2600 kabin memuru alımı başvuru tarihi ne zaman 2023? THY kabin memuru alımı başvuru şartları neler?

Türk Hava Yolları (THY), Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki yıkıcı depremin ardından depremden etkilenen 1000 aileden birer kişiye iş imkanı sağlayacağını açıklamıştı. Bu haberlerin ardından THY 2600 kabin memuru personel alımı da gündeme geldi. Peki, THY 2600 kabin memuru alımı başvuru tarihi ne zaman 2023? THY kabin memuru alımı başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Yargıtay 'ahlaksız' kelimesini hakaret saydı

Borcundan dolayı evine haciz memuruyla gelen alacaklıya, 'ahlaksız' diyen adama Asliye Ceza Mahkemesi'nce verilen beraat kararı Yargıtay'dan döndü.

Polise tokat atan astsubayın 3 yıla kadar hapsi istendi

Konya'da Dr. Ekrem Karakaya'nın görevi başında öldürülmesini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde protesto eden bazı sağlık çalışanları ile polisler arasında yaşanan arbedede bir polis memuruna tokat attığı gerekçesiyle yargılanan astsubayın davasında mütalaa açıklandı.

Siirt Belediyesinde Görevde Yükselme Sınavı

Siirt Belediyesi bünyesinde çalışan memurlar için en son 2017'de yapılan görevde yükselme sınavı 2023 yılında açıldı.

Deprem bölgesindeki memurlara ilişkin genelge Resmi Gazete'de! İdari izinli sayılacaklar

Deprem bölgesindeki kamu çalışanlarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Genelgeye göre, idari izinli sayılan kamu çalışanları, görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak. Çalışanların mali, sosyal hak ve yardımlarıyla diğer özlük hakları saklı tutulacak.

Tüm Türkiye'de Memur Maaşları Erken Ödenecek

Türkiye genelindeki tüm memurların şubat ayı maaşları 11 Şubat'ta ödenecek.

Siirt’te Minik Safiye Kumbarasında Biriktirdiği Paraları Deprem Bölgesi İçin Bağışladı

Siirt’te görevli polis memuru Ergün Çamurdaş’ın minik kızı Safiye Çamurdaş, kumbarasında biriktirdiği paraları, deprem bölgeleri için bağşladı.

Şubat sonunda 2 bin 323 engelli birey kamuya yerleştirilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Şubat ayı sonunda Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 2 bin 323 engelli bireyin kamuya memur olarak yerleştirilmesini gerçekleştireceğiz. Böylelikle kamuda çalışan engelli memur sayımızı 67 bin 985'e çıkarmış olacağız" dedi.

Habur Sınır Kapısı'nda dayak: 2 görevli açığa alındı

Şırnak Valiliği, Habur Sınır Kapısı'nda gümrük muhafaza görevlileri tarafından bir çifte uygulanan şiddet olayıyla ilgili 2 memurun açığa alındığını duyurdu.

Beklenen gün geldi! 30 gün içinde başvuru, 60 gün içinde atama

SÖZLEŞMELİYE KADRO RESMİ GAZETE'DE... 28 Kasım 2022'den önce sözleşmeli personel kapsamında çalışanlar, memur kadrosuna geçebilecek. Memur kadrosuna geçmek isteyenler, kanun yürürlüğe girdikten sonra 30 gün içinde başvuru yapacak atamaların ise 60 gün içinde olması bekleniyor. Peki sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor? İşte sözleşmeliye kadroda son dakika haberinin detayları…

Memur emeklisinin zam farkı ödeme tarihi açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memur emeklileri ve hak sahiplerinin aylık ve ek gösterge farklarının 27 Ocak'tan itibaren ödenmeye başlanacağını açıkladı

Memur emeklisinin zam farkı için tarih belli oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memur emeklilerinin zam farkının 27 Ocak'tan itibaren ödenmeye başlanacağını duyurdu.

Diyarbakır’da korkunç kaza:1 şehit, 5 yaralı

Diyarbakır’da 3 aracın karıştığı feci kazada otomobilde bulunan 1 polis memuru şehit oldu, 5 kişi de yaralandı.

'MİT'e alacağız' yalanıyla liseli kıza cinsel istismar! Okul müdürlerine 37'şer yıla kadar hapis istemi

Konya'da lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki G.A., okulunun müdürü Harun Avcu tarafından derslerinde başarılı olduğu için 'Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız' vaadiyle kandırılıp, tanıştırdığı elektrik ustası Ahmet Mandal'ın günlerce cinsel istismarına uğramıştı. Soruşturma kapsamında Mandal ile tutuklanan okul müdürleri Harun Avcu ve Asuman Sahar Koleri hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede Mandal, Koleri ve Avcu hakkında; 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı' suçlarından 37'şer yıla kadar hapis cezası istendi.

Sahte engelli raporu hazırlayan suç örgütüne operasyon: 380 gözaltı kararı

İzmir merkezli 18 ilde, sahte engelli raporu hazırladığı belirlenen suç örgütüne yönelik operasyonda 380 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin arasında doktor ve memur da olduğu öğrenilirken; "joker'" olarak adlandırılan 13 şüphelinin de sağlam veya engel oranı düşük kişilerin yerine geçen, çeşitli hastalıkları bulunanlar olduğu saptandı. Şahısların muayene öncesi kan şekerini yüksek göstermek için pirinç, tansiyonlarının yüksek çıkması için de zeytin yediği ortaya çıktı.

Muhtar Maaşı 2023: En Yüksek ve En Düşük Muhtarlık Maaşları Ne Kadar?

Temmuz ayında asgari ücret ve memura gelen zamlarla birlikte muhtar maaşlarına da ücret artışına gidildi. Köy veya mahallelerin yönetimini üstlenen muhtar maaşlarına yapılan zamlar sonrası ücret artışı merak konusu oldu. Muhtar Yasası’ndaki değişiklik ile de muhtarların mali hakları koruma altına alınmış oldu. En yüksek ve en düşük muhtarlık maaşları ne kadar? 2023 muhtar maaşı ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.

Zamlı maaşlar 15 Ocak'a yetişmeyecek! Ne zaman yatacak?

Memur ve emekli maaşı zam oranının yüzde 30 olarak uygulanması Meclis’te kabul edildi ancak zamlı maaşlar 15 Ocak’a yetişmeyecek. Maaş farkı daha sonra ödenecek

Emeklinin bayram ikramiyesi artacak mı? 5 yılda bir kere zam gelmişti, 2 bin liraya çıkabilir!

Emeklilere Ramazan ve kurban bayramlarında verilen 1100 liralık ikramiyeye de memur maaş zammı oranında ve yüzde 30 zam yapılması gündeme geldi.

Büro- Memur Sen il Başkanı Erbey : Kamu görevlileri mağdur

Siirt Valiliği bünyesinde bulunan yemekhanenin kapalı olmasın dikkat çeken, Büro- Memur Sen il Başkanı Sabahattin Erbey, burada görev yapan kamu görevlilerini mağdur olduğunu ifade etti.

Emekli memurlara ilave ikramiye ödenecek

2022'de emekli olan memurlar, ek gösterge düzenlemesiyle ilave ikramiye alacak. İlave ikramiye tutarı, katsayısı ve hizmet yılına göre değişecek.

TOKİ vade artış oranında yüzde 50 indirim yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, "Memur maaş artışı yüzde 30 ama biz TOKİ vade artış oranını yüzde 15.40'ta tuttuk, yani artış oranında yüzde 50 indirim yaptık." açıklamasını yaptı.

"En düşük emekli aylığı 8.500 TL olsun" teklifi, iki partinin oylarıyla reddedildi

Memur ve emeklilere 2023 yılının ilk yarısı için yüzde 30 oranında zam yapıldı. Bu artış yetersiz bulunurken, İYİ Parti'den dikkat çeken bir hamle geldi. İYİ Partili vekiller "En düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine çıkarılması" için önerge sundu. Ancak önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

Memur ve emekli zamları ne zaman yasalaşacak?

TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta memur ve emekli maaş artışlarına ilişkin kanun teklifi görüşülecek. EYT ile ilgili taslak metnin de bu hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca Meclis'e gönderilmesi bekleniyor.

CHP Siirt İl Yönetimi Hükümeti Sert Eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Siirt İl Başkan Yardımcısı Celalettin Akınay, “Saray rejimi son haftalarda sürekli “Enflasyonun belini kırdıklarından” bahsediyor. Ama gelin görün ki kırılan enflasyonun beli değil, emeklilerimizin ve memurlarımızın hayalleri oldu.” Dedi.

İslam Memiş'ten bomba iddia! "Emekli ve memura yüzde 15 ek zam geliyor" deyip tarih bile verdi

Ekonomi konusunda atılacak adımlarla ilgili önceden yaptığı tahminlerle dikkatleri üzerine çeken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Mart ortası emekli ve memura yüzde 15 ilave zam. Mayıs ilk haftası seçim. Beklentim bu yönde" ifadelerini kullandı.

Memurların 2023 yılı yemek bedelleri belirlendi

Memurların bu yıla ilişkin yemek bedelleri belirlendi. Buna göre, memurlardan bu yıl 3,81-15,55 lira, sözleşmeli personelden 4,64-18,59 lira öğle yemeği bedeli tahsil edilecek.