Memur Haberleri

Memur Haberleri

Uzman öğretmen maaşı 42 bini geçiyor işte 2024 tüm zamlı memur maaşları

Gelen bilgilere göre, en düşük uzman öğretmen maaşı, zamlarla birlikte 42 bin TL'yi geçecek. Öte yandan tüm memurların maaşları da öğretmen maaşına gelecek oransal zam kadar artış gösterecek. Peki Uzman öğretmen ve branşlara göre memurların maaşı kaç TL olacak?

Memur maaşları meslek meslek hesaplandı! Müdür, memur, hemşire, öğretmen, doktor

Memur ve memur emeklilerine gelecek zamlar 5 ayın enflasyon verisinin netleşmesiyle tek tek hesaplandı. Meslek meslek hesaplara göre öğretmen, polis, memur, müdür, doktorların ne kadar maaş alacağı netleşti. Peki, memur ve memur emeklileri ne kadar maaş alacak? Hangi meslekler 2024’de ne kadar maaş alacak? İşte 2024 memur maaşları…

Aile Bakanlığı, KPSS’siz olarak 1044 memur personel alımı yapacak!

Son zamanlarda, devlet kurumları personel ihtiyacı karşılamak amaçlı farklı alımlar yapıyor. Bu alımlar içinde yer alan yeni 1044 memur alımı yapılacağı haberi de ilgi çekiyor.

Memurların aldığı zam eridi... İşte oluşan 5 aylık enflasyon farkı

Kasım ayında enflasyon yüzde 3,28 çıktı. Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım ayında enflasyon yüzde 33,66 olmuş durumda.

Asgari ücretlinin, memurun ve emeklinin yeni yıl zam hesapları... İşte Rakamlar

Milyonlarca insanın alacağı maaş zammı açısından aralık ayı kritik öneme sahip. Yaklaşık 18.5 milyon memur ve emekliye yüzde 40-50 civarı zam yapılacağı tahmin ediliyor.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ 2024: MSB Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak, açıklandı mı? Bedelli askerlik ücreti nasıl yatırılır?

2024 yılı bedelli askerlik ücreti hesaplamaları, yeni yıla az bir süre kala başladı. TÜİK tarafından açıklanan 6 aylık enflasyon rakamları ile memur ve emekli zammından asgari ücrete kadar birçok kalemde değişiklik yaşanacak. 2024 bedelli askerlik ücreti de memur maaş artış oranlarının 6 ayda bir yenilenmesi ile artacak. Temmuz ayında yapılan memur zammı ile 1 Temmuz-31 Aralık 2023 tarihleri aralığını kapsayan bedelli askerlik ücreti 122 bin 351 lira olmuştu. Gözler şimdi ocak 2024 bedelli askerlik ücretlerinde. Peki, bedelli askerlik ücreti 2024 ne kadar olacak? Bedelli askerlik ücreti nasıl yatırılır? İşte, o konular hakkında ayrıntılar.

Siirt Emniyetinden Operasyon: FETÖ'cü İhraç Polis Memuru Yakalandı

Siirt Emniyet müdürlüğü, FETÖ Silahlı Terör Örgütünün faaliyetlerinin deşifresi ve engellenmesine yönelik olarak yürüttüğü çalışmalar sonucunda kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunan İhraç Polis Memuru M.G. yakalandı.

Torba kanun teklifinde kamu personelini ilgilendiren 7 önemli düzenleme

Vergi kanunlarında değişiklik öngören torba kanun teklifi TBMM'ye sunuldu. Teklifte kabul personelini ilgilendiren düzenlemeler şu şekilde

Siirt'te 9 Memur Alımı Yapılacak! 2 Bin Kişilik Kadroya Başvurular Başladı

Gelir İdaresi Başkanlığı için Siirt'te 9, Türkiye geneli toplamda 2.000 yeni devlet memuru alımı başvuruları alınmaya başladı. GİB memur alımı için başvuru ekranı açıldı.

Ehliyet ücretlerine zam geldi mi, 20 bin lira olabilir!

Memur ve asgari ücrete yapılan zamların ardından Ehliyet fiyatlarına da 10 Temmuz itibariyle yeni bir zam yapılacağı iddia edildi. Son olarak Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre birçok harç ücretine zam gelirken Sürücü belgesi harçları yapılan artıştan muaf tutuldu. Ehliyet ücretleri konusunda sürücü kurslarına zam beklentisi ise devam ediyor.

Türkiye Petrolleri 37 bin TL maaş ile personel alacak! Nasıl başvuru yapılır?

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı 37 bin lira maaş ile 12 farklı unvanda 49 kişilik personel alacağını duyurdu. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup, detaylar haberimizde.

Memur maaş zamları netleşiyor! Herkes o rakamda birleşti!

Yeni yılda memurlara P'ye yakın maaş artışı bekleniyor. Hem çalışanları hem de emeklileri doğrudan etkileyecek bu artış oranında, adeta tüm uzmanlar ve bazı bakanlar fikir birliği sağlamış durumda.

Siirtli hafriyat sürücüsünün çarparak ağır yaraladığı polis memuru şehit oldu!

İstanbul Maltepe'de polislerin dur ihtarına uymayıp kaçan Siirtli hafriyat kamyon sürücüsünün ekip aracına çarpması sonucu ağır yaralanan polis memuru Lütfü Baykar şehit oldu.

Sosyal medyada yapılan beğeni ve paylaşımlar da terör propagandasına girer

Danıştay 12. Dairesi, aile hekimi olarak görev yapan davacı nın 657 sayılı Kanun'un 125. maddesinin birinci fıkrasının (E) bendinin (b) alt bendi uyarınca Devlet memurluğundan çıkarma cezası ile cezalandırılmasına ilişkin işlemi hukuka uygun buldu.

Ocak ayı için tüm tahminler değişti: İşte meslek meslek yeni zamlı maaşlar…

2023 yılının sonuna gelinirken, ocak ayında yapılacak maaş zamları da merakla bekleniyor. Enflasyon beklentileri, memur ve emeklinin maaş beklentilerini de değiştirdi. İşte maaş hesaplarında son durum.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor! İşte masadaki konular

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Beştepe'de toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenecek toplantıda İsrail'in Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırıları ve bölgedeki son gelişmelerle birlikte, memur ve emekli zammı gibi konular masaya yatırılacak.

Siirt Diyanet Sen’den İsrail Mallarına Boykot Kararı!

Diyanet-Sen Siirt şubesi tarafından, Memur-Sen il başkanlığında düzenlenen İsrail mallarına boykot kararı ve atılacak adımlarla ilgili toplantı düzenlendi.

Siirt'te 8 sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alınacak

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) taşra teşkilatında çalıştırılacak 8'i Siirt'te olmak üzere 215 sözleşmeli personel alınacak. Adaylar başvurularını, 9 Ekim saat 10.00 ile 17 Ekim saat 17.00 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden elektronik ortamda tamamladı. Peki, AFAD sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Zam tablosu değişti... Emekli ve memur maaşları ne kadar olacak?

Türkiye'de emekli ve memur maaşlarının belirlenmesine dair önemli gelişmeler yaşanıyor. Merkez Bankası'nın son açıkladığı 6 aylık enflasyon tahminleri, emekli maaşları ve memur maaşları üzerinde etkili olacak. İşte detaylar...

Asgari ücret zammında 3 farklı formül! İşte konuşulan rakamlar

Merkez Bankası’nın piyasa katılımcıları anketinde yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 68’in üzerine çıktı.

Adalet Bakanlığına 6 Bin 881 Memur Kadrosu İhdas Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Adalet Bakanlığına 6 bin 881 memur ihdası gerçekleştirildi.

Kars'ta mide bulandıran olay! Polis memuru tutuklandı!

Kars'ın Selim ilçesinde 45 yaşındaki polis memuru A.K.'nin , 15 yaşındaki B.B. adlı çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Polis memuru A.K. tutuklandı.

Memurun fazla mesai ücretine zam!

Devlet memurlarının 5 lira 40 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda 10 lira 10 kuruşa yükseltileceği belirtildi.

Ticaret Bakanı duyurdu: Fahiş fiyatla mücadele için 1500 memur alınacak!

Bakan Bolat; "Fahiş fiyatla mücadele kapsamında KPSS ile bin 500 memur alıp piyasayı denetleyeceğiz." dedi.

OGM 1377 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) resmi sayfasından, 1128 sözleşmeli orman muhafaza memuru ve 249 sözleşmeli mühendis alımı yedek tercihler işlemlerine dair duyurular yayımlandı.

Polis Memuru Dağıttığı Oyuncaklarla Siirtli Çocukları Sevindirdi

Siirt İl Emniyet Müdürlüğünde görevli bir polis memuru, gelenek haline getirdiği ve sık sık Siirtli çocuklara dağıttığı hediyelerle çocukların ve hemşerilerimizin gönlünde taht kurdu.

Mehmet Şimşek’ten memur maaşlarına dair Şok Açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ülkenin mevcut ekonomik durumu ve geleceğe dair stratejiler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlk Kabine'nin ardından emekli memurlarımıza yeni müjdemizi açıklayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan; işçi, memur ve emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini söyledi. Erdoğan, ''İlk Kabine toplantımızdan sonra emekli memurlarımıza yeni müjdemizi açıklayacağız'' ifadelerini kullandı.

Ticaret Bakanlığı Siirt Dahil 81 ilde bin 500 memur alımı gerçekleştirecek

Ticaret Bakanlığının 81 ilde görevlendirilmek üzere, ÖSYM aracılığıyla merkezi yerleştirme sistemiyle 1500 kadrolu memur alımı istihdamı için yaptığı çalışmalar, tamamlanma aşamasına geldi.

İstihdam için çalışmalar tamamlanıyor: Ticaret Bakanlığı 81 ilde 1500 memur alacak

Ticaret Bakanlığının 81 ilde görevlendirilmek üzere, ÖSYM aracılığıyla merkezi yerleştirme sistemiyle 1500 kadrolu memur istihdamı için yaptığı çalışmalar tamamlanıyor.