Karar Haberleri

Karar Haberleri

Zafer Partisi Dava Açtı! Şeyh Sait İsmi İçin Diyarbakır'da Yürütmeyi Durdurma Kararı Çıktı

Zafer Partisi'nin, Diyarbakır'da 12 kilometrelik bir bulvara 7 ay önce Şeyh Sait'in isminin verilmesine yönelik açtığı iptal davasında, yürütmenin durdurulması kararı verildi.

Şirvan Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş Görevine Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan son mülki idare amirleri kararnamesi kapsamında, Şirvan İlçe Kaymakamlığı görevine atanan Ahmet Ali Altıntaş, ilçeye gelerek yeni görevine başladı.

AK Partili eski belediye başkanı Hüseyin Beyoğlu hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı

Rüşvet soruşturması kapsamında geçen yıl gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakılan eski Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ile ilgili görülen ikinci duruşmada, tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın Katili Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Ceza Aldı!

İstanbul Fatih'te, sosyal medyada "Diyarbakırlı Ramazan Hoca" olarak tanınan Ramazan Pişkin'in öldürülmesine ilişkin davada karar çıktı.

Siirt'te Avlanma Dönemi Başlıyor!

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile 2024-2025 avlanma dönemi ile avlanmasına izin verilen kuş ve memelilerin avlanma bölgeleri ve süreleri açıklandı. Siirt'te av dönemi 31 Ağustos'ta başlayacak.

Ulaştırma Bakanlığı’nın Kararı ile Kurtalan-Batman Tren Hattında Bilet Fiyatlarına Zam

Ulaştırma Bakanlığı’nın aldığı yeni karar doğrultusunda Kurtalan-Batman tren hattında bilet fiyatlarına zam yapıldı.

İzmir'de su birikintisi faciasıyla ilgili 29 kişi hakkında gözaltı kararı

İzmir'de sağanak yağış sırasında kaçak elektrik akımına kapılan iki kişi hayatını kaybetti. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olayla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında 29 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini duyurdu.

Oranlar Değişti! 1 Milyon Liralık Konut Kredisinde Geri Ödeme Ne Kadar?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararları konut kredisi maliyetlerinde önemli değişikliklere neden oluyor. Eğer 1 milyon 250 bin liralık konut kredisi çekerseniz, ne kadar geri ödersiniz?

Siyasette Şok İddia! 2 Muhalefet Partisinden 7 Milletvekili AK Parti'ye Geçecek

İYİ Parti ve Gelecek Partisi’nden milletvekillerinin AK Parti’ye katılacağı iddia edildi. İYİ Partili vekillerin kararında ise eski genel başkan Meral Akşener’in etkisi olduğu öne sürüldü.

800'den fazla istasyonu vardı! Akaryakıt devi Türkiye Petrolleri resmen satıldı

Enerji sektöründe dev bir satın alma gerçekleşti. Daha önce Alpet'i bünyesine katan Zeren Group akaryakıt sektörünün güçlü markası, 800'den fazla istasyonu bulunan Türkiye Petrollerini de satın alarak dev bir adım attı. Alpet ve Türk Petrolleri'nin iki ayrı marka olarak mı yoksa tek markada birleşerek mi faaliyet göstereceğine EPDK karar verecek.

DEDAŞ açıkladı! En fazla Urfa’da, Siirt listede

Dicle Elektrik (DEDAŞ) Genel Müdürü Yaşar Arvas, kayıt dışı trafoların 1790’ı Şanlıurfa’da  tespit edildiğini söylerken, Siirt’te tespit edilen 1 trafoya el konulabilmesi için savcılık kararı gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Online Eğitimle Alınan Diplomaları Kabul Etmeyecek | MEB'den Yeni Denklik Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan yeni düzenleme ile online eğitimle alınan diplomaya denklik verilmeyecek.

Son Dakika! YÖK'ten Sıra Dışı Karar: Devlet Üniversitelerinde İkinci Öğretim Programları Kapatılıyor!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programlarının kapatıldığını duyurdu.

Beklenen valiler kararnamesi yayımlandı! 5 ilin valisi değişti

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar hakkında kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, beş ile yeni vali atandı

Son seçim anketi! DEM Parti'nin oylarında büyük artış

İdea Politik Enstitüsü’nün anketinde en büyük oran 'Kararsızlar'da çıktı. Kararsızların aritmetik dağılımı sonucuna göre CHP birinci parti. AK Parti 1 puan geride. DEM Parti yüzde 12.4 oy alıyor.

En düşük emekli maaşına zam kararı! 1.8 milyon emeklinin maaşına ek zam yapılacak

Emeklilerin merakla beklediği 2024 Temmuz zammı belli oldu. Zam sonucunda kök maaşlar ve ek ödemeler de artacak. Peki, ek ödemeler ne kadar artacak? Emeklilere refah payı verilecek mi, SGK ve Bağkur emeklisinin kök maaşı zamlanacak mı?

Siirt Valiliği Görev Yerleri Değişen Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Onuruna Veda Yemeği Düzenlendi

Siirt Valiliği, görev yerleri değişen vali yardımcıları ve kaymakamlar için veda yemeği düzenledi. Vali Dr. Kemal Kızılkaya, Resmî Gazete’de yayımlanan atama kararnamesiyle görev yeri değişen meslektaşlarına teşekkür etti ve yeni görev yerlerinde başarılar diledi.

Kabine Toplantısı Sonrası Önemli Düzenlemeler: Doğum İzni ve Engellilere ÖTV'siz Araç Alımı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, doğum izni süresinin uzatılması ve engellilere yönelik ÖTV'siz araç alımı düzenlemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yılın Kaymakamı Seçilmişti! Siirtli Kaymakam Ahmet Vezir Baycar Cizre Kaymakamlığına Atandı

Siirtli Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, 2 Temmuz 2024 tarihinde yayınlanan 'Kaymakam Kararnamesi' ile Cizre Kaymakamlığına atandı.

Yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kimdir?

2 Temmuz salı günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Fahrettin Koca'dan boşalan Sağlık Bakanlığı görevine İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu atandı. Peki Kemal Memişoğlu kimdir, daha önce hangi görevleri üstlendi? İşte merak edilen sorunun yanıtı.

Siirt'in Şirvan Kaymakamı Emrah Bütün Çanakkale Bayramiç'e Atandı! İşte Şirvan'ın Yeni Kaymakamı

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı Kabinesiyle ilgili değişikliğin yanı sıra Kaymakamlar kararnamesi de yayımlandı.

Baykan Kaymakamı Emin Bağlı Antalya Demre'ye Atandı! İşte Baykan'ın Yeni Kaymakamı

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı Kabinesiyle ilgili değişikliğin yanı sıra Kaymakamlar kararnamesi de yayımlandı.

Fahrettin Koca ve Mehmet Özhaseki görevden alındı! İşte yeni isimler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki görevden alındı.

10 Ekim Ankara Gar Katliamı davasında karar çıktı! 101 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası

Terör örgütü İŞİD tarafından 10 Ekim 2015'te Ankara Garı önünde toplanan kalabalığa düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili görülen dava sonuçlandı.

Kaymakam Emin Bağlı, Hakimler Ve Savcıların Veda Yemeğine Katıldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2024 Yılı Yaz Kararnamesi, Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı ve naklen atama talepleri neticesinde, Baykan’dan ayrılacak olan Adliye personeli için İl Özel İdaresi  Sosyal Tesisleri  veda yemeği düzenlendi.

Yarından itibaren '81 ilde' geçerli: Kuyumcular bu altınları almayacak

Türkiye'de geçen yıl yatırımcısına yüzde 78 kazanç sağlayan altında yeni bir karar alındı. Yarından itibaren geçerli olmak üzere kuyumcular dolandırıcılık riskine karşı kesme altını satın almayacak.

Mourinho istedi, Ali Koç alıyor! Fenerbahçe'den genç yıldıza resmi teklif

Fenerbahçe, bir süredir gündeminde olan ve teknik direktör Jose Mourinho'nun transfer listesinin başında yer alan Lazar Samardzic için kulübü Udinese'ye resmi teklif yaptı. İtalyan ekibi, sarı-lacivertlilerin teklifine sıcak bakıyor. 22 yaşındaki Sırp yıldız ise diğer teklifleri değerlendirdikten sonra son kararını verecek.

Erdoğan imzaladı: Aralarında İslami İlimler Fakültesi de olan 19 fakülte, yüksekokul ve enstitü kapatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla 19 fakülte, yüksekokul ve enstitü kapatıldı; 14 fakülte, yüksekokul ve enstitü açıldı, 2 fakültenin isim değiştirildi.

Ticaret Bakanlığı’ndan 2. el araç satışlarıyla ilgili karar

Ticaret Bakanlığı, otomotiv ticaretinde 6 ay-6 bin kilometre ve ilan kısıtlaması düzenlemelerinde sürenin 1 Ocak 2025'e kadar uzatıldığını açıkladı.

Bakan Işıkhan'dan son nokta! Asgari ücrete ara zam, emekliye refah payı var mı?

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM 2024: Temmuz ayında memur ve emekliler maaş zammını alacak. Temmuza sayılı günler kala asgari ücrete ara zam ve emekliye refah payı beklentisi sürüyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "asgari ücrete ara zam yapılacak mı" ve "emekliye refah payı verilecek mi" sorularına yanıt vererek tartışmalara son noktayı koydu.