Hangi Gün Haberleri

Hangi Gün Haberleri

Kızıl Goncalar'ın ikinci sezon tarihi belli oldu

"Kızıl Goncalar" dizisinin ikinci sezon çekimleri için ekibin ne zaman sete çıkacağı belli oldu. İddiaya göre diziye yeni sezonda katılacak yeni bir oyuncu henüz yok.

Siirt ve ilçeleri için Kurban Bayramı namazı saatleri (2024)

Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı namaz vakitlerine göre Siirt ve ilçelerinde Kurban Bayramı namazı hangi gün saat kaçta kılınacak?

Hangi emekli ikramiyesini ne zaman alacak? SSK ve Bağ-Kur’lular için tarih belli oldu! İşte emeklilerin ikramiyelerini alacakları tarihler...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 10-14 Haziran tarihleri arasında yatırılacak bayram ikramiyelerine ilişkin açıklama yaptı. Işıkhan, ikramiyelerin, SSK ve Bağ-Kur'luya hangi tarihlerde yatırılacağını açıkladı.

Bakan Işıkhan cevapladı: Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin bayram ikramiyelerinin yatacağı tarihe ilişkin, 'Bayramdan önce vereceğiz, yakın zamanda takvim açıklanacak' dedi. Bakan Işıkhan ayrıca tasarruf tedbirleri ve EYT'liler hakkında da açıklamalarda bulundu.

Öğretmenlerin Nisan Ek Ders Duyurusu: Ödemelerde Kesinti Uygulanacak

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda hizmet veren öğretmenlerin Nisan ayı ek ders ücreti hesaplamaları yapıldı. Hangi günler için kesinti yapılacağı ve ne kadar ödeme alınacağı merak ediliyor. İşte detaylar...

Siirt için Ramazan Bayram Namazı saatleri

Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı namaz vakitlerine göre Siirt ve ilçelerinde Ramazan Bayram Namazı hangi gün, saat kaçta kılınacak?

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi ilanı kura çekimi hangi tarihte, saat kaçta? İşte detaylar..

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi için geri sayım başladı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev alacak 8 bin işçi alımı için İŞKUR tarafından noter huzurunda kura çekimi gerçekleşecek. Sağlık Bakanlığı'nda çalışmak isteyen adaylar, İŞKUR üzerinden tamamlanan başvuruların ardından gözlerini kura çekimi tarihlerine çevirdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklama sonrasında ise kuraların çekileceği tarih belli oldu. Peki, 2024 Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi ne zaman, hangi gün yapılacak?

2024'te oruç ne zaman başlıyor? Ramazan ayının ilk günü ne zaman? İşte Ramazan takvimi

Ramazan ayının başlangıç tarihi merak konusu oldu. 2024 yılında ilk orucun ne zaman tutulacağı ve Ramazan ayının ardından ise Müslümanların büyük sevinçle karşıladığı Ramazan Bayramı'nın tarihi araştırılıyor. Peki, 2024'te oruç ne zaman başlıyor? Ramazan ne zaman?

Mevlid Kandili ne zaman 2023? Mevlid Kandili nedir, önemi ne? Diyanet kandil günlerini duyurdu... İşte Mevlid Kandili tarihi!

Mevlid Kandili tarihi 2023 yaklaşıyor. İslam dünyasında büyük önem verilen günlerden olan Mevlid Kandili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olarak idrak edilecek. Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlid Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve gecelerinden biri. Diyanet'in 2023 dini günler takvimi ile Mevlid Kandili tarihi belli oldu. Peki, Mevlis Kandili ne zaman, hangi gün? Mevlid Kandili nedir, önemi ne? İşte, o konular hakkında ayrıntılı bilgiler.

Aşure günü ne zaman, ayın kaçında? 2023 Muharrem ayı ne zaman başlıyor?

Aşure günü tarihi, 2023 Muharrem ayının başlamasına kısa bir zaman kala sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Her yıl Muharrem ayının 10. günü idrak edilen aşure günü için tarih yaklaştı. Bu yıl yine birçok evde aşureler kaynayacak ve bolluk bereket yağacak. Peki, aşure günü ne zaman, ayın kaçında? 2023 Muharrem ayı ne zaman başlıyor?

700 bin kamu işçisi merakla bekliyordu: Zamlı maaşlar ne zaman yatacak?

Toplu sözleşme kapsamında 700 bin kamu işçisinin alacağı zam oranı ilk 6 ay için yüzde 45 oldu. Binlerce kamu işçisinin zamlı maaşlarının gelecek aydan itibaren ödenmesi bekleniyor.

Türkiye'nin Yerli Otomobili TOGG'un Siirt'e Geliş Tarihi Belli Oldu

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, Siirt'te vatandaşlara tanıtılacak.

Seçim yasakları bugün başlıyor! İşte 14 Mayıs akşamına kadar uygulanacak kurallar

14 Mayıs seçimlerine 10 gün kala bugün bir kısım seçim yasakları başlıyor. Buna göre anket ve kamuoyu araştırmalarının yayınlanması yasak olacak. Seçim günü ise sabah 06.00'dan 24.00'e kadar alkol satışı yasak olacak, düğünler saat 18.00'den sonra yapılabilecek. Saat 18.00'e kadar basın yayın organlarında seçimler ve sonuçlarına ilişkin haber tahmini ve yorum yapılmasına da izin verilmeyecek.

Kılıçdaroğlu ile Erdoğan İstanbul'da aynı gün, aynı anda miting yapacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun büyük İstanbul mitingleri aynı güne denk geldi.

Zamlı emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak?

Zamlı emekli maaşlarının belli olmasıyla SSK Bağkur emeklilerinin gözleri, maaşların hesaplara yatacağı tarihe çevrildi. Bilindiği üzere TÜİK Aralık ayı enflasyon oranı yüzde 16,47 olarak açıklandı. 2022'nin son 6 aylık enflasyon oranlarının belli olmasıyla birlikte emekli maaşlarına yapılacak zam da ortaya çıktı. Peki zamlı emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak? 2023 SSK Bağ-kur zamlı emekli maaş ödemeleri ne zaman, hangi gün? İşte ödeme takvimi!

15 tatil ne zaman? 2023 ara tatil hangi güne denk geliyor? İşte 15 tatil tarihi!

15 tatil sorgulamaları hız kazandı. Öğrenciler dinlenip tatil yapacakları 15 tatil, yarıyıl tatili tarihlerini araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 2022-2023 eğitim öğretim takvimini hazırlamasıyla detaylar belli oldu. Peki 15 tatil ne zaman? 2023 ara tatil hangi güne denk geliyor? İşte merak edilenler...

Mevlid Kandili hangi güne denk geliyor?

Hz. Muhammed S.A.V’ın kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak kabul edilen Mevlid Kandili İslam aleminin en mübarek günlerinden biri olarak sayılır. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre Mevlid Kandili'nin hangi gece idrak edileceği belli oldu. İşte Ekim ayının ilk haftasına denk gelen Mevlid Kandili'nin tarihi...

Çok Güzel Hareketler 2'nin yayın tarihi belli oldu! Arif Güloğlu ile gümbür gümbür dönüyor

Genel sanat yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın üstlendiği ve Star TV ekranlarında yayınlanacak olan Çok Güzel Hareketler 2'nin yayın tarihi belli oldu. Peki Çok Güzel Hareketler 2 ne zaman başlıyor?