Destek Haberleri

Destek Haberleri

4 Bakanlık Düğmeye Bastı: Anneler İçin Yeni Destek Paketi

Annelere Destek konusunda yeni gelişmeler var. Cumhurbaşkanı talimatı ile 4 bakanlık düğmeye bastı. İşte açıklama ve detayları

Siirt Üniversitesi Geçer Not Alamadı: FF! 50 bin üniversite öğrencisi 200 üniversiteye karne verdi

Türkiye’deki 200 üniversitede okuyan 50 bin 414 öğrencinin katılımıyla yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (2024) sonuçlandı. Siirt Üniversitesi akademik ilgi ve destek sıralamasında sondan 5. oldu.

Siirt Üniversitesi Pakistanlı Araştırmacıları Ağırladı

Siirt Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Viyana'daki Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) tarafından desteklenen proje kapsamında Pakistan’dan gelen yabancı uyruklu misafir araştırmacıları ağırladı.

Hayvancılığa yeni destek modeli geliyor: İşte ayrıntılar

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, hayvancılığa yönelik yeni destek modeline ilişkin açıklamalarda bulundu. Yumaklı, “Destek konusu her üretim için değil, performansa dayalı bir üretim olacak.” dedi.

AK Parti doğum oranını artırmak için harekete geçti: Üç çocuğa asgari ücret verilsin

AK Parti'nin MYK toplantısında nüfus artışındaki yavaşlamaya karşı tedbirler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan sunumda, doğum parasının güncellenmesi, 3 çocuklu ailelere 17 bin lira bakım desteği verilmesi, tüp bebek tedavi desteğinde yaş sınırının 45’e çıkarılması, çocuk okula başlayana kadar anneye kısmi çalışma hakkı gibi konular yer aldı.

Diyarbakır ve Mardin'de 15 kişinin öldüğü yangınlardan etkilenen bölgeler 'Afet Bölgesi' ilan edildi

AFAD, Diyarbakır ve Mardin'deki yangın felaketinden etkilenen bölgeleri "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan etti. Yangınlar sonucu 15 kişinin hayatını kaybettiği ve tarım alanlarının ciddi zarar gördüğü belirtilirken, afetin yaralarını sarmak için bölgeye toplam 55 milyon lira ödenek gönderildi.

Gurbetçilerden vatana destek vergisi alınacağı iddiasını yalanlandı!

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), gurbetçilerden yıllık 2000 euro vatana destek vergisi alınacağı iddialarının doğru olmadığını açıkladı

Hem 25 Kişiye İstihdam Sağlayacak Hem de Geleneksel Siirt Battaniyesi Yaşatılacak!

Siirt'te, "Yerel Dokumaların Ekonomik Değere Dönüştürülmesi" programı çerçevesinde GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Siirt Valiliği'nin destekleriyle hizmete giren "Geleneksel Siirt Battaniyesi Dokumacılığı Atölyesi" 25 kişiye istihdam sağlayacak.

Siirt'ten Cizre'ye Giden Engelli Genç Kız Kayıp: Vatandaşlardan Yardım Bekleniyor

Siirt'in Eruh ilçesinden Şırnak'ın Cizre ilçesine giden Esma Demir isimli engelli genç kız kayboldu. Ailesi ve yetkililer, kayıp kızı bulmak için vatandaşlardan destek talep ediyor.

İdama mahkum edilen Kürt rapçi için kritik karar!

İran'da Jîna Mahsa Amini'nin uygun örtünmediği gerekçesiyle gözaltındayken ölmesinin yol açtığı protestoları destekleyen Kürt rapçi Tumac Salihi'nin ikinci kez idamdan döndüğü belirtildi.

Siirt İHH'dan Bereketli Kurban Bayramı

Siirt İHH, bu Kurban Bayramı'nda 150 yetim çocuğa bayramlık elbise, yurtdışında 100 yetim çocuğa bayramlık kıyafet dağıtarak yüzlerini güldürdü. Ayrıca, 91 kurban vekâleti alarak Hindistan'da kesim yapıp Gazze'ye ulaştırılmak üzere hazırlık yaptı. Yurtiçinde ise 300 aileye kurban eti dağıtarak ihtiyaç sahiplerine destek oldu. Siirt İHH, bu anlamlı çalışmalarda destek olan herkese teşekkür etti ve sağlıkla nice bayramlara ulaşma temennisinde bulundu.

Azalan doğum oranına karşı hamle geldi, Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde azalan doğum oranı ile ilgili flaş açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, annelere destek verilmesi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na talimat verdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan da destek geldi. Çalışmalar şekillendi, annelere 1 yıl doğum izni, kira desteği ve 0-3 yaş evresi ile ilgili bakıcı desteği müjdeleri geliyor.

Siirt Vakfının Uganda'nın Moraton Şehrinde Cami Ve Medrese Açılışı

Uganda'nın Moraton şehrinde, Siirt Vakfı tarafından yapılan yeni cami ve medrese, Baran ve Acar ailelerinin büyük destekleriyle açılışını gerçekleştirdi.

Siirt Üniversitesi Mezuniyet Töreninde Filsitin'e Destek Pankartı!

Siirt Üniversitesi 2023-2024 akademik yılı mezuniyet töreni, Kezer Yerleşkesinde düzenlendi.

Siirt'te Kurban Bayramı Öncesi Polis Uyarısı: Hırsızlık ve dolandırıcılıklara karşı dikkatli olun!

Kurban Bayramı nedeniyle kurban satış yerlerinde alıcı ve satıcıların mağduriyet yaşamaması için Siirt Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri vatandaşları bilgilendirdi.

Siirtli Çiftçilere Tarımsal Destekleme Ödemesi Yapıldı

Siirt Valiliği, Siirt’teki çiftçilere yönelik tarımsal destekleme ödemelerinin yapıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, toplamda 1 milyon 539 bin lira tutarında tarımsal destekleme ödemesinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Siirt'te Arıcılık Projesi ile Bereket Artıyor! 100 Aileye 2000 arılı kovan dağıtıldı

Siirt Valiliği tarafından desteklenen 'Arıcılık ve Arı Ürünlerini Geliştirme Projesi' kapsamında düzenlenen Arı Kovanı Dağıtım Programı'nda, Vali Dr. Kemal Kızılkaya 100 arıcı aileye 2000 arılı kovan dağıttı. Vali Kızılkaya, projenin sektöre büyük destek sağladığını belirtti.

Toprak Mahsulleri Ofisi hububat alım fiyatları ve fark ödemesi destekleri açıklandı

2024 yılı Toprak Mahsulleri Ofisi hububat alım fiyatları ve fark ödemesi destekleri açıklandı. Buna göre makarnalık buğdaya ton başına 10 bin lira, ekmeklik buğdaya ton başına 9 bin 250 lira, arpaya ton başına 7 bin 250 lira verilecek.

Siirt’te Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi’nde Öncelik İçme Suyu Sorunu!

Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda köylerin içme suyu sorununa öncelik verildi.

Mahallenin kahramanlarına yeni bir vizyon: Muhtarlar Akademisi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) iş birliğinde muhtarların hizmet standartlarını yükseltmek ve kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla Türkiye genelinde hayata geçirilen Muhtarlar Akademisi'nin Gaziantep ayağının açılış toplantısı, HKÜ Hukuk Fakültesi amfisinde yapıldı.

Bakan Işıkhan duyurdu: Çalışan annelere 325 avro verilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için çalışan annelere 325 euro destek sağlanacağını belirtti.

Gaziantep'te Filistin'e destek yürüyüşü yapıldı

Gaziantep'in Nizip ilçesinde binlerce kişi, İsrail'in saldırıları altında zor günler geçiren Filistin ve Gazze halkı için 'Filistin'e Destek Meşale Yürüyüşü' etkinliği yaptı.

Uzman Psikolog Seçkin'den YKS'ya girecek öğrencilere ve ailelerine öneriler

Türkiye'de 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde Uzman Psikolog Tülinay Seçkin, sınav sürecinde özellikle ailelerin öğrencilere destek olmalarının çok önemli olduğunu belirtti.

Siirt'te Girişimcilik Destekleri Programı toplantısı yapıldı

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğinde Girişimcilik Destekleri Programı Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Siirt Üniversitesi öğrencileri, Gazze için boykot kermesi düzenledi

Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 1. sınıf öğrencileri, Gazze'de yaşanan katliamlara dikkat çekmek ve orada bulunan Müslüman kardeşlerine destek olmak amacıyla bir kermes düzenledi.

Kurtalan'da ''bir öğünümüz Gazze’ye'' etkinliği gerçekleştirildi

Kurtalan Meslek Yüksekokulu bünyesinde Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve destek vermek amacıyla “bir öğünümüz Gazze’ye” etkinliği gerçekleştirildi.

Diyarbakır'da kadınların 'Okuma Bayramı' coşkusu

Diyarbakır'da, Rabia-Tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi ADEM-2 yetişkin okuma yazma kursu kursiyerleri tarafından düzenlenen 'Okuma Bayramı' etkinliği büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Aile Destek Merkezi (ADEM) bünyesinde ilk defa bir okuma bayramı etkinliği yapıldığı belirtildi.

Siirt TSO’da Girişimcilik Destekleri Programı Toplantısı Yapıldı

Siirt TSO ve KOSGEB işbirliği ile “Girişimcilik Destekleri Programı Bilgilendirme Toplantısı” KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç’ın sunumuyla Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Siirt Gazi Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni'nde dikkat çeken pankart

Siirt Gazi Anadolu Lisesinin mezuniyet törenine katılan öğrencilerden Filistin’e destek!

Siirt Kudüs Darüsselam 4-6 Yaş Kur’an kursunda mezuniyet töreninde Filistin’e destek

Siirt İl Müftülüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Kudüs Darüsselam 4-6 yaş Kur’an kursunda yılsonu mezuniyet coşkusunda filistinde yaşanan olayların son bulması için programın akışı Filistin temalı olarak ön plana çıktı.