Asgari Ücret Haberleri

Asgari Ücret Haberleri

Seçimden önce asgari ücrete zam bekleniyor! İşte beklenen rakam

En düşük emekli aylığının 5 bin 500 TL'den 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesi sonrası gözler asgari ücret artışında. Seçim öncesi ara zam yapılması gündeme gelen asgari ücretin 10 bin liranın üzerinde olacağı konuşuluyor.

Yoksullukta Yeni Rekor: Asgari Ücretin Neredeyse 4 Katına Çıktı

Yılın daha ilk ayında asgari ücreti geçerek 8 bin 782 liraya ulaşan açlık sınırı, şubat ayında 9 bin 234 TL'ye çıktı. Bir ailenin aylık tüm harcamalarını kapsayan yoksulluk sınırı ise şubatta bir önceki aya göre 1500 TL birden artarak 31 bin 939 TL'ye yükseldi.

Asgari ücretli ev almak için 30 yıl çalışmak zorunda

Türkiye'de barınma sorunu her geçen gün derinleşirken, asgari ücretli maaşının tek kuruşuna bile dokunmadan 100 metrekare evi ancak 30 yıl çalışırsa alabiliyor.

Muhtar Maaşı 2023: En Yüksek ve En Düşük Muhtarlık Maaşları Ne Kadar?

Temmuz ayında asgari ücret ve memura gelen zamlarla birlikte muhtar maaşlarına da ücret artışına gidildi. Köy veya mahallelerin yönetimini üstlenen muhtar maaşlarına yapılan zamlar sonrası ücret artışı merak konusu oldu. Muhtar Yasası’ndaki değişiklik ile de muhtarların mali hakları koruma altına alınmış oldu. En yüksek ve en düşük muhtarlık maaşları ne kadar? 2023 muhtar maaşı ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.

"En düşük emekli aylığı 8.500 TL olsun" teklifi, iki partinin oylarıyla reddedildi

Memur ve emeklilere 2023 yılının ilk yarısı için yüzde 30 oranında zam yapıldı. Bu artış yetersiz bulunurken, İYİ Parti'den dikkat çeken bir hamle geldi. İYİ Partili vekiller "En düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine çıkarılması" için önerge sundu. Ancak önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

Memur, polis, öğretmen, doktor, hemşire! Kim ne kadar zam alacak? İşte olası senaryolar

Asgari ücrete 2023'te yapılan zammın ardından milyonlarca memur ve emeklinin yeni yılda alacağı zam oranı merak konusu oldu. Memurlar, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının belirlenmesinde 6 aylık enflasyon verileri kritik önem taşıyor. Bu hafta içerisinde açıklanacak aralık ayı enflasyon rakamıyla birlikte zam oranı da ortaya çıkacak. Netleşecek rakamın üzerine de refah payı verilmesi bekleniyor. İşte olası zam senaryoları...

Asgari ücrete seçim öncesi ara zam yapılacak mı? Türk-İş Başkanı Atalay yanıtladı

Asgari ücretin belirlenme sürecinde yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, kendisine yöneltilen "Seçime giderken asgari ücrete tekrar bir artış olur mu sizce?" sorusuna, "Benimle konuşan yok, bilmiyorum. Ama o gün orada olsam bu önerimi de ifade ederdim. Tekrar toplanmaya gerek yok. Otomatik olarak asgari ücretliye artış uygulanmalı. Kafamdaki bu" yanıtını verdi.

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren 'aylık bağlama' talebi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin büyük bölümünün aylığının yeni asgari ücretin bir hayli altında kaldığını belirterek, "Emekli aylıklarında kalıcı artışlar için emekli aylığı hesaplanmasında gösterge sistemine geçilmeli ve mevcutta yüzde 35 olan alt sınır aylık bağlama oranı, yüzde 70'e yükseltilmeli." talebinde bulundu.

CHP'den emekli maaşı teklifi: En düşük maaş asgari ücret seviyesinde olmalı

2023 yılı için asgari ücretin 8 bin 506 TL olarak açıklanması emeklilerin tepkisini topladı. Aldıkları maaşların asgari ücretin altında kalması sebebiyle hükümete çağrıda bulunarak asgari ücrete yapılan oranda zam beklediklerini ifade eden emeklilerin çağrısına cevap CHP'den geldi. Emekli aylıklarında artış ve ek destekler içeren 6 maddelik kanun teklifi hazırlayan CHP, teklif ile en düşük emekli aylığının net asgari ücret olan 8 bin 506 liraya yükseltilmesini teklif etti.

Bakan Muş, zincir marketlerin yöneticilerini uyardı, vatandaştan tepki gecikmedi!

Asgari ücretin açıklamasından sonra fırsatçılar harekete geçti ve marketlerde etiketler değişti. Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise bugün 4 zincir marketin yöneticisini ağırlayarak kendilerine uyarılarda bulunduklarını söyledi. Artık "uyarı"dan fazlasının yapılması gerektiğini düşünen vatandaşlar ise bu paylaşımın altında tepkilerini dile getirdi.

2023'e dışarıda giren cüzdanı restoranda bırakacak

Az çeşitli bir yılbaşı menüsünün evdeki maliyeti 2.500 TL olurken, yeni yılı dışarıda karşılamanın maliyeti ise bir asgari ücrete ulaşıyor.

Asgari ücret zammından en çok bakın hangi partililer memnun!

Asal Araştırma, asgari ücret memnuniyet araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Araştırmaya göre zamdan en çok memnun olanlar AK Parti ve MHP'ye oy veren seçmen oldu.

İstanbul'da ekmek zamlandı

İstanbul Ticaret Odası azami 19,05 TL olan ekmeğin kilogram fiyatına yüzde 28,9 zam kararı aldı.

Alkol ve sigara fiyatlarına zam gelecek! Tarih belli oldu!

Asgari ücret zammının ardından zam haberleri gelmeye devam ediyor. Vergi uzmanı Ozan Bingöl, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aksi bir karar verilmediği sürece tütün ve alkol ürünlerinde otomatik olan ÖTV zammının geleceğini ifade ederken tarihte ve oranda verdi. İşte Bingöl'ün işaret ettiği tarih ve zam oranı...

Hesaplamalar başladı! Yeni asgari ücretle hangi üründen kaç tane alınabiliyor?

Yapılan zammın ardından yeni asgari ücretle hangi üründen ne kadar alınabileceğine yönelik hesaplamalar yapılmaya başlandı. 8 bin 506 lirayla 4047 adet yumurta, 125 kilo tavuk kanat, 59 kilo kıyma, 772 adet 1 kiloluk un ve 1700 adet ekmek alabiliyor. İşte o tablo...

Yeni asgari ücretin işverene maliyeti ne kadar?

2023 yılında uygulanacak net asgari ücret yüzde 54.7 artışla 8 bin 506.8 TL oldu. Brüt 10 bin 8 TL'ye yükselen yeni asgari ücretin işverene toplam maliyeti 11 bin 759.4 TL olacak

Açıklanan yeni asgari ücret sonrası işsizlik maaşı ne kadar oldu? İşte tek tek değişen tüm ücretler

Asgari ücrete yapılan zamla birlikte staj ücreti, işsizlik maaşı, 65 yaş aylığı, engelli aylığı, asgari ücretlinin kıdem tazminatı tavanı ve GSS primi gibi kalemlerde asgari ücrete gelen zam oranında yükseliş oldu.

Asgari Ücret Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 2023 yılında asgari ücrete uygulanacak zammı açıkladı.

Asgari ücret yarın açıklanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Büyük ihtimalle yarın asgari ücret konusunu da bakanımla bugün görüşmeleri yapmak suretiyle inşallah açıklayıp onu da yoluna koymuş olacağız" dedi

İşsizlik maaşı taban tavan hesaplama 2023! Asgari ücret zammıyla yeni işsizlik maaşı ne kadar oldu?

2023 işsizlik maaşı ne kadar oldu? Asgari ücrete her yıl Ocak ayında zam gelirken yeni işsizlik maaşı hesaplama ekranı araştırılmaya başlandı. Asgari ücret zammı ile işsizlik maaşı sil baştan belirlenecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 3. toplantısının ardından 2023 asgari ücret rakamının belirlenmesi bekleniyor. Yeni asgari ücretle birlikte 2023 işsizlik maaşı da artacak. Peki, işsizlik maaşı ne kadar oldu? İşte asgari ücret zammı ile yeni işsizlik maaşı taban tavan ücret hesaplama!

Türk-İş 9 bin TL istiyor, işveren yanaşmıyor! Asgari ücret pazarlığında gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevrildi

Asgari ücretin belirlenmesi beklenen 3. toplantıda da taraflar arasında uzlaşı sağlanamadı. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay toplantı sonrasında yaptığı açıklamada tekliflerinin 9 bin TL olduğunu açıklarken işveren cephesi ise bu teklife sıcak bakmıyor. Uzlaşının sağlanamaması sonucu gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hamlesine çevrildi.

Asgari Ücret Teklifi Belli Oldu!

TÜRK İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret tekliflerinin 9 bin TL olduğunu açıkladı.

Asgari ücret zammında kader günü! Bakan Bilgin duyurmuştu, rakamlar bugün masada olacak

Asgari ücret zammı için nefesler tutuldu son dakika haberleri takip edilmeye başlandı. Milyonların gözü kulağı bugün yapılacak 3. toplantıya çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in 'uzlaşmaya varılacak' açıklaması heyecan yaratırken, saatler kala masadaki kritik rakam ortaya çıktı. Masaya gelen son zam oranı gündem yaratırken, işveren kesiminin bu rakama sıcak bakmadığı öğrenildi. İşte saatler sonra yapılacak asgari ücret 3. toplantısı öncesi son detaylar...

Siirt'te Kira Fiyatları Asgari Ücretle Yarışıyor! 5 Bin Lirayı Geçti

Siirt'te kiralardaki fahiş artış vatandaşın gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. Bir daireye 5 bin 300 lira kira bedeli talep edilmesi ise durumun vehametini gözler önüne serdi. Fırsatçı ev sahipleri yüzde 25'lik kira artış sınırını aşan zam talebinde bulunurken, kiracı olarak ev arayanlar ise; bütçesine uygun ev bulmakta zorlanıyor.

Bakan Bilgin: Salı günü asgari ücret müzakeresinde uzlaşmaya varacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği asgari ücret zammı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Salı günü asgari ücret müzakeresinde uzlaşmaya varacağız." ifadelerini kullandı.

Asgari ücretle birlikte 9 ücret daha artacak!

Yeni yılda asgari ücretin zamlanmasıyla birlikte milyonlarca kişinin faydalandığı ücretler de artacak. 7 milyona yakın çalışanın taban maaşı artacak. Asgari ücret zammı, çalışma hayatından devlet yardımlarına kadar birçok maaşı etkileyecek. Artışla birlikte asgari ücretin üstünde maaş alan çalışanların da kazancı etkilenecek.

Milyonlar bekliyordu! Asgari ücrette kritik tarih belli oldu

Son dakika: . Tüm Türkiye 'Asgari ücret ne kadar olacak?' sorusunu araştırırken son dakika gelişmesi yaşandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun, üçüncü toplantısının tarihi belli oldu. Bu toplantı sonrası merakla beklenen yeni asgari ücretin açıklanması bekleniyor. İşte son dakika haberinin detayları...

Asgari ücrette ikinci toplantı gerçekleşti! İşçi ve işveren temsilcilerinden ilk açıklamalar geldi

Asgari ücret tespit komisyonu ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının ardından kamera karşısına geçen Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, beklenen veriler gelmediği için rakam konuşmadıklarını ifade etti. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç ise işverenler için destek talep ettiklerini açıkladı. Taraftarlar nihai sonucu belirlemek için yeniden bir araya gelecek.

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: Önceliğimiz Türkiye'nin asgari ücretten kurtarılmasıdır

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "Önceliğimiz Türkiye'nin ortalama ücret haline gelen asgari ücretten kurtarılmasıdır. Yani 'asgari ücret değil toplu sözleşme' diyoruz. Ücretlerimizi toplu pazarlıkla ve toplu sözleşmeyle belirlemek istiyoruz" dedi.

Asgari ücrette gözler ikinci toplantıya çevrildi: Hükümet masaya bu rakamla oturacak!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu yeni asgari ücreti belirlemek için yarın ikinci kez bir araya gelecek. Masadaki rakamlar ise netleşmeye başladı. Hükümetin 8 bin TL üzerinde bir teklifle masaya oturması bekleniyor. Ancak yeni ücretler için teknik çalışmaların pek önem taşımadığı, asgari ücretin tespiti için yapılan çalışmalarda sosyal baskının öne çıktığı ifade ediliyor.