Akaryakıt Haberleri

Akaryakıt Haberleri

Akaryakıta Korkutan zam iddiası: 15 TL zam gelecek | Mazot 60 liraya yaklaşacak

Dolar kurundaki yükseliş, Brent petrol fiyatlarını olumsuz yönde etkilerken bir zam iddiası daha geldi. Evren Devrim Zelyut, motorin fiyatlarına yakında zam yapılacağını ifade etti.

800'den fazla istasyonu vardı! Akaryakıt devi Türkiye Petrolleri resmen satıldı

Enerji sektöründe dev bir satın alma gerçekleşti. Daha önce Alpet'i bünyesine katan Zeren Group akaryakıt sektörünün güçlü markası, 800'den fazla istasyonu bulunan Türkiye Petrollerini de satın alarak dev bir adım attı. Alpet ve Türk Petrolleri'nin iki ayrı marka olarak mı yoksa tek markada birleşerek mi faaliyet göstereceğine EPDK karar verecek.

Otogaza Yine Zam: Yeni Fiyatlar Belirlendi | Siirt'te Otogaz Fiyarları | Siirt'te gaz fiyatları ne kadar oldu?

Son akaryakıt zamlarının ardından otogaz (LPG) fiyatlarına da zam yapıldı. Yeni fiyat tarifesi gece yarısından itibaren geçerli oldu. Zammın ardından Siirt'te otogazın litre fiyatı 22.13 TL'ye, İstanbul ve Ankara’da ise otogazın litre fiyatı ortalama 21,95 TL’ye çıktı.

Bu üçlüye dikkat! Benzine, motorine ve sigaraya ÖTV zammı gelecek

Bu hafta içerisinde Yurt İçi Üretici Fiyatları Endeksi'nin açıklanmasıyla sigara ve akaryakıta gelecek olan ÖTV zammı da belli olacak. TÜİK'in açıklayacağı veri sonrası benzine 2 lira 247 kuruş, motorine 2 lira 13 kuruş, oto gaza 1 lira 80 kuruş, en ucuz sigaraya ise 10 lira zam gelmesi bekleniyor.

Depoları Fulleyin! Benzin Ve Motorine Çifte Zam Geliyor! Siirt'te Akaryakıt Fiyatları...

Araç sahiplerine kötü haber geldi. Motorin ve benzin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren zam geliyor!

Motorin ve benzine bu gece yarısı gelecek zam ertelendi

Benzin ve motorinde bu gece yarısından itibaren yapılması beklenen zamlar ertelendi. Benzine 1 lira 64 kuruş, motorine 1 lira 63 kuruş zam bekleniyordu.

Akaryakıta zam geliyor!

Döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki hareketlilikler benzin motorin fiyatlarına indirim veya zam olarak yansıyor.

Benzin ve Motorine Büyük Zam Geliyor! İşte Siirt'te Akaryakıt Fiyatları...

Akaryakıt fiyatlarına temmuz başında ÖTV zammı gelecek. TÜİK'in 3 Temmuz'da açıklayacağı haziran ÜFE verisiyle birlikte akaryakıttaki maktu ÖTV artış oranı belli olacak. 2024'ün ilk 5 ayında ortalama yüzde 3,35 oranında artan ÜFE, haziranda da benzer şekilde gerçekleşirse KDV dahil benzine 2 lira 47 kuruş, motorine ise 2 lira 32 kuruş zam gelecek.

Siirt’te 1600 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

Siirt’te polis ekipleri tarafından durdurulan kamyonette 1660 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi. 2 şüpheli gözaltına alındı.

Motorine zam geliyor!

Motorin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam geliyor. Benzinde ise fiyat değişimi olmayacak.

Akaryakıtta yeni dönem resmen başladı; Tam 13 bin bayide değişiklik yapıldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) farklılaştırılmış akaryakıt ürünlerinin istasyonlarda aynı fiyata satılmasına ilişkin Kurul kararı yürürlüğe girdi. Bu kapsamda, 13 bin bayide bugün itibarıyla fiyatlar güncellenmeye başladı.

Yarın başlıyor: Akaryakıtta tek fiyat uygulaması

Akaryakıt istasyonlarında yapılan satışlarda aynı tür akaryakıt için fiyat farkı uygulanmayacak. Yeni düzenlemeye ilişkin konuşan PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, "EPDK'nin bu kararı, akaryakıt istasyonlarının finansman maliyetlerini az da olsa düşürecek" dedi.

Benzin ve motorine indirim

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte akaryakıt fiyatları takip ediliyor. Motorin ve benzinde indirim yapıldı. Benzine 1.37 TL, motorine ise 1.24 TL gelen indirim pompa satış fiyatlarına yansıdı.

Araçlarda TTB zorunlu hale geliyor: Takmayan trafiğe çıkamayacak, akaryakıt alış sistemi değişecek

Gelir İdaresi Başkanlığı, trafikteki araçlar üzerinden elde edilen vergi gelirlerinin daha etkin toplanabilmesi amacıyla yeni bir düzenlemeyi hayata geçiriyor.

Araç sahipleri nefes alacak! Akaryakıtta çifte indirim bekleniyor

Dolar kurundaki stabil durum devam ederse pazartesi gece yarısı itibarıyla benzine 1.80 TL ve motorine ise 1.20 TL indirim yapılması bekleniyor.

Gaziantep'te 1 milyon TL değerinde kaçak akaryakıt ele geçirildi

Gaziantep'te piyasa değeri 1 milyon 50 bin TL olan kaçak akaryakıt ele geçirildi. Olayla ilgili 1 şüpheli gözaltına alınarak hakkında yasal işlem başlatıldı.

Motorine indirim geldi: İşte Siirt'te güncel akaryakıt fiyatları…

Motorinin litresine gece yarısı 1,17 lira indirim geldi. İndirim pompa fiyatlarına yansıdı.

Motorinin litre fiyatında 1 lira 40 kuruş indirim bekleniyor

Akaryakıt fiyatlarında değişiklikler yaşanırken bu defa zam değil indirim haberi geldi. Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre, motorinin litre fiyatına 1 lira 40 kuruş indirim bekleniyor.

Her Araca Zorunlu! Yeni Taşıt Tanıma Sistemi Detaylarıyla Ortaya Çıktı

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın akaryakıt sektöründe usulsüz fatura kullanımından kaynaklanan vergi kayıplarının önüne geçebilmek amacıyla 1 Ocak 2025'te zorunlu hale getireceği 'Ulusal Taşıt Tanıma Sistemi' (UTTS) ile taşıt plakalarının sisteme elle işlenmesinden kaynaklanan usulsüz fatura uygulaması engellenecek.

Konteynerde çıkan yangın paniğe neden oldu

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde bir vatandaşın yaşadığı konteyner, çıkan yangın sonrası kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında konteyner yakınında akaryakıt istasyonu ile çok sayıda traktörün bulunması paniğe yol açtı.

Akaryakıtta bayram tarifesi: İşte güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları..

İzmir, İstanbul ve Ankara'da benzin ve motorin fiyatlarına bayram tarifesi vurdu. 11 Nisan Perşembe günü benzin motorin ve LPG litre fiyatlar ne kadar, kaç TL? İşte detaylar..

Diyarbakır'da akaryakıt tankeri ile biçerdöver çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde akaryakıt tankeri ile biçerdöverin çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

Araç sahiplerini üzecek haber! Akaryakıta yeni bir zam geliyor

Brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira indirim gelmesi beklenirken, fiyatlarda yaşanacak düşüşle birlikte İstanbul'da benzinin litresi 41 lira 95 kuruş, Ankara'da ise 42 lira 84 kuruştan satılacak.

Batman'da tankerde yapılan aramada 21 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi

Batman'da bir tankere düzenlenen operasyonda 21 ton 528 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Gaziantep'te 5 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi: 2 gözaltı

Gaziantep'te, iki adrese yapılan operasyonunda 5 bin 400 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. Olayla ilgili 2 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Akaryakıtta tabela bir kez daha değişiyor

Benzin, motorin ve LPG fiyatları araç sahiplerinin takibinde yer alırken bir indirim gelişmesi yaşandı. Buna göre motorine 1 lira 35 kuruş indirim gelmesi bekleniyor. İndirim, pompaya 1 Mart itibariyle yansıtılacak.

Takla atan minibüs akaryakıt istasyonuna girdi: 2 yaralı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde takla atan minibüsün akaryakıt istasyonuna girdiği kazada 2 kişi yaralandı. Kaza anı kameralara yansıdı.

Benzin rekor kırdı: Yeni zam pompaya yansıdı

Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanmalar akaryakıt fiyatlarına indirim ve zam olarak yansımaya devam ediyor. Benzine 95 kuruş zam geldi.

Motorine dev zam geliyor: Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamları olacak

Başta motorin ve benzin olmak üzere akaryakıt fiyatları son dakika gelişmeleri milyonlarca araç sahibinin gündeminde yer alıyor.

Siirt'te akaryakıt istasyonu yanındaki kafede yangın

Siirt'te bir akaryakıt istasyonu yanında bulunan kafede çıkan yangın, itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı.