Ali Tepe Haberleri

Ali Tepe Haberleri

Ali Tepe haberleri, haber editörü Ali Tepe tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Mardin'de Silahlı kavgada yaralı sayısı 12'ye çıktı

Kızıltepe Adliyesi önünde meydana gelen silahlı kavgada yaralananların sayısı 12'ye çıktı.

Botan Vadisi'nde Yeni İskele ve Tesisler Kurulacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğünden oluşan heyet, Botan Vadisi Milli Parkı'nda kurulacak iskele ve tesis alanlarında incelemede bulundu.

İhtiyaç sahibi çocuklu ailelere 1.259 TL ödenecek! Başvurular e-Devlet'ten yapılıyor

İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar için devlet destekli ödemeler hız kesmeden devam ediyor. Özellikle çocuk sahibi, ihtiyaç sahipleri için yapılan yardımlar yakından takip ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak SED yardımı yapılıyor. İhtiyaç sahibi çocuklu ailelere yapılan SED yardımını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık duyurdu. Başvurular e-Devletten alınacak olup, gerekli şartları taşıyan herkes başvuru tarihlerini kaçırmaması gerekiyor. İşte SED yardımı başvuru şartları ve tarihleri…

Kaç numaralı arabayı kaldırırsanız trafik sıkışıklığı yok olur?

Bugün, beyin yanıltan optik illüzyonlar yerine doğrudan bir zeka sorusu görseliyle karşınızdayız. Resim uluslararası anlamda IQ testleri yapan bir kurumun tek soruluk zeka testlerinden birisi. Testte belli bir süre detayı bulunmasa da mümkün olan en kısa sürede kimseye danışmadan çözebilmek önem taşıyor. Doğru cevabı bulabilenlerin ise algı uzmanları tarafından 120 üzerinde zeka puanına sahip olduğu kabul ediliyor.

Kalp krizine karşı hayat kurtaran 5 öneri

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. İsmail Polat Canbolat, ‘‘Kalp krizine acil müdahale etmek ve hayati tehlikeyi önlemek için belirtilerin tanınması ve kriz anında vakit kaybedilmemesi gerekir’’ dedi.

Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu, Siirt İş Dünyasını Yatırım Teşvikleri Toplantısına Davet Etti

Yatırım teşvikleri konusunda, bu konuda en yetkili isim olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Dr. Mehmet Yurdal Şahin tarafından yapılacak olan bilgilendirme 7 Aralık 2022 Çarşamba günü saat 15:00’te Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılacak.

50 İlde Silindir Operasyonu Başladı! 400 Gözaltı Var

Kameralar karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. organize suç örgütlerine ilişkin Silindir Operasyonu'nun başlatıldığını duyurdu. Tüm operasyonlarda 66 suç örgütünün çökertildiğini belirten Soylu, "400 şüpheli gözaltında. Organize suç örgütlerine karşı bedeli ne olursa olsun acımasız olacağız." ifadelerini kullandı.

Siirt'te Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Araç Evlerin Üzerine Devrilmek Üzereyken Durdu!

Siirt'in Pervari ilçesi Şakiran Mahallesinde direksiyon hakimiyetini kayeden araç yoldan çıkarak bir evin bahçesine uçtu. Devrilen Pikap evlerin üzerine devrilmek üzereyken yolun kenarına kayarak durdu.

Şiir Okuma Yarışmasında Türkiye İkincisi Siirt'ten Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2022 Yılı Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması Türkiye Finali Ankara’da yapıldı.

Siirt'te 45 Kaçak Göçmen ile Kaçmaya Çalışan 2 Organizatör Yakalandı

Siirt'in Baykan ilçesinde yol kontrol noktasında durdurulan bir minibüste 45 düzensiz göçmen yakalandı, kaçmaya çalışan organizatör oldukları değerlendirilen 2 şüpheli yakalandı.

Siirt'te Traktörün Altında Kalan 29 Yaşındaki Genç Hayatını Kaybetti

Siirt'e bağlı Halenze Mahallesinde traktörün altında kalan 29 yaşındaki genç feci şekilde can verdi.

Kurtalan Kaymakamı  Tekin'den "3 Aralık Dünya Engelliler Günü"nde Anlamlı Ziyaret

Kaymakam/Belediye Başkan V. Sayın Çağlar Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat ile birlikte "3 Aralık Dünya Engelliler Günü " etkinlikleri kapsamında ilçemizde faaliyet gösteren Büyük Umutcan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. 

Siirt'te Kaçak Avlanan 3 Kişi Hakkında İşlem Yapıldı 

Siirt Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce kaçak avcılık yapan 3 kişi hakkında işlem yapıldı. 

Siirt'te yeni operasyon başladı! Yüzlerce asker katılıyor

İçişleri Bakanlığınca Siirt'te 533 personelin katılımıyla Eren Abluka Sonbahar-Kış-16 şehit jandarma üsteğmen Ersan Yenici operasyonu başlatıldı.

2023 otomobil fiyatları için korkutan tahmin!

Otomobil fiyatlarının yeni yılda nasıl şekilleneceği şimdiden merak konusu olurken, 2023 senaryosu korkuttu. 2022 yılında otomobil fiyatlardaki fahiş fiyatlar cep yakarken, "2023'te otomobil fiyatları düşer mi?" sorusu yanıt buldu. Sıfır otomobil tedariğinde sıkıntıların devam etmesinden korkan uzmanlar, fiyatların daha da artmasından endişeli. İşte 2023 otomobil fiyatlarıyla ilgili son tahminler...

AK Parti İl Başkanı Olğaç’tan Zorava Çayı’nda Baraj ve HES Projesi İle İlgili Çarpıcı Açıklama!

AK Parti Siirt İl Başkanı Ekrem Olğaç, Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Zorava Çayı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Toplam 992 haber.